trsťa
25.01.11,18:56
Zdravím...
Od roku 2002 (hneď po svadbe) sme začali bývať u svokrovcov v rodinnom dome. Máme tam od vtedy aj trvalý pobyt. So svojou rodinou od 2003 sme sa odsťahovali - žijeme v inom meste v podnájme. Doteraz sa nám nepodarilo vyriešiť bytovú situáciu a tak oficiálne máme stále trvalý pobyt u svokrovcov. Posledný rok však svokra neustále otvára otázku nášho trvalého pobytu a jeho zmeny tam, kde bývame od roku 2003 (čo sa však nedá - nesúhlasí majiteľka bytu, u kt. sme v podnájme). Stále nechápem o čo im vlastne ide??? Komunálny odpad si samozrejme na trvalej adrese platíme, takže o peniaze asi nejde. Jediné čo ma napadá, že majú strach, že by sme si nárokovali na dom.... alebo čo .... (svokra má 57r., svokor 67 r.) Ja som však presvedčená, že v prípade dedenia sa postupuje podľa zákona a toto nemá na vec nijaký vplyv. Manžel má samozrejme aj ďalšie 3 sestry. Ak viete niekto zákutia takýchto záležitostí prosím vysvetlite mi to. Ďakujem
Ice dive
25.01.11,18:04
trvalý pobyt nemá žiaden vplyv na dedenie, v podstate dedičský nárok majú deti a manžel/manželka poručiteľa...
trvalý pobyt Vám v podstate môžu zrušiť na miestnom obecnom úrade šmahom ruky ako vlastníci nehnuteľnosti a ani sa Vás nemusia pýtať... nakoľko trvalý pobyt má len evidenčný charakter...

jediné čo ma napadá, že by mohli mať problém s Vašim trvalým pobytom je ak by boli sociálne odkázaní /v hmotnej núdzi tak by sa posudzovalo koľko osôb žije v domácnosti a ich príjem nakoľko aj deti majú vyživovaciu povinnosť voči rodičom... (takže to môže byť problém pri žiadosti ak v dome bývajú dvaja mladý ľudia...)
Mária27
25.01.11,18:17
Deti majú vyživovaciu povinnosť voči rodičom vždy, aj keď s nimi nebývajú.
Trvalý pobyt nemá vplyv ani na počet členov domácnosti, lebo nehospodária spolu ako členovia domácnosti. Na základe evidencie - prihlásenia sa na trvalý pobyt - ich za členov domácnosti nemôžu považovať.
Každý musí mať niekde nahlásený trvalý pobyt, a vždy je lepšie mať ho u rodiny ako na obecnom úrade.