gabus113
26.01.11,14:36
Ahojte ja viem že o tejto téme je tu toho veľa, ale nenašla som nikde môj prípad. Možno hlúpa otázka, ale ak kúpi zamestnávateľ stravné lístky za inú cenu ako je ich hodnota /napr. nižšia akciová cena a lístok má vyššiu hodnotu/ z ktorej sumy sa potom zráža čiastka zamestnancom????
dakujem:)
gabus113
02.02.11,11:50
Poradi niekto??? Normalne som v hotova ci som nieco neurobila zle....SZČO - dava si plnu vysku do nakladov, no a potom ma zamestnancov, tym plati 55% z ceny...no ale ide o to ze ten lístok ma vyssiu hodnotu, nez je ta za ktoru ho kupil....je to "akciová cena"....tak teraz neviem...ze ci mam ratat z tej kupnej ceny listka alebo z tej aku ma hodnotu???pls
veronikasad
02.02.11,11:51
Poradi niekto??? Normalne som v hotova ci som nieco neurobila zle....SZČO - dava si plnu vysku do nakladov, no a potom ma zamestnancov, tym plati 55% z ceny...no ale ide o to ze ten lístok ma vyssiu hodnotu, nez je ta za ktoru ho kupil....je to "akciová cena"....tak teraz neviem...ze ci mam ratat z tej kupnej ceny listka alebo z tej aku ma hodnotu???pls
aká je cena lístka zamestnanca a SZČO (vyznačená na stravenke ) ?
zk24
02.02.11,11:53
Poradi niekto??? Normalne som v hotova ci som nieco neurobila zle....SZČO - dava si plnu vysku do nakladov, no a potom ma zamestnancov, tym plati 55% z ceny...no ale ide o to ze ten lístok ma vyssiu hodnotu, nez je ta za ktoru ho kupil....je to "akciová cena"....tak teraz neviem...ze ci mam ratat z tej kupnej ceny listka alebo z tej aku ma hodnotu???pls

Ja som sa sice este nestretla s tym, ze sa da kupit stravny listok lacnejsie ako je jeho nominalna hodnota, no napriek tomu si myslim ze je to 55 % z ceny listka ! Je podla mna nepodstatne ako tie listky nadobudol - za aku cenu. Ale to si len myslim... Neviem ci zamestnanec ma ako skumat za aku cenu listky nadobudol zamestnavatel
gabus113
02.02.11,13:07
...no ved prave...zamestnancom bolo odratane 55% z ceny a nie z hodnoty listka! Akoze zamestnancom to moze byt jedno, lebo tym padom im bolo menej strhnute z vyplaty...ale ide o to ze teraz je minimálna nominálna hodnota lístka 2,85 a ta "akciová cena" je 2,7...tak to teraz neviem ci nebude s tym problem ak by to niekto kontroloval....hm??? nevie este niekto poradit?
gabus113
02.02.11,13:10
aká je cena lístka zamestnanca a SZČO (vyznačená na stravenke ) ?

cena je 2,7 ale hodnota na listku je 3,1... su to listky vyrobené jednou reštikou, len pre ich potrebu...my ich kupime za tych 2,7/ks ale v podstate jeden ma hodnotu 3,1...som z toho lejeň Lístky su rovnake pre szco aj pre zamestnancov
veronikasad
02.02.11,13:11
...no ved prave...zamestnancom bolo odratane 55% z ceny a nie z hodnoty listka! Akoze zamestnancom to moze byt jedno, lebo tym padom im bolo menej strhnute z vyplaty...ale ide o to ze teraz je minimálna nominálna hodnota lístka 2,85 a ta "akciová cena" je 2,7...tak to teraz neviem ci nebude s tym problem ak by to niekto kontroloval....hm??? nevie este niekto poradit?
ako uplatnil zlavu dodávatel stravných lístkov ? Sú fakturované po 2,70 a cena na nich je vyznačená 2,85?
Tweety
02.02.11,13:22
Ahojte ja viem že o tejto téme je tu toho veľa, ale nenašla som nikde môj prípad. Možno hlúpa otázka, ale ak kúpi zamestnávateľ stravné lístky za inú cenu ako je ich hodnota /napr. nižšia akciová cena a lístok má vyššiu hodnotu/ z ktorej sumy sa potom zráža čiastka zamestnancom????
dakujem:)
Z ceny, za ktorú ju kúpi so zľavou.
gabus113
03.02.11,05:46
ako uplatnil zlavu dodávatel stravných lístkov ? Sú fakturované po 2,70 a cena na nich je vyznačená 2,85?
Sú fakturované po 2,7/ks a na lístku je cena 3,1......2,85 je teraz stanovená minimálna hodnota stravného lístka podľa ministerstva financii...Ale myslím že už v tom mám jasno...Takže cenu pre zamestnanca počítam z kúpnej ceny 2,7....
Ďakujem Vám krásne :-)
gabus113
03.02.11,07:09
Pardon....má tam byť ministerstvo práce, soc.vecí atď.... :-) a nie ministerstvo financií...už myslím na kadečo....