KvetkaK
26.01.11,10:50
Pekný deň,
snažila som sa tu nájsť niečo k tejto téme ale neúspešne. Nevie mi niekto poradiť, či treba prihlásiť štatutára ktorý má trvalý pobyt v ČR do sociálnej poisťovne, keď poberá polročne odmenu za výkon funkcie v slovenskej a.s.?Ďakujem za každú radu.
KvetkaK
26.01.11,10:31
Posúvam......
KvetkaK
26.01.11,11:45
Nikto mi nevie poradiť?:(
Veronika258
09.02.11,07:50
presne toto by som potrebovala vedieť aj ja.
ak ho v krose zadám ako zahraničného štatutára, automaticky mi ráta len daň, žaidne odvody. ale keď je od 1.1.2011 zmena, neviem či je to takto správne. Má s týmto už niekto skúsenosť?
Ďakujem
KvetkaK
09.02.11,16:58
presne toto by som potrebovala vedieť aj ja.
ak ho v krose zadám ako zahraničného štatutára, automaticky mi ráta len daň, žaidne odvody. ale keď je od 1.1.2011 zmena, neviem či je to takto správne. Má s týmto už niekto skúsenosť?
Ďakujem
Tak ja som už niečo zistila. Volala som na sociálnu poisťovňu a tam mi povedali, že ak si štatutár vybaví formulár E-101 u nich v Českej republike, kde mu určia že platí odvody tam, tak tu u nás netreba platiť. Len ešte záleži aj na tom, aká je u nich legislatíva, či sa v ČR platia odvody do SP z odmien štatutárov. Ak áno, tak sa musíme ako zamestnávateľ prihlásiť v ČR a tam platiť za štatutára odvody. A to som ešte nezistila ako to je u nich. Ale kým ten formulár nemám, mám štatutára prihlásiť tu u nás do SP, teda malo sa tak urobiť do 31.1. a keď mi formulár doručí, tak treba prihlásenie zrušiť a ak sa náhodou dovtedy zaplatili už nejaké odvody, tak sociálna poisťovňa ich ževraj potom vráti.
Veronika258
14.02.11,09:47
ďakujem, ďakujem :)