ondrej121
25.01.11,22:36
Dobrý deň. Prosím o radu. Mám uzavretú zmluvu na dobu určitú. Zamestnávateľ však v zmluve neuviedol svoj názov presne ako je uvedené v obchodnom registri. V zmluve mám s.r.o v registri je toto viac rozpísané. Zistil som to až po opatovnom nahliadnutí/ v čase písania výpovedi/ Je takáto zmluva vôbec platná?
Mária27
25.01.11,22:05
§ 107 obchodného zákonníka
Obchodné meno spoločnosti musí obsahovať označenie "spoločnosť s ručením obmedzeným", postačí však skratka "spol. s r. o." alebo "s. r. o.".


Zvolené označenie právnej formy je súčasťou obchodného mena a zapisuje sa do obchodného registra s právotvorným účinkom. Preto sa používa v tej forme, ktorá je v obchodnom registri zapísaná.
Obchodná spoločnosť si dosť často skracuje značku "spol. s r. o." pri používaní názvu, v zmluve by však mala byť totožná s registrom. Môže sa to však aj považovať za chybu v písaní.
ondrej121
25.01.11,22:09
čo to v takom prípade pre mňa znamená?
jelalim
25.01.11,22:26
Ja si myslím, že aj keď má Vaša zmluva drobné chyby krásy, tak je platná.
ondrej121
25.01.11,22:30
V obchodnom registri je uvedená tiež iná firma s rovnakým názvom, len tam má spol. s.r.o.
Mária27
25.01.11,22:42
Tak čo má tvoj zamestnávateľ v obchodnom registri?
Ja si myslím, že všade inde (napr. dane, odvody) to zamestnávateľ uvádza správne a o tej tvojej zmluve vieš len ty. Môžeš si to dať opraviť priamo v zmluve na okraji s podpisom a pečiatkou zamestnávateľa. Tak opravuje chyby v zmluvách aj kataster.
Chobot
25.01.11,23:20
V obchodnom registri je uvedená tiež iná firma s rovnakým názvom, len tam má spol. s.r.o.

Bude to považované za chybu v písaní a zmluva je platná. Doteraz si na základe tej zmluvy pracoval, takže aj keby nebola platná, máš riadny pracovný pomer s firmou, lebo si pracoval a poberal si za prácu mzdu.

Príliš špekuluješ...:rolleyes:
Ibaaktak
26.01.11,02:47
určite je platná a dokonca by zrejme bola platná aj keby nebola v písomnej forme. Pracovná zmluva iba pracovný pomer zakladá.Vznik pracovného pomeru je nástup do prvej pracovnej zmeny s vedomím účastníkov
ondrej121
26.01.11,06:39
Ďakujem za odpovede. Potreboval som len poznať fakty.