Steffi
26.01.11,07:54
V našej spoločnosti sme sa rozhodli, že pracovníkov ktorí používajú služobné autá pošleme do "školy šmyku". Ako toto zaúčtovať?
Je to daňovouznaný náklad alebo pripočítateľná položka?

Steffi
karakul
26.01.11,08:48
V našej spoločnosti sme sa rozhodli, že pracovníkov ktorí používajú služobné autá pošleme do "školy šmyku". Ako toto zaúčtovať?


... účtoval by som to ako poskytnutú službu (je to obdoba školenia, kurzu,...)



....Je to daňovouznaný náklad alebo pripočítateľná položka?....

Na základe strohého zadania sa ťažko vyjadruje k daňovej uznateľnosti.
Ak sa jedná o obchodných cestujúcich, ktorí urobia v zime 10-15 tis. km mesačne, nemal by byť problém s obhajobou daňovej uznateľnosti. V prípade, že títo "zamestnanci" sú spoločníci, konatelia, majú kancelársku prácu, služobné autá pridelené na súkromné používanie, tu by som vehemetne neobhajoval plnú daňovú uznateľnosť...
Steffi
31.01.11,11:42
Sú to zamestnanci, ktorí sú v kancelárii a majú pridelené služobné auto.
betka
05.02.11,22:11
ZDP:

2/i) daňovým výdavkom výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve1) daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11 alebo 14, ak tento zákon neustanovuje inak,

JA si taktiež osobne myslím, že tento výdavok by mal byť obhájiteľný. Ak splňa všetky tri podmienky súčasne.

Mňa školenie varuje, akým spôsobom mám podvedome konať, akým spôsobom mám udržať auto v stave, aby som nespôsobila škodu spoločnosti.
Je to obhájiteľne, podľa mňa, prečo by som išla na takéto školenie, ak by to boli zbytočne vyhodené peniaze. JA chránim majetok spoločnosti pred nepredvídateľnými okolnosťami. Ide o ochranu majetku (auta), kt. je súčasťou OM daňovníka.

Ak sa mýlim opravte ma.