jasmin151077
25.01.11,15:40
Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako mám zúčtovať staršie záväzky ktoré SZČO platil vkladom na účet alebo posielal z účtu inej osoby a nemá ani potvrdenie z banky, ani výpis z účtu tej súkromenej osoby a ani firma ktorej platil mu nechce dať nejaké potvrdenie nakoľko už nemajú dobré vzťay. Môžem to spraviť nejako cez interný doklad aj napriek tomu že to nebude výdavok odpočít. zo základu dane ?? Poradte mi prosím. Šanca na povrdenia o úhradách sú nulové .

ďakujem, Evka
Katarina
25.01.11,18:43
Ja by som to zaúčtovala ako VNZD na základe čestného prehlásenia, že boli uhradené, ale nevie vydokladovať.
Alena Šimová
31.01.11,06:58
Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako mám zúčtovať staršie záväzky ktoré SZČO platil vkladom na účet alebo posielal z účtu inej osoby a nemá ani potvrdenie z banky, ani výpis z účtu tej súkromenej osoby a ani firma ktorej platil mu nechce dať nejaké potvrdenie nakoľko už nemajú dobré vzťay. Môžem to spraviť nejako cez interný doklad aj napriek tomu že to nebude výdavok odpočít. zo základu dane ?? Poradte mi prosím. Šanca na povrdenia o úhradách sú nulové .

ďakujem, Evka
Ešte by bola možnosť len poznačiť v knihe záväzkov úhradu s poznámkou, že neexistuje doklad.
Zita5
31.01.11,08:09
Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako mám zúčtovať staršie záväzky ktoré SZČO platil vkladom na účet alebo posielal z účtu inej osoby a nemá ani potvrdenie z banky, ani výpis z účtu tej súkromenej osoby a ani firma ktorej platil mu nechce dať nejaké potvrdenie nakoľko už nemajú dobré vzťay. Môžem to spraviť nejako cez interný doklad aj napriek tomu že to nebude výdavok odpočít. zo základu dane ?? Poradte mi prosím. Šanca na povrdenia o úhradách sú nulové .

ďakujem, Evka

Ako Vy viete , že to bolo zaplatené ? Však ani Vám nie je schopná SZČO preukázať doklad, že to uhradila . Tak na základe čoho by sa účtovalo v Knihe záväzkov .Len za základe daného slova podnikateľa ? O peňažnom denníku ani nehovoriac , tam nemôžete účtovať nič , ani
VNZD .