sthruska
26.01.11,09:16
Ospravedlňujem sa, že dávam dve otázky naraz.

1 Dajú sa do Thunderbird-u importovať zoznamy zo serverov. Ide mi o gmail, post a inmail

2 gmail sa dá zobraziť viacerými spôsobmi. Trocha som to skúšal a nechce mi odosielať poštu s prílohou. Ako to mám opraviť? Používam Chrome.
kergulaan
26.01.11,10:48
Ak pod pojmom zoznamy myslis kontakty, tak do thunderbirdu to naimportuje nasledovne.
Nastroje - Adresar - Nastroje - Import a tam si vyberies import adresarov v niektorom z uvedenych formatov.
Najprv si ale musis exportovat data z tebou uvedenych sluzieb a tam ti neporadim, lebo neviem. Ja si vsetko stahujem cez TB do PC a tak moc Gmail, post atd nastavenia a pracu cez browswe neovladam. Ale tipujem, ze moznost exportu aspon kontaktov tam bude.
kergulaan
26.01.11,10:51
2. - skus Firefox alebo aj Explorer - ide cez ne odosielat prilohy.
sthruska
26.01.11,11:10
1 - pozriem ten export. Mohlo ma to napadnúť.
2 - on to urobí, ale už neviem pri akom zobrazení. Ak si dám to čo chcem ja, tak ich nepošle. Pýtam sa skúsenejších. V tomto prípade som iba tuctový užívateľ.

Keď už sme pri odosielaní, tak cez post.sk sa mi pri odosielaní nepripojí. Príjem ide bez problémov. Čo tam treba ako nastaviť?
sthruska
26.01.11,11:49
post.sk ma nesklamal. Možnosť exportu je len pre HTML.
A ja viem ako robili stránku? Ale exportovať nemôžem a nastavenie na HTML som nenašiel.
Stevo5
26.01.11,12:36
sthruska
s tým importom kontaktov ti neviem poradiť. Ale čo sa týka toho posielania príloh v mailoch, gmail ti neprepošle nijaký spustiteľný súbor (napr. *.exe) a tiež nevezme prílohu väčšiu ako 10MB - píšu že 10MB, ale keď som to skúšal, tak nezobralo súbor väčší ako 7MB.
Takže ak chceš poslať prílohu so spustiteľným obsahom, tak z toho sprav RAR alebo ZIP (vtedy to vezme) a nemalo by to byť väčšie ako tých asi 7MB.
sthruska
26.01.11,13:23
On mi neberie žiadnu prílohu. O veľkosti a exe + niektoré pakované súbory viem.
misoft
26.01.11,16:01
Skús v g-mail export kontaktov a či tieto exportované kontakty TB nezoberie (neimportuje).
svrki
26.01.11,17:46
pokial viem ta prilohy do 25 MB