novo
26.01.11,12:54
Zdravim, pokusim sa opisat moj problem.
Ako SZCO som zakupil tovar z firmy na fakturu splatnu v hotovosti, kde ako odberatel vystupuje: maloobchodny predaj. Ziadne dalsia udaje. Az potom v kolonke polozky su moje iniciály.
Ziadne moje razitko,ci podpis.
Kedze tovar na fakture isiel na moju osobnu spotrebu, nezahrnul som fakturu ani do uctovnictva. Mohol som tak urobit? Este treba asi spomenut, ze tam bol aj alkohol, cize ani ten som nedal do Oznámenia o množstve prijatého alkoholu. (v tej dobe)
Dakujem.
Germany
26.01.11,12:05
Keďže to bol predaj za hotove, dedukujem, že na tom doklade nájdeš aj DKP - číslo ERP pokladne, t.j. kúpil si to ako konečný spotrebiteľ (maloobchodný predaj). Do evidencie liehu to aj tak nezahrňuješ (nevadí, dodávateľ tvoj predaj eviduje ako predaj konečnému spotrebiteľovi - tam nie sú potrebné údaje kupujúceho) a pokiaľ si tento tovar kúpil na osobnú spotrebu - nedávaš do účtovníctva, nakoľko tento nákup (výdaj) nesúvisí s tvojou podnikateľskou činnosťou.
Danielle369
26.01.11,12:06
Keby si ju aj zahrnul do účtovníctva, tak by to bol aj tak VNZD-výdavok neovplyvňujúci základ dane-osobná spotreba podnikatela, nakolko to bolo pre tvoju osobnú spotrebu
ivuska1212
26.01.11,15:43
Pekny vecer, ja mam tiez otazocku. Faktura od mobilneho operatora je vystavena na SZCO, ale cislo pouziva rodinny prislusnik. To znamena, ze je to VNZD. Je ale potrebne tuto fa evidovat v uctovnictve?