ali8
26.01.11,12:54
Mam pred sebou knihu soc.fondu, ktora je vedena od roku *2001, su vnej len povinna tvorba do SF ziadne cerpanie, v roku 2010 bol posledny zamestnanec ukonceny v auguste ,tak mam tam v knihe *SF konecny stav 298,01€ co stym? kazdy rok bolo zauctovane v PD ako vydavok SF-povinna tvorba ,tohto roku takisto mam za cely rok 2010 nejakych 13€ co dam do do vydavku v pokladni. (je ktomu vedena len kniha SF nieje ziadny ucet).
Katarina
26.01.11,17:51
Pri ukončení podnikania je zostatok na účte sociálneho fondu pripočítateľná položka cez uzávierkové operácie. Čerpanie sociálneho fondu sa účtuje ako VNZD. Skúste dať viac informácií, firma bude fungovať bez zamestnancov.....
ali8
26.01.11,17:53
ano firma funguje dalej len uz nema zamestnancov
ali8
02.02.11,06:01
vie niekto poradit???
ali8
14.02.11,08:52
vie niekto poradit?
seda
14.02.11,09:00
Ja mám tiež podobný prípad k 30.12.10 bol posledný zamestnanec, firma funguje ďalej bez zamestnancov, odhlásila sa z DU z platenia dane zo záv. činnosti. Zostatok na SF dám v r. 2010 za pripočítateľnú položku. Beriem to tak, že fond bol tvorený z miezd zamestnancov, ktorí už pracovať nebudú a možno o rok keď znovu bude nejaký zamestnanec, znova začne tvoriť. Dúfam, že to bude O.K.
ali8
14.02.11,09:07
Ja mám tiež podobný prípad k 30.12.10 bol posledný zamestnanec, firma funguje ďalej bez zamestnancov, odhlásila sa z DU z platenia dane zo záv. činnosti. Zostatok na SF dám v r. 2010 za pripočítateľnú položku. Beriem to tak, že fond bol tvorený z miezd zamestnancov, ktorí už pracovať nebudú a možno o rok keď znovu bude nejaký zamestnanec, znova začne tvoriť. Dúfam, že to bude O.K.

a konkretnejsie myslis ten konecny zostatok co ostal v tom SF kam zauctujes v PD? a inac ako si uctoval ten SF jednym zapisom ku koncu roka? a kam v akej kolonke v PD?
ali8
14.02.11,09:38
takze ked to spravim tak, ze ten moj ostatok co tam ostal tak dam VPD v pokladni SF ako cerpanie a nasledne prevediem do pokladne kde vytvorim PPD ako ostatny prijem, ktory bude vstupovat do zakladu dane?
seda
24.02.11,23:06
Neviem či to robím správne, ale ja nemám zvlášť tvorenú pokladňu SF. Počas roka si evidujem tvorbu a čerpanie v Knihe SF a následne na konci roka účtujem o tvorbe a čerpaní. A zrušenie som dala na nepeňažné cez ID Ostatné zdaniteľné príjmy, aj keď Vám v predchádzajúcom príspevku radili to dať cez uzávierkové operácie. Neviem ako to tam mám dať, ja tam mám v uzávierkových len odpisy.