pepino01
26.01.11,12:23
Musim mat na to zivnost, alebo staci mi volne podnikanie? Keby mi stacilo vone podnikanie, tak by som prevadzkovaltaxisluzbu na skusku a potomby som si to dal ako riadne podnikanie...
pavol.hornak
26.01.11,11:28
Taxislužba pokial viem je iba ako podnikanie, a este ktomu to nepatri medzi volne zivnosti, takze budes musiet preukazovat nejaku sposobilost.

To volne podnikanie asi myslis, vozit ludi hore dole bez blocku, resp. taxametra to ti samozrejme nikto nezakaze, ale robis na cierno ! a organom sa to pacit urcite nebude.
pepino01
26.01.11,12:15
a ako sa preukazuje sposobilost?
sroservis
26.01.11,14:35
Dobrý deň,

ak naozaj chcete podnikať v taxislužbe (a nechcete vykonávať voľnú živnosť "Cestná motorová doprava vykonávaná osobnými vozidlami do 9 miest na sedenie") musíte získať povolenie podľa zákona č. 168/1996 o cestnej doprave (tu ho nájdete: http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_zak/jaspiw_mini_zak_zobraz_clanok1.asp?kotva=k1&skupina=1)

Na vydanie povolenia je potrebné preukázať (okrem veku, bezúhonnosti) a splnenie podmienky odbornej spôsobilosti (písomná skúška) a finančnej spoľahlivosti.

Všetko dobré.
pepino01
26.01.11,16:01
chapem, ale ako mam preukazat tu financnu sposobilost ked som doteraz pracovalv statnej svere???
akina
26.01.11,17:49
chapem, ale ako mam preukazat tu financnu sposobilost ked som doteraz pracovalv statnej svere???
Pozri § 3a zákona č. 168/1996 Z.z. o doprave v znení neskorších predpisov.