juta25
25.01.11,18:18
Dobrý deň,
prosím Vás o radu ako zaučtovať nasledovný prípad v JU:

31.12.2010 som kupil kancelarsku stoličku.
Platil som platobnou kartou.
Stoličku mám , fakturu tiež ale výpis z uvedenej operacie mi pride
až v januarovom/2011 vypise.

Ako to mam zaučtovať v JU?

Dakujem
bea26
26.01.11,19:51
Ja by som tú faktúru dala medzi prijaté faktúry a do konca roka by bola ako keby neuhradená. Uhradená bude v januári 2011. Tak ti priebežná položka bude nulová.
Zita5
27.01.11,08:33
Dobrý deň,
prosím Vás o radu ako zaučtovať nasledovný prípad v JU:

31.12.2010 som kupil kancelarsku stoličku.
Platil som platobnou kartou.
Stoličku mám , fakturu tiež ale výpis z uvedenej operacie mi pride
až v januarovom/2011 vypise.

Ako to mam zaučtovať v JU?

Dakujem


Postupy JU


§ 4
Peňažný denník
(3) Priebežné položky sa účtujú pri prevodoch peňažných prostriedkov medzi pokladnicou a účtom
v banke, pri prevodoch medzi pokladnicami a pri prevodoch medzi účtami v bankách. Priebežné
položky sa členia na príjem a výdavok. Ako príjem sa účtuje priebežná položka pri výdavku peňažných
prostriedkov, pri ktorom nie je účtovný doklad o príjme účtovnej jednotke doručený, ako výdavok sa
účtuje priebežná položka pri príjme peňažných prostriedkov, pri ktorom nie je účtovný doklad
o výdavku.



§ 12
Krátkodobý finančný majetok

(5) Pri platbe platobnou kartou sa v peňažnom denníku odberateľa účtuje priebežná položka na strane
výdavku v sume uhradenej platby a v členení podľa § 4 ods. 6 písm. e) alebo písm. g). Na základe
výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania platby výdavok z účtu v banke a priebežná položka na strane
príjmu.


Týmto zaúčtovaním budete vykazovať v priebežných položkách k 31.12.2010 zostatok(aj vo výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.2010), ktorý sa Vám vyrovná až po zaúčtovaní bankového výpisu v roku 2011 .
Mária.K.
27.01.11,15:28
Postupy JU


§ 4
Peňažný denník
(3) Priebežné položky sa účtujú pri prevodoch peňažných prostriedkov medzi pokladnicou a účtom
v banke, pri prevodoch medzi pokladnicami a pri prevodoch medzi účtami v bankách. Priebežné
položky sa členia na príjem a výdavok. Ako príjem sa účtuje priebežná položka pri výdavku peňažných
prostriedkov, pri ktorom nie je účtovný doklad o príjme účtovnej jednotke doručený, ako výdavok sa
účtuje priebežná položka pri príjme peňažných prostriedkov, pri ktorom nie je účtovný doklad
o výdavku.



§ 12
Krátkodobý finančný majetok

(5) Pri platbe platobnou kartou sa v peňažnom denníku odberateľa účtuje priebežná položka na strane
výdavku v sume uhradenej platby a v členení podľa § 4 ods. 6 písm. e) alebo písm. g). Na základe
výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania platby výdavok z účtu v banke a priebežná položka na strane
príjmu.


Týmto zaúčtovaním budete vykazovať v priebežných položkách k 31.12.2010 zostatok(aj vo výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.2010), ktorý sa Vám vyrovná až po zaúčtovaní bankového výpisu v roku 2011 .
Tak to som teda riadne domotala. Chcela som k tomuto príspevku označiť "užitočné" a nejako sa mi podarilo "zábavné". Ospravedlňujem sa, ale nedá sa mi to už opraviť. Chcem to dať na správnu mieru, aby si niekto po prečítaní odpovede nemyslel, že ju považujem za nesprávnu. Naopak, považujem ju za veľmi profesionálnu a práve preto som ju chcela označiť ako užitočnú.
juta25
30.01.11,13:17
Dakujem za odpoved.
Ale predpokladám, že som z toho domotaný.

Ak budem takto postupovať nevadí, že mi nebude sedieť
konečný stav na výpise z banky?

Terez je tam napr. 100.- €

keď dám sumu na priebežne položky
suma bude iná ako na výpise.

vediem JU na ALFE

dakujem.
veronikasad
30.01.11,13:29
Dakujem za odpoved.
Ale predpokladám, že som z toho domotaný.

Ak budem takto postupovať nevadí, že mi nebude sedieť
konečný stav na výpise z banky?

Terez je tam napr. 100.- €

keď dám sumu na priebežne položky
suma bude iná ako na výpise.

vediem JU na ALFE

dakujem.
tu nájdeš presný postup účtovania cez priebežné položky v ALFE.

http://www.kros.sk/index.php?s-cv-contentID=11265&s-cv-submitted=1&s-cv-product=10921&s-cv-fulltext=platba+kartou&s-cv-faq=26664

Vo výkaze o majetku a záväzkoch budeš mať zostatok na priebežných položkách. Bankový účet ti bude "sedieť".
juta25
30.01.11,14:41
dakujem

prajem pekny den

juta