sandra345
25.01.11,15:24
dobry den,

chcem sa spytat, ak som PN, a pride mi kontrola zo socialky, nebudem doma..ale budem na navsteve ineho lekara ( napr. vypisal ma klasicky lekar) ale ja budem na prehliadke u ocnej..

budu mi akceptovat taketo potvrdenie ?

dakujem
ivka70
25.01.11,14:28
By som sa spytala: ta navsteva ocnej lekarky suvisi s diagnozou, na ktoru mas PN? Alebo sa ti radikalne zhorsil stav oci, mala si uraz oci, ze si ju musela nevyhnutne navstivit?
Neviem, ako to posudzuje kontrola zo socialnej poistovne, ale len tak ist k ocnej pocas PN, ze sa mi chce, by mohlo byt povazovane za porusenie liecebneho rezimu ......
terezamaria
25.01.11,14:39
dobry den,

chcem sa spytat, ak som PN, a pride mi kontrola zo socialky, nebudem doma..ale budem na navsteve ineho lekara ( napr. vypisal ma klasicky lekar) ale ja budem na prehliadke u ocnej..

budu mi akceptovat taketo potvrdenie ?

dakujem

Pokiaľ Ťa tam poslal Tvoj obvodný lekár, ktorý v prípade kontroly jedná so Sociálnou poisťovňou, tak je to O.K.
Ale keď si išla k očnému lekárovi bez toho, aby Tvoj lekár, ktorý Ťa vypísal na PN o tom vedel, tak to je už len Tvoj problém./ Ale i tak platia stále výmenné lístky/ Jedine, že by si to stihla v rámci vychádzok.
58vlasta
25.01.11,14:57
Súhlasím s odpoveďami ,,ivka70 aj terezamaria" ale ja som na očnom nikdy nebola s výmenným lístkom, šla som, keď som to potrebovala. Keby ,,sandra345" oznámila obvodnej, že potrebuje ísť na očné, že má nejaké problémy s očami, tak si myslím, že by jej to prešlo.
terezamaria
25.01.11,18:15
Súhlasím s odpoveďami ,,ivka70 aj terezamaria" ale ja som na očnom nikdy nebola s výmenným lístkom, šla som, keď som to potrebovala. Keby ,,sandra345" oznámila obvodnej, že potrebuje ísť na očné, že má nejaké problémy s očami, tak si myslím, že by jej to prešlo.

Vlastička záleží od toho, akú má diagnózu a či tá obvodná lekárka s tým bude súhlasiť. Vidíš, u nás by bez výmenného lístka na očnej ambulancii nezobrali.

Sociálna poisťovňa po zanechaní návštevného oznámenia, keď pacient nebol počas kontroly doma, komunikuje s lekárom, ktorý vydá PN-ku.Pokiaľ neprítomnosť on obháji, je to v poriadku.:)
Chobot
25.01.11,22:50
dobry den,

chcem sa spytat, ak som PN, a pride mi kontrola zo socialky, nebudem doma..ale budem na navsteve ineho lekara ( napr. vypisal ma klasicky lekar) ale ja budem na prehliadke u ocnej..

budu mi akceptovat taketo potvrdenie ?

dakujem


Ja to vidím tak, že počas maródky chceš chodiť von a bojíš sa kontroly zo SP. Ale máš známu očnú lekárku, ktorá by ti v prípade prúseru vedela potvrdiť, že si bola u nej na vyšetrení.

Prečo inak by si špekuľovala dopredu, čo sa stane ak... A ako vieš, že práve vtedy budeš u očnej?

Keď si chorá, lieč sa doma a nebehaj kade tade. Ani k inému lekárovi.
ilona
26.01.11,04:50
Zamestnanci,ktorí mali kontrolu počas PN a boli v tom čase u zubára,očnej,na rehabilitácii a pod.,predložili do soc.poisťovni potvrdenie,bolo to v poriadku.Takéto sú moje skúsenosti u zamestnancov. Myslím si,že je to tiež o ľuďoch, kto je na kontrole a samozrejme u akého lekára ste. K očnej ani u nás netreba výmenný lístok,ak mám problém idem a nezdržiavam sa u obvodného.
sandra345
26.01.11,06:12
a co ako ? preco by som mala spekulovat ? to uz sa ani nemozem na nic spytat ? aby ma tu niekto ako ty neobvinil, ze chcem spekulovat ???!!!

a to ako to vidis ty, je mi absolutne ukradnute..svoje konspiracie si nechaj nabuduce pre seba
Chobot
26.01.11,07:28
a co ako ? preco by som mala spekulovat ? to uz sa ani nemozem na nic spytat ? aby ma tu niekto ako ty neobvinil, ze chcem spekulovat ???!!!

a to ako to vidis ty, je mi absolutne ukradnute..svoje konspiracie si nechaj nabuduce pre seba

Zadala si otázku na verejné fórum, tak musíš rátať s rôznymi reakciami a názormi. Ty by si mala aký názor, keby som sa spýtal, že čo by sa mi stalo, keby som v obchode ukradol tablu čokolády, prichytili by ma a povedal by som, že som len zabudol zaplatiť?

Asi by si napísala, že nemám kradnúť...:rolleyes: Alebo by si začala rozoberať po právnej stránke, či by išlo o krádež alebo len priestupok?
sandra345
26.01.11,08:03
priklad, ktory uvadzas, je absolutne na mile daleko od mojej povodnej otazky..

snazis sa byt zaujimavy, co ? :D
ivka70
26.01.11,09:08
mimotemy


priklad, ktory uvadzas, je absolutne na mile daleko od mojej povodnej otazky..

Princip je uplne rovnaky.



snazis sa byt zaujimavy, co ? :D

si si ista, ze on sa snazi byt zaujimavy????
luja5
26.01.11,10:24
Podľa ust. 227 ods. 2 písm. e) zákona č. 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení poistenec a poberateľ dávky je povinný dodržiavať liečebný režim určený ošetrujúcim lekárom počas trvania dočasnej PN.
Ak by Sociálna poisťovňa prehliadku u iného lekára, o ktorej by ošetrujúci lekár nevedel, posúdila ako konanie o nedodržaní liečebného režimu (a mohla by), mohla by navyše uplatniť postup podľa ust. § 239 cit. zákona a uložiť pokutu, ktorá nemusí byť nízka.
Neplánovaná prehliadka u iného lekára sa dá odložiť, plánovaná (u ktorých môže byť aj viactýždňová či viacmesačná objednávacia lehota) sa dá prekonzultovať s ošetrujúcim lekárom, bezodkladný stav (napríklad pri bolesti zubov, zápale očí...) sa dá aspoň telefonicky oznámiť ošetrujúcemu lekárovi. Okrem toho výsledkom prehliadky u iného lekára môže byť potreba nasadenia ďalšej (inej) liečby, môže si vyžiadať ďalšiu (dlhšiu) PN ....
Ergo môj názor: ošetrujúci lekár pri PN sa nemá obchádzať (bez skúmania, či treba alebo netreba výmenný lístok).