u.o.z
25.01.11,20:41
Zdravím Vás dámy a páni, chcel by som sa spýtať ako zistím dátum, kedy som bol prihlásiť MV na DÚ. Dá sa to zistiť elektronicky alebo treba ísť na príslušný DÚ, kde sa daná ohlasovacia povinnosť uskutočnila?
KEJKA
25.01.11,19:44
ak si naozaj nepamatáš ani nemáš doklad o splnení oznamovacej povinnosti, tak asi len ísť na DU. S takým niečim som sa nestretla.
A nemôžeš sa zariadiť podľa TP - kedy si auto nadobudol?
nikolia
25.01.11,19:46
ak nemáš kopiu nahlasovacej povinnosti,tak jedine osobne,ja som tak zisťovala bankový účet....
u.o.z
25.01.11,19:52
No auto som nadobudol druheho jula, lenze o tejto moznosti vyuzivat sukromne auto na podnikatelske ucely som sa dozvedel az v auguste a podal som to niekedy zaciatkom septembra a dnes mi uctovnicka dala tuto otazku tak zistujem, co s tym... asi tam budem musiet zajst osobne a vystat tu kilometrovu radu:( a VDAKA
KEJKA
25.01.11,20:00
No auto som nadobudol druheho jula, lenze o tejto moznosti vyuzivat sukromne auto na podnikatelske ucely som sa dozvedel az v auguste a podal som to niekedy zaciatkom septembra a dnes mi uctovnicka dala tuto otazku tak zistujem, co s tym... asi tam budem musiet zajst osobne a vystat tu kilometrovu radu:( a VDAKA
tak zasa presný dátum asi nepotrebuješ, ak vieš že začiatkom septembra. daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom. Daň budeš určite platiť za september - december, teda 4 mesiace.
Ak si nechcel riskovať pokutu za oneskorené podanie, tak si nahlásil auto do podnikania možno od augusta teda so spiatočným dátumom - kvôli tomuto by si eventuálne na DU musel ísť. nemusíš stáť v rade v podateľni, skôr sa skús dohodnúť so správkyňou - najskôr si zavolaj, zajtra sú úradné hodiny, možno ti to pozrie v ich systéme.
ak sa ti nechce a podáš DP nie za 4 ale za 5 mesiacov, ta sa tiež nič moc nestane. nanajvýš ti vznikne preplatok.