greno
26.01.11,08:53
Dobry den,

Budem vdacny za kazdu radu. Potrebujem doviezt tovar z thaiska v celkovej sume 3400 eur. Bohuzial som s touto firmou nikdy neobchodoval a ani nedovazal z thaiska. Viete mi niekto prosim poradit ake su moznosti preverenia thaiskych firiem?
pavol.hornak
26.01.11,08:02
Predpokladam ze thajsko nema nieco ako OR a ked ma tak nie verejny, podla mna ked sa nato uz das tak ti asi neostava nic ine iba verit firme s ktorou si sa dohodol ... Thajsko asi nieje danovy raj aj ked niesom si isty, takze firmy budu asi oficialne, ale je otazka aka velka ta firma je a ci je nadnarodna v takom pripade by si asi nemal mat s nicim problem. ale jeden nikdy nevie
greno
26.01.11,08:09
Bohuzial nejde o nadnarodnu spolocnost, ide o miestu firmu , vyrobcu s udajnym obratom 500 000 dolarov rocne. Asi bude najlepsie ak si neham poslat vzorky a uvidim, no aj tak je to velke riziko.
pavol.hornak
26.01.11,08:13
Bohuzial nejde o nadnarodnu spolocnost, ide o miestu firmu , vyrobcu s udajnym obratom 500 000 dolarov rocne. Asi bude najlepsie ak si neham poslat vzorky a uvidim, no aj tak je to velke riziko.

Pri miestnych firmach v tychto krajinach je riziko stale, ked mas moznost si dat poslat vzorky zadarmo, resp. za dopravne tak urcite to vyuzi ... nesiel by som do obchodu "naslepo" aspon uvidis ako rychlo to dodaju a kolko sa to popytaju ...

Potom daj vediet ako to dopadlo :P
greno
26.01.11,08:16
Ok, som zvedavy co poslu. Dakujem ti a urcite dam vedet :)
nonpayer
02.02.11,12:43
Ak ti mozem poradit, ako prve si ju over na Velvyslanectve Slovenskej republiky pripadne Ceskej republiky v Thajsku. Toto riziko, co spominas ty, som podstupil ja pred cca pol rokom. Objednaval som tovar v hodnote 10 000 eur z jednej miestnej Vietnamskej firmy. Nikdy som o nej nepocul, nikdy som s nimi netelefonoval, komunikacia prebiehala vyslovene len pomocou e-mailu. Firmu mi overili na nasom velvyslanectve s velkou ochotou. Tovar som nakoniec objednal, firma vo Vietname mi vyrobila aj obal podla mojich poziadaviek. A musim povedat, ze to, co bolo dohodnute cez e-mail, vsetko suhlasilo. Aj kvalita, aj mnozstvo, aj cena. Sam som bol prekvapeny ako profesionalne z ich strany vsetko prebehlo. To sa uz neda povedat o Slovenskom trhu. Komplikacie a polena pod nohy pridu, az ked budes mat tovar doma (certifikaty, normy a kopec vselijakych byrokratickych blbosti, len aby z teba Slovenske urady dostali co najviac penazi).
greno
02.02.11,15:21
Dakujem ti za tvoj prispevok, firmu mam uz preverenu, dokonca sa mi podarilo ju preverit cez jej odberatelov viac menej nahodne :) co sa tyka tych certifikatov a noriem, mohol by si mi este ohladom toho dat nejake info? tovar ktory idem doviezt je specialna farba na telo, ma europsky certifikat en 71 , myslis ze je potrebne aj CE ? popripade kde by som tieto informacie mohol najst aby som vedel co setko ma caka od nasich uradnikov. Dakujem ti :)
nonpayer
04.02.11,11:16
Ohladom certifikatov, ja som napisal priamo na SOI, kedze koniec koncov len oni by ma mohli za nieco zdrbat pri pripadnej kontrole. Predstavil som im svoj vyrobok, oni ma odkazali na zakony, ale nakoniec som z nich po par e-mailoch dostal, ze by mal byt moj vyrobok v poriadku. Nasledne som pisat na Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo Slovenskej republiky, kde mi to taktiez overovali a dosli k zaveru, ze by som moj vyrobok teoreticky mohol predavat v SR bez certifikatov. Takze asi tak. Este sa ta ja spytam, ako budes riesit distribuciu? Mna to caka tiez, ale pravdupovediac neviem ako zacat. Mozes odpovedat popripade aj cez SS. Dik
greno
04.02.11,13:50
Pise mi to tu ze nemam pristup k SS :/ to sa zrejme aktivuje az neskor - som cerstvo registrovany... Distribuciu mam rozvrhnutu do viac zloziek, k povahe mojho tovaru je to mozne. V podstate cez B2B v ramci EU, oslovenim internetovych obchodov a kamennych obchodov sam plus obchodnymi zastupcami a cez internetovy obchod kde budu marze najvyssie ale zaroven najmensie mnozstva - tato cast je viac menej pre moju zabavu a isty pokus. Najviac ocakavam prave cez B2B portale.