darma 35
25.01.11,16:21
Dobrý deň.
mám problém v práci.Som zamestnaná na trvalý pr.pomer už 6 rokov v oblasti kultúry.Ku dňu 13.1.2011 som podala výpoveď na dohodu do konca januára,pretože mám už isté miesto inde.Môj priamy nadriadený nesúhlasí a do dnešného dňa mi nedal žiadnu odpoveď,len sa snaží odďalovať riešenie obávam sa že mi chce nechať prešvihnúť prvý deň nasledovného kal.mesiaca lebo viem že od vtedy sa mi počíta trojmesačná výpovedná lehota.Čo by sa stalo ak by som dňom 1.2.2011 nastúpila do nového zamestnania a prestala chodiť do starého má zamestnávateľ právo ma nejako postihovať alebo mi nebodaj siahnuť na plat za január a v akej výške a mám nárok na gastrolístky?Moja pracovná zmluva neudáva to že nemôžem súbežne uzatvoriť ďalší pr.pomer alebo prosím poraďte mi ako na môjho šéfa mám ho obísť a ísť rovno na generálne riaditeľstvo?Mám na to len pár dní poradte mi ďakujem Darma
Tweety
25.01.11,15:31
Dobrý deň.
mám problém v práci.Som zamestnaná na trvalý pr.pomer už 6 rokov v oblasti kultúry.Ku dňu 13.1.2011 som podala výpoveď na dohodu do konca januára,pretože mám už isté miesto inde.Môj priamy nadriadený nesúhlasí a do dnešného dňa mi nedal žiadnu odpoveď,len sa snaží odďalovať riešenie obávam sa že mi chce nechať prešvihnúť prvý deň nasledovného kal.mesiaca lebo viem že od vtedy sa mi počíta trojmesačná výpovedná lehota.Čo by sa stalo ak by som dňom 1.2.2011 nastúpila do nového zamestnania a prestala chodiť do starého má zamestnávateľ právo ma nejako postihovať alebo mi nebodaj siahnuť na plat za január a v akej výške a mám nárok na gastrolístky?Moja pracovná zmluva neudáva to že nemôžem súbežne uzatvoriť ďalší pr.pomer alebo prosím poraďte mi ako na môjho šéfa mám ho obísť a ísť rovno na generálne riaditeľstvo?Mám na to len pár dní poradte mi ďakujem Darma
Ak si dala výpoveď, VD začína plynúť od 1. 2. 2011 a skončí 31.3., je teda dvojmesačná, nie troj, ako uvádzaš. Ak nebudeš chodiť do práce, dostaneš absencie.
bubkoch
25.01.11,17:13
Dobrý deň.
mám problém v práci.Som zamestnaná na trvalý pr.pomer už 6 rokov v oblasti kultúry.Ku dňu 13.1.2011 som podala výpoveď na dohodu do konca januára,pretože mám už isté miesto inde.Môj priamy nadriadený nesúhlasí a do dnešného dňa mi nedal žiadnu odpoveď,len sa snaží odďalovať riešenie obávam sa že mi chce nechať prešvihnúť prvý deň nasledovného kal.mesiaca lebo viem že od vtedy sa mi počíta trojmesačná výpovedná lehota.Čo by sa stalo ak by som dňom 1.2.2011 nastúpila do nového zamestnania a prestala chodiť do starého má zamestnávateľ právo ma nejako postihovať alebo mi nebodaj siahnuť na plat za január a v akej výške a mám nárok na gastrolístky?Moja pracovná zmluva neudáva to že nemôžem súbežne uzatvoriť ďalší pr.pomer alebo prosím poraďte mi ako na môjho šéfa mám ho obísť a ísť rovno na generálne riaditeľstvo?Mám na to len pár dní poradte mi ďakujem Darma

zrejme si dala len návrh na ukoncenie pracovneho pomeru dohodou ... ak sa zamestnavatel nevyjadri ani s dohodou nebude suhlasit, nic sa nedeje, pracovny pomer dalej trva akoby sa nic nestalo ...

ak chces odist, musis dat VYPOVED, a to do konca januara, a cakat 2 mesiace do 31.3. kym ti PP skonci, ak sa ti nepodari so zamestnavatelom dohodnut na tom, ze nemusis chodit do prace, tak do nej musis chodit pod hrozbou sankcií
Tamila
25.01.11,17:20
Súhlasím s bubkoch, len doplním, že ak zamestnanec odpracoval u zamestnávateľa viac ako 5 rokov, výpovedná doba je tri mesiace:

§ 62
Výpovedná doba
(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.
Tweety
25.01.11,17:27
Súhlasím s bubkoch, len doplním, že ak zamestnanec odpracoval u zamestnávateľa viac ako 5 rokov, výpovedná doba je tri mesiace:

§ 62
Výpovedná doba
(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.
Odpovedala si nesprávne. VD je stále 2mesačná, ide o výpoveď zo strany zamestnanca. Viď §62, ktorý si priložila.
bubkoch
25.01.11,17:28
Súhlasím s bubkoch, len doplním, že ak zamestnanec odpracoval u zamestnávateľa viac ako 5 rokov, výpovedná doba je tri mesiace:

§ 62
Výpovedná doba
(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.

3 mesiace platia len pre pripad ze vypoved da zamestnavatel zamestnancovi ... ked da vypoved zamestnanec, plati VD 2 mesiace
Tamila
25.01.11,17:33
Máte pravdu, opravila som svoj príspevok. Výpovedná doba je dva mesiace, ak dáva výpoveď zamestnanec.
darma 35
25.01.11,19:48
OK.vďaka za radu ale aké sankcie mi môžu hroziť zo strany zamestnávateľa vtedy keby som od 1.2 2011 prestala chodiť do práce ale medzi tým by som od toho istého dátumu nastúpila súčastne do nového pracovného pomeru kde by mi už plynul plat teda jedná sa mi hlavne o to aby som nezostala bez výplaty za január a ak by sankcie zo strany zamestnávateľa boli vo forme zlého posudku do výpovednej správy tak to je ok,lebo v mojom novom zamestnaní ma chcú na toľko,že im to nebude vadiť,keď prídem zo zlým posudkom,vedia ktorá bije že mi to schválne naťahujú.Vďaka Darma
ivka70
25.01.11,20:04
OK.vďaka za radu ale aké sankcie mi môžu hroziť zo strany zamestnávateľa vtedy keby som od 1.2 2011 prestala chodiť do práce ale medzi tým by som od toho istého dátumu nastúpila súčastne do nového pracovného pomeru kde by mi už plynul plat teda jedná sa mi hlavne o to aby som nezostala bez výplaty za január a ak by sankcie zo strany zamestnávateľa boli vo forme zlého posudku do výpovednej správy tak to je ok,lebo v mojom novom zamestnaní ma chcú na toľko,že im to nebude vadiť,keď prídem zo zlým posudkom,vedia ktorá bije že mi to schválne naťahujú.Vďaka Darma


- Ak to mas podpisane v prac. zmluve, zamestnavatel od teba moze ziadat nahradu vo vyske mesacnej primernej mzdy za nedodrzanie vypovednej doby
- za kazdy den absencie ti moze skratit narok na dovolenku o 2 dni
- nemusi ti tak skoro ukoncit PP a budes mat problem so zapoctovym listom
- moze na sude od teba vysudit nahradu sposobenej skody (napr. budem usiet za drahe peniaze dat tvoju pracu robit externej firme, moze vysudit, ze mu tu externu firmu zaplatis)
atd.

Urcite je lepsie sa so zamestnavatelom dohodnut na ukonceni PP korektne alebo dat riadnu vypoved.
Ak ta tvoj novy zamestnavatel tak velmi chce, urcite pocka aj 2 mesiace, kym ti skonci vypovedna doba.
bubkoch
25.01.11,20:05
OK.vďaka za radu ale aké sankcie mi môžu hroziť zo strany zamestnávateľa vtedy keby som od 1.2 2011 prestala chodiť do práce ale medzi tým by som od toho istého dátumu nastúpila súčastne do nového pracovného pomeru kde by mi už plynul plat teda jedná sa mi hlavne o to aby som nezostala bez výplaty za január a ak by sankcie zo strany zamestnávateľa boli vo forme zlého posudku do výpovednej správy tak to je ok,lebo v mojom novom zamestnaní ma chcú na toľko,že im to nebude vadiť,keď prídem zo zlým posudkom,vedia ktorá bije že mi to schválne naťahujú.Vďaka Darma

napr.

§62
(3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.

§78
(2) Ak nevykonával zamestnanec prácu v súvislosti s neplatným skončením pracovného pomeru, môže od neho zamestnávateľ požadovať náhradu škody, ktorá mu tým vznikla, odo dňa, keď oznámil zamestnancovi, že trvá na ďalšom vykonávaní práce.
terezamaria
25.01.11,20:09
Dobrý deň.
mám problém v práci.Som zamestnaná na trvalý pr.pomer už 6 rokov v oblasti kultúry.Ku dňu 13.1.2011 som podala výpoveď na dohodu do konca januára,pretože mám už isté miesto inde.Môj priamy nadriadený nesúhlasí a do dnešného dňa mi nedal žiadnu odpoveď,len sa snaží odďalovať riešenie obávam sa že mi chce nechať prešvihnúť prvý deň nasledovného kal.mesiaca lebo viem že od vtedy sa mi počíta trojmesačná výpovedná lehota.Čo by sa stalo ak by som dňom 1.2.2011 nastúpila do nového zamestnania a prestala chodiť do starého má zamestnávateľ právo ma nejako postihovať alebo mi nebodaj siahnuť na plat za január a v akej výške a mám nárok na gastrolístky?Moja pracovná zmluva neudáva to že nemôžem súbežne uzatvoriť ďalší pr.pomer alebo prosím poraďte mi ako na môjho šéfa mám ho obísť a ísť rovno na generálne riaditeľstvo?Mám na to len pár dní poradte mi ďakujem Darma
Dala si výpoveď, lebo výpoveď na dohodu neexistuje, existuje len skončenie pracovného pomeru Dohodou.

Pokiaľ zamestnávateľ nereaguje a máš podpísané prijatie Tvojej výpovede,
normálne Ti začne plynúť 2 mesačná výpovedná doba od prvého dňa nasledujúceho mesiaca, t.j. od 1.2.2011 do 31.3.2011. V ten deň Ti skončí pracovný pomer.:)
bubkoch
26.01.11,05:56
Dala si výpoveď, lebo výpoveď na dohodu neexistuje, existuje len skončenie pracovného pomeru Dohodou.

Pokiaľ zamestnávateľ nereaguje a máš podpísané prijatie Tvojej výpovede,
normálne Ti začne plynúť 2 mesačná výpovedná doba od prvého dňa nasledujúceho mesiaca, t.j. od 1.2.2011 do 31.3.2011. V ten deň Ti skončí pracovný pomer.:)

nesuhlasim, jasne uvadza slovo "dohoda" a termin ukoncenia PP 31.1. ... cize podla mojho nazoru, bez ohladu na to ci pouzila v dokumente slovo "vypoved", ide o ziadost o skoncenie pracovneho pomeru dohodou, na ktore potrebuje suhlas zamestnavatela ... ak zamestnavatel nereaguje, alebo suhlas neda, neznamena to, ze ziadost sa automaticky meni na klasicku vypoved s vypovednou dobou ...
poklal nedoruci zamestnavatelovi novy dokument - vypoved, akokeby k nicomu nedoslo ...

mozno by bolo dobre keby sem prilozila oskenovany dokument ktory dorucila zamestnavatelovi, aby sme videli co konkretne napisala
KEJKA
26.01.11,07:03
problém je v tom, že ona chce skončiť ihneď, teda 1.2. nastúpiť do novej práce.
Môže podať Výpoved bez slovka "dohoda", aby neboli žiadne pochybnosti o jej platnosti. V prípade výpovede sa však nevyhne 2-mesačnej vyp.lehote a toto je jej problém.
a) môže sa dohodnúť s novým zamestnávateľom, aby na ňu počkal
b) môže nastúpiť do novej práce a ťahať dva pracovné pomery, čo dnes viacero ľudí robí - nový zamestnávateľ jej môže vyjsť v ústrety a zvoliť vyhovujúcu pracovnú dobu, dočasne skrátený úväzok, práca cez víkendy....... dočasne sa všetko dá.
c) v starom zamestnaní čerpať dovolenku, využívať všetky práva zamestnanca /alebo zneužívať?/
==================
závisí od charakteru práce, čo sa dá.
terezamaria
26.01.11,07:23
nesuhlasim, jasne uvadza slovo "dohoda" a termin ukoncenia PP 31.1. ... cize podla mojho nazoru, bez ohladu na to ci pouzila v dokumente slovo "vypoved", ide o ziadost o skoncenie pracovneho pomeru dohodou, na ktore potrebuje suhlas zamestnavatela ... ak zamestnavatel nereaguje, alebo suhlas neda, neznamena to, ze ziadost sa automaticky meni na klasicku vypoved s vypovednou dobou ...
poklal nedoruci zamestnavatelovi novy dokument - vypoved, akokeby k nicomu nedoslo ...

mozno by bolo dobre keby sem prilozila oskenovany dokument ktory dorucila zamestnavatelovi, aby sme videli co konkretne napisala

Prečítaj si jej zadanie, máš tam jasne napísané výpoveď dohodou. Predsa
keď si dávala " výpoveď dohodou ", tak musela jednať so zamestnávateľom, či súhlasí alebo nie.
Buď si podá výpoveď znovu, má ešte do konca mesiaca čas alebo sa dohodne so zamestnávateľom, že tá pôvodná " výpoveď dohodou " sa preklasifikuje na výpoveď riadnu a zamestnávateľ to potvrdí na originál, i kópiu tohoto dokumentu.
Ale asi nič jej nepomôže, pretože ona chce skončiť 31.1.2011.
darma 35
26.01.11,07:31
Ďakujem za odpovede,aby som to uviedla na správnu mieru,ja totiž spievam v SND v zbore a tam nás je interných zamestnancov 65 a externých volajú podľa potreby okolo 40 len na veľké projekty.Je tam zvyk,že kaď niekto odíde na iné pracovné miesto napr.sekretárka tak je to ok,ale keď niekto odíde do konkurencie je to považované za veľmi zlé a ja som ten prípad. Navrhla som zamestnávateľovi,že som ochotná chodiť po večeroch na na všetky predstavenia,pokiaľ si to bude želať a pokiaľ nenájde za mňa náhradu čo ovšem od urazenosti odmietol lebo vraj nemá náhradný kus ktorý keď príde bude mu trvať viac ako 2roky aby doštudoval celý repertoár.Takže ja som nahraditeľná a viem že chýbať nebudem a ani v zmluve nemám napísané niečo o náhrade škody.tak čo by ste robili na mojom mieste?V novom zamestnaní chcú aby som nastúpila čo najskôr lebo sa nahadzujú nové veci do zahraničia a ja si túto príležitosť nechcem nechať ujsť.Darma
bubkoch
26.01.11,07:35
Prečítaj si jej zadanie, máš tam jasne napísané výpoveď dohodou. Predsa
keď si dávala " výpoveď dohodou ", tak musela jednať so zamestnávateľom, či súhlasí alebo nie.
Buď si podá výpoveď znovu, má ešte do konca mesiaca čas alebo sa dohodne so zamestnávateľom, že tá pôvodná " výpoveď dohodou " sa preklasifikuje na výpoveď riadnu a zamestnávateľ to potvrdí na originál, i kópiu tohoto dokumentu.
Ale asi nič jej nepomôže, pretože ona chce skončiť 31.1.2011.

suhlas, ale ved o tom pisem ("ak zamestnavatel nereaguje alebo nedal suhlas") ... a dokonca aj ty, ze bez sucinnosti a dohody so zamestnavatelom nema inu moznost len podat este raz, ale tentokrat riadnu vypoved :)