kacka6
26.01.11,09:29
Kto poradi? Spolu s priatelom ideme byvat do jeho rodicov bytu. Budeme si platit najom + energie a ziadnu odplatu jeho rodicom, teda neuzatvorime najomnu zmluvu, ale docitala som sa o "zmluve o vypozicke". Potrebujem si vsak na tomto novom mieste uzatvorit prechodny pobyt. Myslite, ze bude stacit ako doklad k prechod. pobytu zmluva o vypozicke? Alebo mozem uzatvorit najomnu zmluvu takuto:
...nájomná zmluva dojednaná bez odplaty (nájomného) by sa posudzovala ako zmluva o výpožičke. Nájomná zmluva by však musela byť dojednaná výslovne ako bezplatná.
DAKUJEM
bubkoch
26.01.11,08:53
ziadnu zmluvu nepotrebujes ... na prihlasenie sa k prechodnemu pobytu ti staci obciansky preukaz a suhlas vlastnika

http://www.upvs.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=522
verkaz
26.01.11,09:02
Musíte ísť spolu s rodičmi (vlastníkmi bytu) na Mestský úrad, evidenciu obyvateľov, kde oni podpíšu, že súhlasia s prihlásením na prechodný pobyt v ich byte.
kacka6
26.01.11,09:34
Je to mozne urobit aj tak, ze sa mi jeho rodicia podpisu doma a ja to dam potom overit notarom?
Zoltán Kovács
26.01.11,09:35
Je to mozne urobit aj tak, ze sa mi jeho rodicia podpisu doma a ja to dam potom overit notarom?


Nie. Notár podpisy neoverí ak sa nepodpisuje pred ním.
arizona
26.01.11,09:37
Je to mozne urobit aj tak, ze sa mi jeho rodicia podpisu doma a ja to dam potom overit notarom?
Asi je jedno, ci rodicia budu merat cestu k notarovi,alebo priamo na urad. Na urade ta to vyjde lacnejsie.

Spytaj sa priamo na prislusnom urade, niekde to akceptuju, niekde nie