silvia
07.12.05,19:19
Prosím o rady skúsenejších:
1. šéf z firemného účtu dobíja kredit na mobily, ktoré nie sú na paušál. Nemáme k tomu teda žiaden doklad, iba sumu na výpise z bank. účtu. Môžme účtovať 518/221?
2. v hotovosti sme zaplatili za vstupky do objektu, kde vykonávame montážne práce. Ako zaúčtovať náklad na tieto vstupky? 501/211?
Paula
07.12.05,18:31
Prosím o rady skúsenejších:
1. šéf z firemného účtu dobíja kredit na mobily, ktoré nie sú na paušál. Nemáme k tomu teda žiaden doklad, iba sumu na výpise z bank. účtu. Môžme účtovať 518/221?
2. v hotovosti sme zaplatili za vstupky do objektu, kde vykonávame montážne práce. Ako zaúčtovať náklad na tieto vstupky? 501/211?
1. s tým skúsenosť žiaľ nemám
2. účtovala by som na 548/211, resp. aj 343/211, ak ste platcom DPH a doklad obsahuje všetky náležitosti pre odpočet
Milan Benka
07.12.05,18:40
Ak sa nemýlim, tak pri dobíjaní cez účet prostredníctvom bankomatu dostaneme nejaký záznam o dobití. Ak to priložíš k bank. výpisu, tak tvoj návrh účtovania je OK. Z hľadiska dane z príjmu musí byť jasné, že sa jedná o firemný tel. a nie súkromný. Z hľadiska DPH nemáš na základe čoho si previesť odpočet.
M3G
07.12.05,18:41
1. Mali by ste k tomu pripojiť aspoň ten papierik, čo mu bankomat vyhodí po dobití kreditu. Každopádne by mohol dobíjať súkromné telefónne číslo a tým výpisom sa potvrdí, že ide o firemný mobil, uvedený napr. na faktúrach. Inak by som to účtoval na 518 s analytikou - nedaňový náklad, ktorý by bol na konci roka pripočítateľnou položkou.
Paula
07.12.05,18:53
Lenže služby by sa nemali účtovať priamo v banke. To by chcelo asi aj interný zápis.Poradíte?
uzivatel2
08.12.05,09:18
Po dobití kreditu cez bankomat sa skontaktujem s mobilným operátorom a požiadam o zaslanie Faktúry - daňového dokladu. Potrebujem k tomu nahlásiť dátum dobitia a moje údaje.
silvia
08.12.05,18:29
Dakujem vsetkym za rady.
Kredit je dobijany cez internetbanking, takze ziaden papierik z bankomatu nemame.
Mickya
08.12.05,19:01
Ak požiadate o operátora o vystavenie dokladu, nemal by to byť problém. Neviem ako je to pri internetbankingu, ale ja keď som dobíjala cez bankomat, tak mi to vypľulo papierik, s ktorým som išla operátorovi, a ešte som musela nadiktovať číslo banko-karty. Potom mi vystavili faktúru.
Určite kontaktujte operátora, aby Vám vystavil faktúru a zistite aké údaje potrebuje.