tweedle
26.01.11,10:58
Aké tlačivo mám prosím Vás použiť na prihlásenie konateľa do SP?
Zoltán Kovács
26.01.11,09:59
RLFO si myslím.
drobeceva
26.01.11,10:00
Aké tlačivo mám prosím Vás použiť na prihlásenie konateľa do SP?
použiješ RLFO - označíš - o aký príjem ide - pravidelný-nepravidelný
tweedle
26.01.11,10:02
takže len to nové tlačivo? neviem prečo som si myslela že sú dvojaké...ale jeden nikdy neviem, redšej sa pýtam :)
tweedle
26.01.11,10:11
ako to je s výkazmi? počula som že za zvlášť treba za konateľa a zvlášť za zamestnancov, je to pravda?
drobeceva
26.01.11,10:14
ako to je s výkazmi? počula som že za zvlášť treba za konateľa a zvlášť za zamestnancov, je to pravda?

skús pozrieť prílohy MV - Mesačný výkaz poistného a príspevkov /za obdobie/ - idú všetci zamestnanci - tak ako doteraz
Výkaz poistného a príspevkov /139a , 139b/ -nepravidelné prílmy alebo vyplatené po skončení PP -uvádzajú sa VZ a príjmy za konkrétneho zamestnanca a obdobie
Manual
26.01.11,10:45
Ako je to s konateľmi v takomto prípade:
Jeden konateľ sro je riadne vo firme zamestnaný ako robotník a má riadnu mzdu. Za výkon funkcie konateľa nepoberá žiadnu odmenu.
Druhý konateľ je SZČO a za výkon funkcie konateľa tiež nepoberá žiadnu odmenu. Obaja konatelia si akurát rozdelia zisk.
Obidvaja konatelia nemajú so SRO uzatvorenú žiadnu zmluvu o výkone funkcie konaterľa.
Treba takýchto konateľov prihlásiť do SP ?
Ďakujem.
tweedle
26.01.11,10:54
je ten robotník prihlásený ako normálne zamestanec? sú za neho platené odvody ako za zamestnanca? ak áno už ho netreba prihlasiť, aspoň podľa mňa..myslím že ani toho druhé netreba,,,
toho druhého bude asi treba prihlasiť v mesiaci keď si rozdelia zisk,,,

ale nie som si istá,,,
Manual
26.01.11,11:07
je ten robotník prihlásený ako normálne zamestanec? sú za neho platené odvody ako za zamestnanca? ak áno už ho netreba prihlasiť, aspoň podľa mňa..myslím že ani toho druhé netreba,,,
toho druhého bude asi treba prihlasiť v mesiaci keď si rozdelia zisk,,,

ale nie som si istá,,,
Ano ten robotník je prihlásený v SP, ZP, zamestnávateľ odvádza z jeho mzdy riadne odvody.
tweedle
26.01.11,11:10
Ano ten robotník je prihlásený v SP, ZP, zamestnávateľ odvádza z jeho mzdy riadne odvody.
tak ho už netreba prihlasovať, kedže nemá zmluvu a ovýkone funkcie ale pracovnú zmluvu
Lenka1979
26.01.11,11:18
Ako je to s konateľmi v takomto prípade:
Jeden konateľ sro je riadne vo firme zamestnaný ako robotník a má riadnu mzdu. Za výkon funkcie konateľa nepoberá žiadnu odmenu.
Druhý konateľ je SZČO a za výkon funkcie konateľa tiež nepoberá žiadnu odmenu. Obaja konatelia si akurát rozdelia zisk.
Obidvaja konatelia nemajú so SRO uzatvorenú žiadnu zmluvu o výkone funkcie konaterľa.
Treba takýchto konateľov prihlásiť do SP ?
Ďakujem.

Od 1.1.2011 je pre zdravotné poistenie zárobkovou činnosťou aj príjem z dividend (podielov na zisku). Vymer.základom je príjem, ktorý v rozhod.období (kal.rok) presiahne sumu mesač. minimálneho základu. Ak príjem presiahne mesačný minimálny základ, do vymer.základu sa zahrnie len príjem nad minim.základ. Sadzba poistného z príjmu z dividend je 10% z vymer. základu, 5% ak ide o osobu so zdravot. postihnutím.

Ak je prihlásený z titulu,že je zamestnanec, už ho znova neprihlasuješ, platíš však odvod na ZP.
Manual
26.01.11,11:27
A čo SP ?
Lenka1979
26.01.11,11:58
A čo SP ?

Na SP nie. Iba keby mal odmenu z titulu funkcie konateľa.
Manual
26.01.11,13:46
Ďakujem :) :)
sway
28.02.11,08:45
skús pozrieť prílohy MV - Mesačný výkaz poistného a príspevkov /za obdobie/ - idú všetci zamestnanci - tak ako doteraz
Výkaz poistného a príspevkov /139a , 139b/ -nepravidelné prílmy alebo vyplatené po skončení PP -uvádzajú sa VZ a príjmy za konkrétneho zamestnanca a obdobie


A tieto tlačivá je treba podávať aj nulové? - alebo len ak je taký prípad... poprosím o radu, moc dík....:rolleyes:
truch
28.02.11,09:04
[/B][/COLOR]


A tieto tlačivá je treba podávať aj nulové? - alebo len ak je taký prípad... poprosím o radu, moc dík....:rolleyes:

nie, netreba podávať nulové tlačivá
truch
28.02.11,09:07
Ako je to s konateľmi v takomto prípade:
Jeden konateľ sro je riadne vo firme zamestnaný ako robotník a má riadnu mzdu. Za výkon funkcie konateľa nepoberá žiadnu odmenu.
Druhý konateľ je SZČO a za výkon funkcie konateľa tiež nepoberá žiadnu odmenu. Obaja konatelia si akurát rozdelia zisk.
Obidvaja konatelia nemajú so SRO uzatvorenú žiadnu zmluvu o výkone funkcie konaterľa.
Treba takýchto konateľov prihlásiť do SP ?
Ďakujem.
Oboch konateľov v tomto prípade nie je potrebné prihlásiť do SP. Prihlásiť ich treba len ak by mali príjem z pozície konateľa . Za príjem sa nepovažujú podiely na zisku. Musel by mať napr. príjem z vreckového zo služobnej cesty, ktorú vykonal ako konateľ.
truch
28.02.11,09:09
Od 1.1.2011 je pre zdravotné poistenie zárobkovou činnosťou aj príjem z dividend (podielov na zisku). Vymer.základom je príjem, ktorý v rozhod.období (kal.rok) presiahne sumu mesač. minimálneho základu. Ak príjem presiahne mesačný minimálny základ, do vymer.základu sa zahrnie len príjem nad minim.základ. Sadzba poistného z príjmu z dividend je 10% z vymer. základu, 5% ak ide o osobu so zdravot. postihnutím.

Ak je prihlásený z titulu,že je zamestnanec, už ho znova neprihlasuješ, platíš však odvod na ZP.

pozor, toto platí až pri rozdelení zisku za rok 2011 a ten budeme vedieť až v roku 2012.
adam
16.03.11,14:18
Ktoré tlačivo treba použiť pri pravidelnom príjme z príkaznej zmluvy? Myslím si, že to nové, zelené. Je to tak?