juricheck
25.01.11,17:01
Dobrý deň!

Rád by som sa informoval o postupe pri zápise zmeny zapísaných údajov v s.r.o. Ide o komplikovanejší prípad.

Sro má štyroch spoločníkov, a je nečinná už cca 8 rokov. Keďže ani jeden spoločník nemá o ňu záujem, chceli spraviť prevod na tretiu osobu.

Hneď na začiatku máme s tým dva problémy:
1, dvom spoločníkom sa zmenil trvalý pobyt, ktorý ešte nebol zaevidovaný
2, keďže sro bola nečinná, zanedbali prechod na euro

Neviem, či nasledovný postup je správny, a či sa dá celá záležitosť vybaviť pod jednou zmenou:
1, neviem či existuje na to nejaký formulár, kde by sme mali zaznamenať zmenu trvalého pobytu. Pravdepodobne by sme mali začať s tým.
2, napísať návrh na zápis premeny menovitej hodnoty ZI na euro už zmenenými adresami (formulár 29 je ešte vôbec platný? – už nie je na stránkach justice.gov), taktiež rozhodnutie o premene notárom overeným podpisom konateľa.
Tu je potrebné prílohovať aj SZ s hodnotami v eurách. Táto SZ má byť okrem prepísaných hodnôt na EUR totožná s originálom, alebo podľa rozhodnutia VZ môže mať aj iné znenie?
Pýtam sa to preto, lebo nikto zo spoločníkov nenašiel svoju kópiu SZ, teda nevedno čo tam bolo presne písané.
3, je možné v jednej zmluve o prevode obchodného podielu prepísať 25-25-25-25% podiely na dvoch 50-50%, alebo musia to byť štyri zmluvy?
K tlačivu č. 8 je potrebné prílohovať:
1. zápisnica z rokovania VZ - 2x
2. Zmluva o prevode OP - 1x
3. Tlačivo č. 8 - 1x
4. Spoločenská zmluva - 2x
Je nutné napísať SZ zvlášť pri prechode na euro a zvlášť pri prevedení, alebo dá sa to spraviť naraz. Myslím tým, ak VZ schvaľuje prevod celého obchodného podielu na tretiu osobu, nová SZ už by mohla obsahovať dvoch nových spoločníkov a ich vklady v eurách + zmeny v SZ ako si to nový spoločníci predstavujú?

Za odpovede vopred ďakujem.
sroservis
25.01.11,22:14
Dobrý deň,

všetky zmeny je možné urobiť jedným registrovým konaním.

1. Valné zhromaždenie nech rozhodne o
a) premene ZI a vkladov na eurá,
b) udelení súhlasov na prevody obch. podielov (ak sa aj podľa spoločenskej zmluvy, ktorú nemáte súhlas nevyžadoval, to že bude udelený, nebude na škodu)

V zápisnici spomeňte aj zmenu adresu spoločníkov.

2. Potom podpíšte zmluvy o prevode OP

3. Všetci zostávajúci spoločníci (aj noví) nech následne schvália nové znenie spoločenskej zmluvy (tam už dáte nových spoločníkov, nové adresy, premenené ZI aj vklady).

Všetky listiny môžete podpísať k jednému dňu.

Ak by ste s tým potrebovali pomôcť, návrh podávam so zaručeným elektronickým podpisom.

Všetko dobré.
juricheck
26.01.11,17:20
Ďakujem za odpoveď.

Ešte toľko by som sa rád spýtal:
1, Premenu mám poslať aj vo formulári 29 však? Ak áno, tam už zadávam nové adresy spoločníkov?

Tá pomoc ani ne znie zle. Ak by ma to vyšlo tak isto ako bez ZEP-u..