bui
07.12.05,19:53
Chcela by som sa poradit ako mam v nastaveni pri zalozeni novej firmy ...Nastavenie-Firemne inicialy-ostatne udaje...nastavit kolonku registracna povinnost, kedze program ponuka 5 moznosti..
1.platitel DPH podla $4,5 a 6 zakona
2.osoba zaregistr. pre dan podla $7
3. Ina osoba povinna podat DP podla $78
4.zdanitelna osoba podla $3 ods.5
5. danovy zastupca pri dovoze tovaru $69a
no nie je tam moznost, ze nie som platitel DPH?
DanielaSL
07.12.05,19:09
Hneď ako začneš zadávať novú firmu - názov , typ účtovnej jednotky, účtovný rok..... odklikneš to OK a v ďaľšom kroku sa ťa program opýta či bude firma platiteľom DPH alebo nie. Podľa toho si vyberieš príslušné tlačítko.
bui
08.12.05,07:49
uz pri zadani novej firmy som okienko o DPH nechala bez fajocky..akoze nie sme platcovia..
no aked to zalozilo novu firmu isla som do nastavenia firmnych inicialov...a tam ma to nuti vybrat jednu z tych 5 moznosti ohladom dPH ako som uz uviedla vyssie..no neda sa tam nevybrat nic...musim sa pre jedno rozhodnut...
sway
08.12.05,07:54
Chcela by som sa poradit ako mam v nastaveni pri zalozeni novej firmy ...Nastavenie-Firemne inicialy-ostatne udaje...nastavit kolonku registracna povinnost, kedze program ponuka 5 moznosti..
1.platitel DPH podla $4,5 a 6 zakona
2.osoba zaregistr. pre dan podla $7
3. Ina osoba povinna podat DP podla $78
4.zdanitelna osoba podla $3 ods.5
5. danovy zastupca pri dovoze tovaru $69a
no nie je tam moznost, ze nie som platitel DPH?

Musíš ísť do Firma, nastavenia REŽIM účtovania , zaklikni záložku firma a hneď hore je okienko kde máš zakliknuté firma je platiteľom DPH, ten odklikni, a viac nebudeš platiteľom. Ak sa ním staneš, musíš to zakliknúť.:o
bui
08.12.05,08:08
tam mam prazdne okienko..nemam to zakliknute.....
len som nevedela ci vo firemnych inicialoch..ostatne udaje mozem nechat ktorykolvek riadok..v registrac.povinnosti..napr.ten prvy....platitel DPHpodla $4...aj ked som neplatca....nie je tam moznost prazdneho riadku...
sway
08.12.05,08:15
tam mam prazdne okienko..nemam to zakliknute.....
len som nevedela ci vo firemnych inicialoch..ostatne udaje mozem nechat ktorykolvek riadok..v registrac.povinnosti..napr.ten prvy....platitel DPHpodla $4...aj ked som neplatca....nie je tam moznost prazdneho riadku...

Musíš tam dať osoba zaregistrovaná pre daň podľa §7 - vtedy Ti pri nahadzovaní dokaldov nebude počítať DPH.;)
bui
08.12.05,10:21
dakujem moc..konecne mi odpovedal niekto presne to na co som sa pytala...este raz vdaka