barbara6
26.01.11,11:30
Ahojte mám taký problém, včera sme podali DP a dnes nám prišla FA ešte do roku 2010 konkrétne dátum dodania 31.12., možem si túto DPH uplatniť v januári (sme mesačný platca) keď sa zmenila sadzba DPH???
Ďakujem za radu.
polka
26.01.11,10:33
Ahojte mám taký problém, včera sme podali DP a dnes nám prišla FA ešte do roku 2010 konkrétne dátum dodania 31.12., možem si túto DPH uplatniť v januári (sme mesačný platca) keď sa zmenila sadzba DPH???
Ďakujem za radu.
Ja by som to zahrnula do roku 2010 a riešila dodatočným daňovým priznaním.
babi2
26.01.11,10:39
Ahojte mám taký problém, včera sme podali DP a dnes nám prišla FA ešte do roku 2010 konkrétne dátum dodania 31.12., možem si túto DPH uplatniť v januári (sme mesačný platca) keď sa zmenila sadzba DPH???
Ďakujem za radu.
Môžeš si ju uplatniť v 1/2011, keďže si nemala doklad do termínu na podanie DP
§ 51
Uplatnenie práva na odpočítanie dane



(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
mikat
26.01.11,14:50
Prosím Vás o radu.
Našli sme došlú faktúru za jún 2010. Sme štvrťročnými platcami DPH. Musím podať opravné daňové priznanie, iba ak si chcem uplatniť tú stratenú DPH. Môžem to urobiť aj tak, že do celkového výdaja započítam tento výdaj bez DPH a uplatním ho až v marci, keď budem podávať daňové priznanie?
Ďakujem
Katarína
rodina1
26.01.11,14:54
Prosím Vás o radu.
Našli sme došlú faktúru za jún 2010. Sme štvrťročnými platcami DPH. Musím podať opravné daňové priznanie, iba ak si chcem uplatniť tú stratenú DPH. Môžem to urobiť aj tak, že do celkového výdaja započítam tento výdaj bez DPH a uplatním ho až v marci, keď budem podávať daňové priznanie?
Ďakujem
Katarína
Našli ste? Podstatné je, kedy ste fa obdržali. Ak v roku 2010, tak si odpočet DPH nemôžete uplatniť v marci roku 2011.
Ak si ju chceš uplatniť, musíš potom podať DDP, ak nie, tak si do výdaja započítaš sumu bez DPH.
Ak v januári, po podaní DP DPH, tak si ju môžete uplatniť do konca roka 2011.
mikat
02.02.11,15:20
Dobry den,
ano nasli sme, na spodku v sufliku. Neviem ako sme na nu mohli zabudnut, no stalo sa...Je to faktura za energie. Dakujem pekne za rady, velmi pomohli. Katarina
rdb
02.02.11,16:24
Dobry den,
ano nasli sme, na spodku v sufliku. Neviem ako sme na nu mohli zabudnut, no stalo sa...Je to faktura za energie. Dakujem pekne za rady, velmi pomohli. Katarina
Jednoznačne dodatočné daňové priznanie. Bohužiaľ všetko iné by nebolo "čisté"
juskam
02.03.11,19:50
Prevzala som účtovníctvo po jednom pánovi. Firma je stvrťročný platca DPH. V každom štrťroku som našla faktúru z ktorej im neuplatnil DPH.
Keďže sa nejedná o veľké sumy, tak nechcú podavať dodatočné DP na každý kvartál.
Chcem sa spýtať či môžem tieto úhrady dať celé do daňových výdavkov, alebo do daňových výdavkov pôjde len suma bez DPH a DPH (čo sním).
Paula
02.03.11,20:00
Prevzala som účtovníctvo po jednom pánovi. Firma je stvrťročný platca DPH. V každom štrťroku som našla faktúru z ktorej im neuplatnil DPH.
Keďže sa nejedná o veľké sumy, tak nechcú podavať dodatočné DP na každý kvartál.
Chcem sa spýtať či môžem tieto úhrady dať celé do daňových výdavkov, alebo do daňových výdavkov pôjde len suma bez DPH a DPH (čo sním).


Nič v zlom, ale tú poslednú vetu písal naozaj samostatný účtovník (podľa profilu) :confused:
Luba
03.03.11,22:22
Chcem sa spýtať či môžem tieto úhrady dať celé do daňových výdavkov, alebo do daňových výdavkov pôjde len suma bez DPH.
Daňové náklady iba suma bez DPH. DPH, ktorú si môžeš odpočítať, ale tak neurobíš, lebo nechceš podávať DDP, je nedaňovým nákladom.