NEFERTYTY
26.01.11,12:56
Som matka skolopovinneho dietata na ktore jeho otec neplati vizivne uz 12-rokov .Tak by som chcela vediet ci mozem podat ziadost o zvysenie kedze sme vedeni ako rodina v hmotnej nudzi a zo 150 eur mame problem existovat.
Chobot
26.01.11,12:03
Som matka skolopovinneho dietata na ktore jeho otec neplati vizivne uz 12-rokov .Tak by som chcela vediet ci mozem podat ziadost o zvysenie kedze sme vedeni ako rodina v hmotnej nudzi a zo 150 eur mame problem existovat.

Rozmýšľam, či vôbec má zmysel žiadať o zvýšenie výživného, ak otec neplatí vôbec. či ti pomôže, ak ti neplatí 200 miesto 150. Ale pre budúcnosť možno áno - budeš môcť od neho vymáhať vyššiu sumu.

V prvom rade by som sa na tvojom mieste snažil dostať z neho aspoň to, čo má platiť. Až potom by som zvyšoval.
k-a-t-k-a
26.01.11,13:23
A prečo nepožiadaš o náhradné výživné?
MiroslavV PF TU
27.01.11,08:10
V prvom rade nie ziadat o zvysenei vyzivného ale podať trestne oznámenie[/ za zanedbanie povinnej výživyB] a nielenže milovaný ocinko bude mať obrovský problém ale bude musiť zaplatit penize aj spatne a nasledne ziadat o zvysenie vyzivneho.

No a vzhladom na to ze ste rodina v hmotnej nudzi je tu pre vas [B]centrum pravnej pomoci zadaj si to do googlu a hned prvy odkaz
tak sup zdvihnut telefon vyplnit ziadost treba sa ich na to popytat


S pozdravom MiroslavV student prava
NEFERTYTY
29.01.11,06:53
Dakujem za odpoved .Zabudla som napisat ze trestne oznamenie bolo uz podane uz pred jedenastimi rokmi uz prebehla aj exekucia.
Flinstone
30.01.11,14:53
Dakujem za odpoved .Zabudla som napisat ze trestne oznamenie bolo uz podane uz pred jedenastimi rokmi uz prebehla aj exekucia.
a s akým výsledkom prebehla? Úspešne? V tom prípade exekútor mohol vymáhať aj priebežné výživné. Čo polícia... a odvtedy neplatí a čo sa s tým deje?
Ak si sadneš do kúta a budeš tam plakať, nič sa nezmení.
Polícia, exekútor, náhradné výživné...
NEFERTYTY
02.02.11,06:50
Policia patra,exekucia skoncila s tym ze nema zadny majetok ani nic ine a kedze ho nemozu chytit vyzivne pre syna plati stat