linky
26.01.11,13:59
za kladnu odpoved vopred dakujem:D
buchač
26.01.11,13:06
za kladnu odpoved vopred dakujem:D


nazov

...google.........alebo tak nejak ???......či ...????;):rolleyes:
Zoltan Miklos
26.01.11,13:14
podla toho, co s tymi fotkami chces robit

na uplne jednoduche operacie, ako napr orezavanie okrajov, odstranoanie cervenych oci, atd. pouzivam Microsoft Office Picture Manager.
Podobnu funkcionalitu ma aj IrfanView, alebo aj 'malovanie' (paint), co mas v Start > prislusenstvo (accessories)

Narocnejsie graficke upravy robimv GIMP-e.
GIMP je opensource, t.j. zadarmo :-).

skus tieto a ak sa ti nepozdavaju, napis konkretnejsie, co potrebujes s tymi fotkami robit a najdeme ti na to na to nejaky soft.

Z.
Chobot
26.01.11,13:19
za kladnu odpoved vopred dakujem:D

... ako napísal Buchač... a aby si nepovedal, dám ti ešte tip - do Googlu napíš "Free Photo editor". Dostaneš toľko tipov, že ....:rolleyes::cool:
linky
26.01.11,13:20
mal som na mysli niečo jednoduchšie...
linky
26.01.11,13:23
ja by som to chcel pre jednu osobu ktora nie je zručna z pracov na PC,chcela by stim upravovat tvare ludi,menit postavy a t. d. ...
buchač
26.01.11,13:23
... ako napísal Buchač... a aby si nepovedal, dám ti ešte tip - do Googlu napíš "Free Photo editor". Dostaneš toľko tipov, že ....:rolleyes::cool:
...a ja doplním , že v každom OS je aj nejaký ten prehliadač fotiek nainšalovaný automaticky ...Windows fotogaléria napríklad ...a v tamto sa základné úpravy dajú , respektíve odkážu na iné programy ...:rolleyes:
arizona
26.01.11,13:44
ja by som to chcel pre jednu osobu ktora nie je zručna z pracov na PC,chcela by stim upravovat tvare ludi,menit postavy a t. d. ...
Na jednoduchu upravu postaci aj picasa3 http://downloads.zoznam.sk/program/picasa-9

Ale ak chce robit nejake fotomontaze,menit postavy,tvare a pod., to uz potrebuje byt trochu zrucnejsia osoba... ;)
Chobot
26.01.11,14:00
mal som na mysli niečo jednoduchšie...


ja by som to chcel pre jednu osobu ktora nie je zručna z pracov na PC,chcela by stim upravovat tvare ludi,menit postavy a t. d. ...

Toto si odporuje!

Meniť tváre a postavy nie je jednoduchá úprava fotiek. Pod jednoduchou úpravou fotky si predstavujem nastavenie jasu, kontrastu, farieb, automatické odstránienie červených očí, a ešte prípadne zmenu veľkosti fotky. Ale samotné zmeny v obrázku (editácia, retušovanie) už vyžadujú trochu viac zručností a kvalitnejší editovací softvér.
Luboš275
26.01.11,14:29
V Picasa 3 sa dajú fotky celkom jednoducho upravovať a aj retušovať.Často túto funkciu využívam.
R_R
26.01.11,14:52
Skús tuto stranku, nemusiš nič sťahovať a inštalovať.

pixlr.com/editor/

nechce mi tam dať link,
R_R
26.01.11,14:54
ešte si tam treba zmeniť jazyk (language) na czech