splinterX
25.01.11,19:42
Dobrý deň,

chcem ísť pracovať do Českej republiky zhruba na pol roka až rok. V slovenskej banke mám bankový účet v rámci ktorého mám za pevnú sumu aktivovaný balík služieb, ktorý okrem iného zahŕňa bezplatný výber v bankomatoch sesterskej banky v Česku (skúšal som to - pri výbere 200Kč som podľa prepočtu podľa aktuálneho kurzu v deň výberu prerobil iba 0,60Kč) takisto bezhotovostná platba v zahraničí je bez extra poplatku. Pochopiteľne, český zamestnávateľ bude zrejme ochotný vyplácať výplatu iba na účet v českej banke. Pretože nechcem zbytočne živiť dva účty, zdá sa mi ako najvýhodnejší postup že v českej banke si vyberiem taký ktorý ponúkne prevod na slovenský účet za čo najnižšiu cenu. Ktorá banka ponúka najvýhodnejšie podmienky na prevod na slovenský účet?? Alebo mám zvoliť iný postup?? Aký je váš názor??

Vďaka za rady
gardenia
25.01.11,20:34
Chod na stranku www.somvprahe.sk - tam sa dozvieš potrebné.
pwerka
26.01.11,07:30
dost tomu nerozumiem. napisal si ze nechces zivit dva ucty a v zapati pises, ze ktora banka ponukne najvyhodnejsie podmienky na prevod na slovensky ucet. z toho mi jasne vychadza ze spominas jeden slovensky ucet a jeden cesky.

ak je to tak, potom jednoznacne sesterke banky. tam mas poplatky minimalne. takze mas na vyber slps a csob
splinterX
26.01.11,10:54
skrátka ide o to, že mám v SLSP Osobný účet za 4,90€ mesačne, balík ktorého pokrýva bezplatný výber v bankomatoch České spořitelny (pochopiteľne je tam malý rozdiel v kurze v prospech kartovej spoločnosti - pri výbere 200Kč som prerobil asi len 60 halierov) či pri bezhotovostnej platbe (napr. pri platbe lístka na vlak za 262Kč som prerobil tak 80halierov). Navyše mám zriedené dlhodobé sporenie, ktoré je podmienené Osobným účtom a keď nechcem prísť úroky tak si ho nezruším. Ide mi aj o to, že neviem koľko sa v ČR zdržím, či nie je výhodnejšie na pár mesiacov pri počte výberov/platieb tak max. 15 - 20krát za mesiac využívať slovenskú kartu, keď je možné výhodne prevádzať peniaze z českého na slovenský účet keď už poplatky za platby sú zahrnuté v tých 4,90€

Čiže v mojom prípade asi bude najvýhodnejšie si otvoriť Osobný účet (alebo jeho ekvivalent) v České spořitelni, zvoliť si taký základný balík ktorý tam pokryje vedenie účtu a pár výberov/platieb a ostatné peniaze šetriť a potom jednorázovo posielať na slovenský účet. Zmenáreň sa mi zdá drahá a takisto aj prenášanie hotovosti má svoje riziko...
didjo
26.01.11,13:20
súhlasím aj ja som zvolil rovnaký postup
zacik23
26.01.11,13:39
ak bude tvoj zamestnavatel ochotny posielat vyplatu na zahranicny (SVK) ucet a zaroven nebudes potrebovat robit vela prevodov kazdy mesiac (platba za byt, elektriku, telefon...) tak by som zvazil ci je skutocne nevyhnutne zalozit si ucet v CZ....
pwerka
26.01.11,16:07
ak bude tvoj zamestnavatel ochotny posielat vyplatu na zahranicny (SVK) ucet a zaroven nebudes potrebovat robit vela prevodov kazdy mesiac (platba za byt, elektriku, telefon...) tak by som zvazil ci je skutocne nevyhnutne zalozit si ucet v CZ....

ale ak jeho zamestnavatel nebude mat svoj ucet v ceskej sporitelni nasledne poplatky budu trochu o inom (aj pre zamesnavatela aj pre neho)
splinterX
26.01.11,16:58
V súčasnosti vyberám v bankomatoch asi tak 3 - 4krát mesačne, kartou platím 10 - 15krát mesačne.

Už len si vybrať správny účet..napr. taká mBank má zadarmo vedenie účtu či platbu v rámci ČR, prvé tri výbery z bankomatov v ČR za 9Kč, ale nikde som si nevšimol, žeby bolo možné z ich mKonta posielať peniaze do zahraničia!!! Jedine vybrať v bankomate a zmenáreň a na Slovensko

skúsime Osobní účet českej spořitelny

Visa Electron + platba a výber v bankomatoch v rámci ČR zdarma + internetbanking cena 109Kč, čiže približne 4€

Visa Electron + platby v rámci ČS zdarma 69Kč čiže skoro 3€

pozná niekto niečo výhodnejšie??

samotný účet s kartou 29Kč

prevod v prospech účtu v Slovenskej sporiteľni 50Kč (inak 200Kč)
pwerka
26.01.11,17:16
V súčasnosti vyberám v bankomatoch asi tak 3 - 4krát mesačne, kartou platím 10 - 15krát mesačne.

Už len si vybrať správny účet..napr. taká mBank má zadarmo vedenie účtu či platbu v rámci ČR, prvé tri výbery z bankomatov v ČR za 9Kč, ale nikde som si nevšimol, žeby bolo možné z ich mKonta posielať peniaze do zahraničia!!! Jedine vybrať v bankomate a zmenáreň a na Slovensko

skúsime Osobní účet českej spořitelny

Visa Electron + platba a výber v bankomatoch v rámci ČR zdarma + internetbanking cena 109Kč, čiže približne 4€

Visa Electron + platby v rámci ČS zdarma 69Kč čiže skoro 3€

pozná niekto niečo výhodnejšie??

samotný účet s kartou 29Kč

prevod v prospech účtu v Slovenskej sporiteľni 50Kč (inak 200Kč)


myslim, ze ak sa nemienis vzdat svojho slovenskeho uctu - co si teda pisal ze nemienis - tak ziadna ina banka ako ceska sporitelna nebude vyhodnejsia

a viem ze s mbank sa nedali posielat peniaze do zahranicia ale myslim, ze teraz uz sa to da. ak by sa to dalo tak mbank by ta asi vysla este lacnejsie. ale len v smere ak by si posielal peniaze z ceska na slovensko. v opacnom pripade by si vela neusetril
pwerka
26.01.11,17:18
V súčasnosti vyberám v bankomatoch asi tak 3 - 4krát mesačne, kartou platím 10 - 15krát mesačne.

Už len si vybrať správny účet..napr. taká mBank má zadarmo vedenie účtu či platbu v rámci ČR, prvé tri výbery z bankomatov v ČR za 9Kč, ale nikde som si nevšimol, žeby bolo možné z ich mKonta posielať peniaze do zahraničia!!! Jedine vybrať v bankomate a zmenáreň a na Slovensko

skúsime Osobní účet českej spořitelny

Visa Electron + platba a výber v bankomatoch v rámci ČR zdarma + internetbanking cena 109Kč, čiže približne 4€

Visa Electron + platby v rámci ČS zdarma 69Kč čiže skoro 3€

pozná niekto niečo výhodnejšie??

samotný účet s kartou 29Kč

prevod v prospech účtu v Slovenskej sporiteľni 50Kč (inak 200Kč)



a hlavne by som trvala aby som mala pristup k uctu cez internetbanking