Alexandra01
26.01.11,10:41
Pekný den, zaujmalo by ma, ak neuvediem otca dietata v nemocnici a nasledne na matrike, ci sa to povazuje za uzavrete, alebo ma este predvolaju na sud kde tak isto nechcem uviest meno otca. A dalsia vec ci sa da po takom kroku a do kolkych rokov uskutocnit opätovne zapis otca. Dakujem vopred.
Alexandra01
26.01.11,10:36
Pekný den, zaujmalo by ma, ak neuvediem otca dietata v nemocnici a nasledne na matrike, ci sa to povazuje za uzavrete, alebo ma este predvolaju na sud kde tak isto nechcem uviest meno otca. A dalsia vec ci sa da po takom kroku a do kolkych rokov uskutocnit opätovne zapis otca. Dakujem vopred :mee:
2009
26.01.11,10:47
Vydrž. 3x si zadala tú istú otázku a zároveň si klikla na vyriešené. Niekto Ti odpovie chce to iba počkať.
Alexandra01
26.01.11,10:50
Aha tak to som nevedela ;( ale dakujem pekne za upoz ..
arizona
26.01.11,10:53
Neviem, co ta vedie k tomu kroku,aby si neuviedla otca...ale dobre si to uvaz, neskor sa moze vselico medzi tebou a otcom zmenit, nasledky budes znasat nielen ty,ale aj dieta...

Ak chcete dodatocne zapisat otca do rodneho listu,musite obaja ist na matriku a nahlasit tuto zmenu.Myslim, ze to nie je nejako casovo ohranicene.
BXLmiami
26.01.11,11:23
mimotemy uvedom si aj finančnú stránku veci,pripravíš o peniaze dieťa a zváž,nakoľko sa dokážeš sama o seba postarť.Ak sa spoliehaš na štát,začni si čítať na Porade témy,kde riešime peniaze a životy sloboných mamičiek.
willma
26.01.11,15:41
len pre upresnenie - nie je otec, nie je výživné. nie je výživné, nie je nárok na sociálne dávky.
GabiZ
27.01.11,07:34
Súhlasím s predošlými príspevkami, pripravuješ dieťa o peniaze. Ale ak by som mala odpovedať na tvoju otázku, tak tým, že neudáš meno otca, budeš predvolaná na súd, kde sa ťa znovu spýtajú, či nechceš svoje rozhodnutie zmeniť a poučia ťa aj dokedy toto svoje rozhodnutie môžeš zmeniť. Už si tú lehotu nepamätám, ale oni ťa tam o tom poučia. Treba si to dobre premyslieť, naozaj prichádzaš o veľké peniaze, výživné nevynímajúc, pretože si od otca nebudeš mať právne ako toto vymôcť, keď nebude uvedený na rodnom liste dieťaťa.
MiroslavV PF TU
27.01.11,07:54
Nie ak neuvedies otca dietata na sud ta nepredvolaju. V kolonke nebude uvedeny nikto. Dieta nadobudne priezvisko matky. Meno a priezvisko dietata sa urcuje dohodou rodicou ak sa rodicia nedohodnu alebo ani jeden z rodicov nie je znamy meno a priezvisko urci sud. v tovjom pripade rodic je znamy a tym rodicom si TY. K vystaveniu rodneho listu novorodenca je potrebne predlozit platne obcianske preukazy oboch rodicov a sobasny list ale ak je matka slobodna musi tuto skutocnost uviest v cestnom vyhlaseni. Treba si vsak uvedomit aj financnu stranku a to v pripade ze by si ziadala o vyzivne. V tomto pripade by si musela dokazovat ze on je otcom a potencionalny otec presny opak.

P.S. na sud ta v ziadnom pripade nepredvolaju pretoze dieta ma meno aj priezvisko(tvoje), ine by bolo ak by otec zistil ze je to jeho dieta a chcel by sa podielat na jeho vychove v takom pripade otcovstvo urci sud.

S pozdravom MiroslavV student prava
Alexandra01
27.01.11,08:04
Nie ak neuvedies otca dietata na sud ta nepredvolaju. V kolonke nebude uvedeny nikto. Dieta nadobudne priezvisko matky. Meno a priezvisko dietata sa urcuje dohodou rodicou ak sa rodicia nedohodnu alebo ani jeden z rodicov nie je znamy meno a priezvisko urci sud. v tovjom pripade rodic je znamy a tym rodicom si TY. K vystaveniu rodneho listu novorodenca je potrebne predlozit platne obcianske preukazy oboch rodicov a sobasny list ale ak je matka slobodna musi tuto skutocnost uviest v cestnom vyhlaseni. Treba si vsak uvedomit aj financnu stranku a to v pripade ze by si ziadala o vyzivne. V tomto pripade by si musela dokazovat ze on je otcom a potencionalny otec presny opak.

P.S. na sud ta v ziadnom pripade nepredvolaju pretoze dieta ma meno aj priezvisko(tvoje), ine by bolo ak by otec zistil ze je to jeho dieta a chcel by sa podielat na jeho vychove v takom pripade otcovstvo urci sud.

S pozdravom MiroslavV student prava

Dakujem a mala by som este jednu otazocku k danej teme,ale mimo rubriku, vies mi napisat na seba mail?
GabiZ
27.01.11,08:08
Nie ak neuvedies otca dietata na sud ta nepredvolaju. V kolonke nebude uvedeny nikto. Dieta nadobudne priezvisko matky. Meno a priezvisko dietata sa urcuje dohodou rodicou ak sa rodicia nedohodnu alebo ani jeden z rodicov nie je znamy meno a priezvisko urci sud. v tovjom pripade rodic je znamy a tym rodicom si TY. K vystaveniu rodneho listu novorodenca je potrebne predlozit platne obcianske preukazy oboch rodicov a sobasny list ale ak je matka slobodna musi tuto skutocnost uviest v cestnom vyhlaseni. Treba si vsak uvedomit aj financnu stranku a to v pripade ze by si ziadala o vyzivne. V tomto pripade by si musela dokazovat ze on je otcom a potencionalny otec presny opak.

P.S. na sud ta v ziadnom pripade nepredvolaju pretoze dieta ma meno aj priezvisko(tvoje), ine by bolo ak by otec zistil ze je to jeho dieta a chcel by sa podielat na jeho vychove v takom pripade otcovstvo urci sud.

S pozdravom MiroslavV student prava

Aj moje dieťa má priezvisko po mne a na súd som predsa predvolaná bola. Tak potom ako je to? V praxi je to takto a mám to za sebou.
Alexandra01
27.01.11,08:11
,,GabiZ,, čiže Ty si neuviedla meno otca, len svoje a aj tak Ťa predvolali? A čo tam chceli od Teba? Ako to dopadlo?
GabiZ
27.01.11,08:17
Dostala som predvolanie o určení otcovstva k maloletej a musela som sa dostaviť na súd. Tam sa ma pýtali, či trvám na tom, že neuvediem otca dieťaťa, poučia ťa o právnych následkoch a tiež ti dajú informáciu, do kedy môžeš uviesť otca dieťaťa, ak svoje rozhodnutie zvážiš a budeš chcieť zmeniť. Neviem ako potom súd postupuje, toto som už neskúmala, ale pre mňa to tým bolo uzavreté. Dieťa bude mať rodný list, kde bude uvedená len matka a dostane jej priezvisko.
Alexandra01
27.01.11,08:20
No pekne,takže ešte mňa čaká súd keď neuvediem.. ;( Je to na hlavu, neviem si poradiť ako to riešiť bez komplikácii...
MiroslavV PF TU
27.01.11,08:24
narocky som uviedol ze som student prava aby to ktorym chcem poradit brali z rezervou, PREDSA stale sa to len ucim. V zakone to pisane nie je proces nepoznam.

S pozdravom miroslavv
viktorviktor
27.01.11,08:26
Byť tebou tak meno otca uvediem. Prejde jar, leto, jeseň a lístie opadne, Nie každá rastlina je stále zelená a aj tá raz za čas uhynie, čo potom, zostaneš sama.? Budúcnosť potomka by som žiadal zaistiť iným spôsobom, nedaj na pekné reči.
GabiZ
27.01.11,08:28
narocky som uviedol ze som student prava aby to ktorym chcem poradit brali z rezervou, PREDSA stale sa to len ucim. V zakone to pisane nie je proces nepoznam.

S pozdravom miroslavv


mimotemyJasné, veď každý z nás sa učí hlavne praxou a právo je veľmi komplikovaná záležitosť, štúdium náročné a prax ešte viac (práve kôli tým vykrúteným paragrafom:D). Verím, že budeš dobrý právnik a držím palce.
2009
27.01.11,08:29
http://www.porada.sk/t157749-hypoteka.html

Ak nechceš uviesť meno otca pre toto tak to nie je dobrý nápad. :confused:
GabiZ
27.01.11,08:34
Byť tebou tak meno otca uvediem. Prejde jar, leto, jeseň a lístie opadne, Nie každá rastlina je stále zelená a aj tá raz za čas uhynie, čo potom, zostaneš sama.? Budúcnosť potomka by som žiadal zaistiť iným spôsobom, nedaj na pekné reči.

Súhlasím, ale každý z nás má nejaký dôvod, prečo pristúpiť k takémuto kroku a ten my nemôžeme posúdiť. Sú prípady, kedy ti iné nezostáva a časom sa zmieriš so situáciou, akú si si vybrala. Možno obetuješ peniaze a aj iné, ale dieťa vyrastie a bude sa pýtať........a na to hlavne treba byť pripravený, pretože deti to nemusia pochopiť akoby sme si predstavovali. A nešťastie je na svete. Takže zvážiť, či naozaj neexistuje iná cesta, lebo potom už slzy nepomôžu.
MiroslavV PF TU
27.01.11,08:53
Alexndra ja sa ospravedlnujem za chybnu informaciu takze v procese mam pisane nasledovne:

Priezvisko dietata u zosobasenych rodicov je podla ich dohody pri uzavreti manzelstava. U nezosobasenych rodicov je priezvisko dietata podla dohody pri urceni otcovstva, ak k dohode nedoslo, dietatu sa zapise priezvisko, ake ma matka v case narodenia dietata a oznamenie o narodeni sa zasle na sud aby rozhodol.

S pozdravom miroslavv
Alexandra01
27.01.11,09:02
,,2009,, ja zistujem skutocnosti, aby som ich mohla podat dalej,nakolko ma ,,otec,, dietata postavil pred takuto vec a ja si ,,vobec,, niesom ista...
BXLmiami
27.01.11,09:16
mimotemy Rada staršej-je len jediný prípad,kedy by som poradila dcére,aby neuviedla otca dieťaťa a to vtedy,ak by otec bol z arabských krajín.V každom inom prípade je absolutna hlúposť vziať všetko bremeno na seba alebo uveriť sľubom typu nepovedz,ja budem bla bla bla.....Veľa šťastia.:)
GabiZ
27.01.11,09:19
Budúcnosť dieťaťa by ti mala dať istotu v rozhodovaní. S tebou bude vyrastať a ty budeš jeho jedinou istotou. Nepripravuj dobrovoľne seba a ani svoje dieťa o práva, aké máte. V živote prídu chvíle, kedy budeš chcieť pre svoje dieťa urobiť čokoľvek a toto tvoje rozhodnutie bude začiatkom nešťastia. Ver mi, ak nemáš naozaj veľmi vážny dôvod, nerob to, viem o čom hovorím.
2009
27.01.11,09:45
,,2009,, ja zistujem skutocnosti, aby som ich mohla podat dalej,nakolko ma ,,otec,, dietata postavil pred takuto vec a ja si ,,vobec,, niesom ista...

Vieš presne toto som si myslela. Že to nie je z Tvojej hlavy ale otec Ťa do toho tlačí pod dosť pochybnou zámienkou. Je otec tak ho ako otca uveď. Pokojne mu vysvetli, že nechceš aby dieťa malo v rodnom liste otec neznámy. A nedaj sa presvedčiť, že sa to dodatočne dá.

Mne sa tam niečo nepáči Môžem sa mýliť ale... Otca by som neuviedla iba ak by bol násilník alebo ťažký alkoholik. Ak by v budúcnosti hrozili problémy, že ohrozí dieťa.
P.s. Držím Ti palčeky. Nedaj so sebou manipulovať. Už nie si sama máš zodpovednosť za to maličké :):)
Oliwa
27.01.11,13:57
http://www.porada.sk/t157749-hypoteka.html

Ak nechceš uviesť meno otca pre toto tak to nie je dobrý nápad. :confused:
Ak obe témy naozaj úzko súvisia, to by vysvetľovalo, prečo zadávateľka najprv chce zatajiť meno otca dieťaťa, no vzápätí sa pýta, do koľkých rokov je možné zápis urobiť.

Takže je tu matka, otec, dieťa.
Matka neuvedie otca do rodného listu.
Otec neprizná otcovstvo. Ako slobodný a "bez záväzkov" požiada o hypotéku.
Po čase /po splatení hypotéky?/ dá matka zapísať otca do rodného listu dieťaťa.

Je to normálne? Alebo nie som normálna ja?