susie1
26.01.11,14:17
ahojte poradaci...prosim o radu ..ocino je v plnom invalidnom dochodku,rysuje sa mu zamestanie na dohodu ,ked ho zamestnaju chcel by si poziadat o prispevok na auto ...otazka znie....kolko hodin minimalne musi otec odrobit mesacne aby mohol ziadat o prispevok???ako je to potom z odvodmy a z danovym pri minimalnej mzde?kolko zanho odvadza zamestnavatel? musi podavat danove priznanie?

dakujem Zuzana
Xanti
26.01.11,16:55
ahojte poradaci...prosim o radu ..ocino je v plnom invalidnom dochodku,rysuje sa mu zamestanie na dohodu ,ked ho zamestnaju chcel by si poziadat o prispevok na auto ...otazka znie....kolko hodin minimalne musi otec odrobit mesacne aby mohol ziadat o prispevok???ako je to potom z odvodmy a z danovym pri minimalnej mzde?kolko zanho odvadza zamestnavatel? musi podavat danove priznanie?

dakujem Zuzana
No z dohody sa neodvádzajú odvody do SP.
Dohoda o vykonaní práce je max. 350 hodín ročne, dohoda o pracovnej činnosti je na max. 10 hodín týždenne.

Mám taký pocit, že dohoda nestačí na to aby otec preukazal zamestnanie a mohol požiadať o príspevok na kúpu OMV. Treba aby otec bol zamestnaný na pracovnú zmluvu, nie je určené koľko hodín to má byť. A tiež otec ak by začal navštevovať školu, tak splní podmienku pre príspevok na kúpu OMV.
susie1
26.01.11,20:35
No z dohody sa neodvádzajú odvody do SP.
Dohoda o vykonaní práce je max. 350 hodín ročne, dohoda o pracovnej činnosti je na max. 10 hodín týždenne.

Mám taký pocit, že dohoda nestačí na to aby otec preukazal zamestnanie a mohol požiadať o príspevok na kúpu OMV. Treba aby otec bol zamestnaný na pracovnú zmluvu, nie je určené koľko hodín to má byť. A tiež otec ak by začal navštevovať školu, tak splní podmienku pre príspevok na kúpu OMV.
dakujem ...no ocino uz pred 9 rok ziskal prispevok na auto ...pred rokom nam ho ukradli odvtedy sme bez auta....dohoda o vykonanej praci na dobu neurcitu teda neplati? neviem kde mam hladat tieto informacie na upsvare som nasla len podmienky pre ziskanie prispevku ale nikde sa nepise kolko hodin musi odpracovat a aku zmluvu musi mat ...otec je uz 30 rokov invalid vyse 70% postihnutim chodi o dvoch barlach a do prace by musel cestovat vyse 50 km
susie1
26.01.11,20:47
ahojte......poprosim o radu nikde ale naozaj nikde sa neviem docitat aku pracovnu zmluvu treba mat ak chcem splnit podmienky pre ziskanie prispevku na auto...staci zmluva na dohodu????a kolko hodin mesacne musi ztp obcan odrobit aby mal narok na prispevok???ocinovi ktory je 30 rokov vyse 70% invalid sa rysuje praca na dohodu za minimalnu mzdu.bude tato zmluva stacit? musel by tam cestovat vyse 50 km viete mi tu niekto poradit???dakujem
Zuzana
ondrejvla
26.01.11,20:51
ahojte......poprosim o radu nikde ale naozaj nikde sa neviem docitat aku pracovnu zmluvu treba mat ak chcem splnit podmienky pre ziskanie prispevku na auto...staci zmluva na dohodu????a kolko hodin mesacne musi ztp obcan odrobit aby mal narok na prispevok???ocinovi ktory je 30 rokov vyse 70% invalid sa rysuje praca na dohodu za minimalnu mzdu.bude tato zmluva stacit? musel by tam cestovat vyse 50 km viete mi tu niekto poradit???dakujem
Zuzana

Na otázku ohľadne príspevku na auto ti dajú informácie na ÚPSVaR, pokiaľ nedostáva mesačný príplatok na diétu, alebo na ošatenie, myslím, že zaradenie do zamestnania by nemalo ovplyvniť príspevok na MV, je to len v kompetencii ÚPSVaR.
susie1
26.01.11,21:00
Na otázku ohľadne príspevku na auto ti dajú informácie na ÚPSVaR, pokiaľ nedostáva mesačný príplatok na diétu, alebo na ošatenie, myslím, že zaradenie do zamestnania by nemalo ovplyvniť príspevok na MV, je to len v kompetencii ÚPSVaR.
otec uz raz prispevok pred 9 mi.rok dostal pred rokom nam auto ukradli ..otec pobera prispevky aj na benzin aj na osatenie...na upsvare sa bol informovat dnes tam mu povedali ze musi splnit ponuku zamestnania no nevedeli a nepodali mu informacie aku pracovnu zmluvu musi mat ak chce ziadat o dotaciu neviem ci sa dohoda povazuje za pracovnu zmluvu ....na internete som nasla na to rozne nazory
ondrejvla
26.01.11,21:05
otec uz raz prispevok pred 9 mi.rok dostal pred rokom nam auto ukradli ..otec pobera prispevky aj na benzin aj na osatenie...na upsvare sa bol informovat dnes tam mu povedali ze musi splnit ponuku zamestnania no nevedeli a nepodali mu informacie aku pracovnu zmluvu musi mat ak chce ziadat o dotaciu neviem ci sa dohoda povazuje za pracovnu zmluvu ....na internete som nasla na to rozne nazory

Nech s ním uzatvoria riadnu PZ, aj keby bola na kratší pracovný čas, škoda by bolo neskúsiť túto možnosť. Určite ÚPSVaR myslel riadnu pracovnú zmluvu a nie dohodu.
Xanti
26.01.11,21:10
dakujem ...no ocino uz pred 9 rok ziskal prispevok na auto ...pred rokom nam ho ukradli odvtedy sme bez auta....dohoda o vykonanej praci na dobu neurcitu teda neplati? neviem kde mam hladat tieto informacie na upsvare som nasla len podmienky pre ziskanie prispevku ale nikde sa nepise kolko hodin musi odpracovat a aku zmluvu musi mat ...otec je uz 30 rokov invalid vyse 70% postihnutim chodi o dvoch barlach a do prace by musel cestovat vyse 50 km
No nemôžeš mať dohodu na dobu neurčitú, lebo ročne na dohodu môže človek odpracovať len 350 hodín.
Najlepšie by bolo ak by mal uzavretý pracovný pomer na čiastočný úväzok.
susie1
26.01.11,21:10
Nech s ním uzatvoria riadnu PZ, aj keby bola na kratší pracovný čas, škoda by bolo neskúsiť túto možnosť. Určite ÚPSVaR myslel riadnu pracovnú zmluvu a nie dohodu.dakujem ...je mozne aby mu dali riadnu pracovnu zmluvu kde by robil len 20 hod tyzdenne ?co mu robi len 80 hod mesacne ?
Xanti
26.01.11,21:11
No aj prečo by nie? Sú aj oveľa kratšie úväzky ako je 20 hodín týždenne.

A mimochodom prečo dupluješ témy, ludia tu neodpovedajú okamžite a treba byť trpezlivý kým príde odpoveď. http://www.porada.sk/t157704-prosim-o-radu-ztp-prispevok-na-auto-zamestnanie.html#post1633509 Požiadaj admina o zlúčenie tém.
susie1
26.01.11,21:28
No nemôžeš mať dohodu na dobu neurčitú, lebo ročne na dohodu môže človek odpracovať len 350 hodín.
Najlepšie by bolo ak by mal uzavretý pracovný pomer na čiastočný úväzok.dakujem ...a neviete mi prosim Vas este poradit ako by to mal potom z danovym ked mu vychadzaju 2 eu v hrubom na hod pri 80 hod mesacne...musel by podavat danove priznanie??zapocitava sa mu do prijmu aj invalidny dochodok ??co cinni 280 eu mesacne?a ake odvody zanho plati zamestnavatel a v akej vyske?
susie1
26.01.11,21:30
No aj prečo by nie? Sú aj oveľa kratšie úväzky ako je 20 hodín týždenne.

A mimochodom prečo dupluješ témy, ludia tu neodpovedajú okamžite a treba byť trpezlivý kým príde odpoveď. http://www.porada.sk/t157704-prosim-o-radu-ztp-prispevok-na-auto-zamestnanie.html#post1633509 Požiadaj admina o zlúčenie tém.dakujem prepacte
Xanti
26.01.11,21:30
dakujem ...a neviete mi prosim Vas este poradit ako by to mal potom z danovym ked mu vychadzaju 2 eu v hrubom na hod pri 80 hod mesacne...musel by podavat danove priznanie??zapocitava sa mu do prijmu aj invalidny dochodok ??co cinni 280 eu mesacne?a ake odvody zanho plati zamestnavatel a v akej vyske?
Ak bude zamestnaný tak o danové sa mu postará zamestnávateľ, invalidný dôchodok sa mu nezaráta do príjmu.
A tu skús je na nete kalkulačka na výpočet čistej mzdy. Tam uvidíš koľko zaplatí zamestnávateľ a koľko zamestnanec a koľko mu príde na účet z celkovej ceny práce http://www.financnik.sk/financie.php?did=vypocet-mzdy
susie1
26.01.11,21:32
No aj prečo by nie? Sú aj oveľa kratšie úväzky ako je 20 hodín týždenne.

A mimochodom prečo dupluješ témy, ludia tu neodpovedajú okamžite a treba byť trpezlivý kým príde odpoveď. http://www.porada.sk/t157704-prosim-o-radu-ztp-prispevok-na-auto-zamestnanie.html#post1633509 Požiadaj admina o zlúčenie tém.pomoc ako sa dopracujem k adminovi?
Xanti
26.01.11,21:33
No ale ked som to bajočko prerátala tak celková cena práce bude 216,30 € pri hrubej mzde 160 € a čistá mzda bude 138,6 € takže bajočko odvody štátu dokopy budú vo výške cca 77,70 €
Xanti
26.01.11,21:37
Už som upozornila na duplicitný príspevok, je na adminovi aby spojil témy. A nabudúce trošku trpezlivosti. :D
arizona
27.01.11,06:14
Temy som zlucila, dakujem Xanti
Daniela.P.
03.02.11,11:40
Dobry den, mam priznany ciastocny invalidny dochodoch 70%. Pred nedavnom som absolvovala operaciu, a podla vsetkeho by mi mali priznat cely ID. Od marca mam nastupit pracovat v chranenej diele, na 4 hodiny denne, teda 20 hodin tyzdenne. Mozem ziadat o prispevok na auto a mam sancu aby mi o schvalili aj ked sa jedna o pracu v chranenej dielni, a dany pocet hodin tyzdenne? Zavisi aj od vzdialnosti dochadzky za pracou, kedze by je to v tom istom meste?
za odpoved vopred dakujem
asteroid
22.03.11,19:24
Prosím o radu , schválili mi polovičný invalidný dôchodok a robím na polovičný úväzok . Mám nárok na príspevok ZŤP - na auto ? Ak áno , tak v akej výške ?
asteroid
22.03.11,21:52
prosim o radu ztp,prispevok na auto,aká je vyška prispevku ?A čo to všetko obnaša vybaviť to. Ešte len teráz mi ho schvalili pol.inval.a vôbec nemám stímto žiadne skusenosti a vôbec som nepočital že dopadnem takto.Momentálne pracujem na pol.uvezok.
Katy a R
22.03.11,22:15
Prosím o radu , schválili mi polovičný invalidný dôchodok a robím na polovičný úväzok . Mám nárok na príspevok ZŤP - na auto ? Ak áno , tak v akej výške ?

Invalidný dôchodok platí SP .. (znížená schopnosť pracovať sa posudzuje) - platí zák o SocPoistení
Príspevok na auto ... priznáva UPSVaR - samozrejme posudzuje mieru funkčnej poruchy - a to podľa zák o peňažných príspevkoch na kompenzácie .. tu: http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=208537&FileName=zz2008-00447-0208537&Rocnik=2008

treba preštudovať ... záleží od postihnutia ako posúdia:confused::confused::confused:
michalfun
14.02.13,15:17
čiže po preštudovaní porady a rôznych fór, resp. niektorých zákonov som sa dopracoval k tomuto:
Peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla a jeho úpravu Možno ho poskytnúť fyzickej osobe s ťažkým zdravotným postihnutím pokiaľ je odkázaná na individuálnu prepravu, nie je staršia ako 65 rokov a bude osobne motorové vozidlo využívať na prepravu do zamestnania alebo zariadenia sociálnych služieb. Výška príspevku je najviac 6.638,79 Eur prípadne do výšky 8.298,48 Eur na vozidlo s automatickou prevodovkou. Cena osobného motorového vozidla môže byť maximálne do sumy 13 277,57 Eur. Výška príspevku na úpravu osobného motorového vozidla (úhrn príspevkov v období 7 rokov) je najviac 6 638,79 Eur.
POZOR!

Príspevok nemožno poskytnúť, ak
- je osobné motorové vozidlo podľa technického preukazu staršie ako 5 rokov (platí pre kúpu),
- hodnota majetku ktorý fyzická osoba s ŤZP vlastní, presahuje 39 833 Eur,
- ak príjem fyzickej osoby s ŤZP za zisťovaný kalendárny rok je vyšší ako 5-násobok sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu, t.j. 926,90 Eur

z toho vyplýva, že príspevok na auto, ak mne priznali invalidný dôchodok vo výške 451,2 čo za kalendárny rok je viac ako 5-násobné životné minimum nedostanem, resp. nemám nárok na žiadanie o príspevok na auto. Prečo sa pýtam..? Mám 30 rokov bohužiaľ srdce si zažartovalo a uznaná invalidita na 80%, hypotéka na krku, manželka chvalabohu pracuje. Toť rád by som sa zamestnal aj ja, vzdelanie + prax je, ale nemôže to byť už nikdy fyzická práca(ale musím počkať, kým lekár dovolí, že môžem ísť do kancelárskej práce), a chcel by som nejaký príspevok na auto. Ale podľa zákona, ak som dobre čítal asi nárok nevzniká. Je nejaká iná možnosť vzniku nároku na osobný automobil, ja nechcem sumu 6600 cca, ktorá sa poskytuje, ale podľa zákona nemám nárok. Chcem si len overiť, či sú moje informácie správne o vzniku nároku. Možno je tu ešte je problém, píše sa majetok by nemal byť vyšší ako 39 833 eur na jednu osobu. Máme byt v čase kúpy ohodnotený na 42 tisíc eur cca a povedzme, že tá cena sa veľmi nehýbala a jeho hodnota je taká aj teraz. Ale majitelia sme dvaja aj manželkou, to znamená vlastním majetok v polovičnej hodnote toho bytu, alebo celý, v súvislosti ak by som si žiadal o príspevok na auto.

Za odpovede vopred ďakujem, možno sa už takýto prípad tu preberal, ale je tu toľko príspevkov, že sa chcem doplniť informácie.

Pred doplnenie informácií, uznaný invalidných dôchodcom som bol 10.12.2012
Xanti
14.02.13,20:14
Pochopil si to zle ...
čiže po preštudovaní porady a rôznych fór, resp. niektorých zákonov som sa dopracoval k tomuto:
Peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla a jeho úpravu Možno ho poskytnúť fyzickej osobe s ťažkým zdravotným postihnutím pokiaľ je odkázaná na individuálnu prepravu, nie je staršia ako 65 rokov a bude osobne motorové vozidlo využívať na prepravu do zamestnania alebo zariadenia sociálnych služieb. Výška príspevku je najviac 6.638,79 Eur prípadne do výšky 8.298,48 Eur na vozidlo s automatickou prevodovkou. Cena osobného motorového vozidla môže byť maximálne do sumy 13 277,57 Eur. Výška príspevku na úpravu osobného motorového vozidla (úhrn príspevkov v období 7 rokov) je najviac 6 638,79 Eur.
POZOR!

Príspevok nemožno poskytnúť, ak
- je osobné motorové vozidlo podľa technického preukazu staršie ako 5 rokov (platí pre kúpu),
- hodnota majetku ktorý fyzická osoba s ŤZP vlastní, presahuje 39 833 Eur,
- ak príjem fyzickej osoby s ŤZP za zisťovaný kalendárny rok je vyšší ako 5-násobok sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu, t.j. 926,90 Eur

z toho vyplýva, že príspevok na auto, ak mne priznali invalidný dôchodok vo výške 451,2 zrátaj si koľko zarobí manželka, koľko dostaneš ty ID, koľko zarobíš lebo len tak ked nechodíš do práce ti auto nedajú .... nepíšeš či máte deti ... takže ak dokopy za mesiac máte príjem s manželkou a nemáte deti do 2 x 926,90 tj 1853,80 eur tak nárok na príspevok vzniká ak si odkázaný na individuálnu dopravu.
Ak máte napríklad 2 deti ... tak hranica na posúdenie príjmov sa počíta 4x 926,90 tj. 3700 bajočko .. a tak dalej ... čo za kalendárny rok je viac ako 5-násobné životné minimum nedostanem, resp. nemám nárok na žiadanie o príspevok na auto.Záleží od príjmu... ale podľa mňa nárok máš. Prečo sa pýtam..? Mám 30 rokov bohužiaľ srdce si zažartovalo a uznaná invalidita na 80%, hypotéka na krku, manželka chvalabohu pracuje. Toť rád by som sa zamestnal aj ja, vzdelanie + prax je, ale nemôže to byť už nikdy fyzická práca(ale musím počkať, kým lekár dovolí, že môžem ísť do kancelárskej práce), a chcel by som nejaký príspevok na auto. Ale podľa zákona, ak som dobre čítal asi nárok nevzniká. Je nejaká iná možnosť vzniku nároku na osobný automobil, ja nechcem sumu 6600 cca, ktorá sa poskytuje, ale podľa zákona nemám nárok. Chcem si len overiť, či sú moje informácie správne o vzniku nároku.

Možno je tu ešte je problém, píše sa majetok by nemal byť vyšší ako 39 833 eur na jednu osobu. Máme byt v čase kúpy ohodnotený na 42 tisíc eur cca a povedzme, že tá cena sa veľmi nehýbala a jeho hodnota je taká aj teraz. Ale majitelia sme dvaja aj manželkou, to znamená vlastním majetok v polovičnej hodnote toho bytu, alebo celý, v súvislosti ak by som si žiadal o príspevok na auto. Vlastníš majetok v polovici hodnoty bytu lebo je v BSM , ale technicky ťa to zaujímať nemusí, lebo do majetku do hranice 39833 sa nezapočítava byt určený na bývanie .. teda ten kde máš pobyt. Ak by si mal byt dom chatu chalupu ... tak to by bolo iné .. nerátala by sa do majetku tá nehnuteľnosť kde by si trvalo býval ..


Za odpovede vopred ďakujem, možno sa už takýto prípad tu preberal, ale je tu toľko príspevkov, že sa chcem doplniť informácie.

Pred doplnenie informácií, uznaný invalidných dôchodcom som bol 10.12.2012v texte modrým ...
michalfun
14.02.13,22:48
Pochopil si to zle ... v texte modrým ...

Samozrejme bez práce nárok nevzniká a sedieť doma nemienim na to som ešte mladý, ale už nemôžem robiť hocičo. Nárok na auto je samozrejme budúcnosť, len som si potreboval doplniť niektoré veci, totiž som sa v tých paragrafoch a zákonoch dokonale zamotal.
Ja 451,2 manželka 450-470 eur, zatiaľ sme bez detí. Takže z toho čo som čítal, pokiaľ budem mať prácu, technicky mi nárok vzniká. Čiže do toho rátam aj predpokladaný príjem, keďže som uznaný na 80%. Neviem aké odvody, príp. daň z príjmu ako sa odvádza. Ale podľa predpokladu by to mohla byť práca hodnotená do 550 do 650 eur mesačne v čistom. Neviem aké má k tomu zamestnávateľ za mňa odvody v prípade že som invalidný dôchodca (80%). To znamená náš spoločný príjem by mohol byť teoreticky 451,20 + 470 a povedzme 650, čo je 1571 (+ odvody, ktoré neviem aké sú a + daň z príjmu, neviem v tomto prípade invalidity, ako je stanovená hrubá mzda). Čiže za tohto predpokladu by mohol vzniknúť nárok. Teda dúfam ...
Xanti
15.02.13,07:33
Čiže za tohto predpokladu by mohol vzniknúť nárok. Teda dúfam ...Ano nárok by vzniknúť mohol. Prajem hodne úspechov v hľadaní práce a hlavne hodne zdravíčka, aby sa polepšilo.
alaya1
15.02.13,08:27
Ano nárok by vzniknúť mohol. Prajem hodne úspechov v hľadaní práce a hlavne hodne zdravíčka, aby sa polepšilo.


Neviem, ako si pocitala, lebo narok na kompenzacie TZP osob vznika do 3 nasobku zivotneho minima, co je cca 195 eur x3.-na jednu osobu.Ak ma vyssi prijemn narok nie je.
Xanti
15.02.13,08:32
Neviem, ako si pocitala, lebo narok na kompenzacie TZP osob vznika do 3 nasobku zivotneho minima, co je cca 195 eur x3.-na jednu osobu.Ak ma vyssi prijemn narok nie je.
Pletieš si príspevky ... čítaj

Peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla sa neposkytne, ak príjem osoby s ŤZP prevyšuje päť násobok sumy životného minima (platné sumy životného minima sú uvedené v samostatnej tabuľke (http://www.employment.gov.sk/szm-a-nasobky.rtf)).

http://www.employment.gov.sk/pp-na-kupu-osobneho-motoroveho-vozidla.html#podmienky-naroku
alaya1
15.02.13,09:04
Pletieš si príspevky ... čítaj

Peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla sa neposkytne, ak príjem osoby s ŤZP prevyšuje päť násobok sumy životného minima (platné sumy životného minima sú uvedené v samostatnej tabuľke (http://www.employment.gov.sk/szm-a-nasobky.rtf)).

http://www.employment.gov.sk/pp-na-kupu-osobneho-motoroveho-vozidla.html#podmienky-naroku


Kde si, prosim ta, nasla tu hrubo vyznacenu citaciu?:
Xanti
15.02.13,09:05
Kde si, prosim ta, nasla tu hrubo vyznacenu citaciu?:no v tom linku čo som prilepila dole ale mi ho neznázornilo na kliknutie ... skúsim teraz http://www.employment.gov.sk/pp-na-kupu-osobneho-motoroveho-vozidla.html#podmienky-naroku
alaya1
15.02.13,09:10
dakujem, hladam link, kde sa docitam, v akom casovom horizonte je mozne pomocku pre TZP opatovne ziadat, neviem to nikde najst.
napr.ze dostane auto a kedy moze opatovne ziadat o dalisie a aj pri inych pomockach.
Xanti
15.02.13,09:21
dakujem, hladam link, kde sa docitam, v akom casovom horizonte je mozne pomocku pre TZP opatovne ziadat, neviem to nikde najst.
napr.ze dostane auto a kedy moze opatovne ziadat o dalisie a aj pri inych pomockach.Myslím, že tu to nájdeš http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/tazko-zdravotne-postihnuti/penazne-prispevky-na-kompenzaciu-tazko-zdravotne-postihnutych/druhy-penaznych-prispevkov-na-kompenzaciu.html?page_id=156289 o auto najskôr po 7 rokoch napr.
Xanti
15.02.13,09:27
Nie, ide o dalsie pomocky, ako je PC, mobil....
Ďalší peňažný príspevok na kúpu pomôcky alebo úpravu pomôcky

Ďalší peňažný príspevok na kúpu pomôcky alebo peňažný príspevok na úpravu pomôcky rovnakého druhu možno poskytnúť, ak pomôcka neplní svoj účel; pomôcka alebo úprava pomôcky neplní svoj účel, ak:

je nefunkčná a nemožno ju opraviť,
je nefunkčná a cena opravy alebo cena opravy s cenou všetkých doterajších opráv by bola vyššia ako


50 % poskytnutého peňažného príspevku na kúpu pomôcky alebo
vyššia 50 % ceny pomôcky alebo 50 % ceny porovnateľnej pomôcky aktuálnej na trhu v čase rozhodovania o peňažnom príspevku na opravu pomôcky alebo



nekompenzuje sociálne dôsledky ŤZP.

http://www.employment.gov.sk/pp-na-kupu-vycvik-pouzivania-a-upravu-pomocky.html
alaya1
15.02.13,09:53
uz som to nasla, aj ked to opat nie je vobec zjavne, ze kolko to je rokov, napr. ako posudia, ze uz nekompenzuje, no nic, pojdem sa pytat na UP.
michalfun
22.02.13,14:22
.
Peggynka
24.02.13,11:23
Zdá sa mi,že sa tu pletú dve rozdielne veci:príspevok na kúpu auta a príspevok na prevádzku mot. vozidla.Obávam sa,že tvoje šance sú minimálne v oboch prípadoch,nakoľko tieto príspevky dostávajú ľudia hlavne s problémom chôdze(nástup a výstup do MHD).
Peggynka
24.02.13,11:26
Mám kolegu (kardiak-80% invalid) a nedostal príspevok.Je tam citácia(tí, ktorí dostali)aby nebola znižovaná ich ľudská dôstojnosť.la
Peggynka
24.02.13,11:28
7 rokov po priznaní príspevku na KÚPU auta.