usko 1
26.01.11,14:54
Zdravím Vás,
na nový notebook som si stiahla Avast 5.0.
Mám problémy so stiahnutím aktualizácií, vypisuje mi, že sa nepodarilo nadviazať spojenie so serverom. Čo mi poradíte?
Ešte by som chcela povedať, že na druhom počítači tento problém nemám.
Vlado40
26.01.11,13:58
Odinštaluj a skús nainštalovať ešte raz ,alebo skontroluj firewall.
usko 1
26.01.11,14:12
Asi to skúsim, len ma ešte napadlo / ja som úplné trdlo v PC/ či to nemôže byť tým, že v PC už bol nainštalovaný McAffee??
Asi som ho mala dať preč... Teraz sa určite všetci PC machri chytajú za hlavu...
Vlado40
26.01.11,14:16
Tak ten mcAffee vypni a skús aktualizácie Avast ,alebo odinštaluj a nainštaluj po Avaste .Stačí aj Avast.
arizona
26.01.11,14:29
Mas zaregistrovany kazdy avast zvlast? Nepouzivas nahodou jeden, ten isty aktivacny kluc?
usko 1
26.01.11,14:48
Tak ten mcAffee vypni a skús aktualizácie Avast ,alebo odinštaluj a nainštaluj po Avaste .Stačí aj Avast.

Vďaka, skúsim to. Potom sa ozvem, teraz som mimo "inkriminovaného" objektu.
usko 1
26.01.11,14:49
Mas zaregistrovany kazdy avast zvlast? Nepouzivas nahodou jeden, ten isty aktivacny kluc?

Každý je zaregistrovaný zvlášť. Ten problematický mám asi mesiac, prvé dva týždne šlapal bez problémov..
misoft
26.01.11,15:56
Aktivácia Avastu je jednoduchá: v samotnom Avaste je odkaz na stránku pre registráciu, stačí len zadať e-mail adresu príjemcu a kľúč je do 24 hod. u príjemcu. Potom ho stačí len vložiť do Avastu a na 1 rok je pokoj. Potom stačí urobiť to isté. Je to bezplatné a bezbolestné. Inak: ak sú dva antivíry na PC, zaručene sa budu v niečom hádať. S Avastom som nikdy nemal problémy s registráciou a licenčným kľúčom (dokonca mi často prišiel už do 6 hodín!!), v tomto sú spoľahliví a dosť rýchli.
usko 1
26.01.11,16:50
Tak som ho odinštalovala a nainštalovala opäť. Robí to to isté.
Neviem, či nemože byť chyba v tom, že mám jednu IP adresu na 2
počítačoch.
Vlado40
26.01.11,17:07
Odinštalovaný je mcAffee.Aký je tam OS.
usko 1
27.01.11,10:09
Ďakujem všetkým za rady. Problém som vyriešila. Blokoval to firewall.
Všetko už je OK. Pekný deň všetkým
Agostino
29.01.11,17:53
Na jeden PC sa nikdy dve antivírové programy neinštalujú, lebo vo Windowse môže dôjsť k veľkým konfliktom medzi obidvoma programami.
Najprv treba zastaviť bežiaci proces antív. programu a potom ho treba dôkladne odinštalovať. Po odinštalácii treba skontrolovať, že či po nom nezostali nejaké zvýšky, resp. v registri. A potom si v pokoji môžeš nainštalovať nejaký iný antív. program.
Automatickým aktualizáciám niekedy bráni Firewall, ktorý si treba dôkladné nastaviť.
drobecek1
29.01.11,18:21
Ja som verziu 5.0 už aj odinštaloval, lebo nie všetko je funkčné vo verzii free, vrátil som k staršej verzii 4.8 je to O.K.
seat
02.02.11,19:44
Mas zaregistrovany kazdy avast zvlast? Nepouzivas nahodou jeden, ten isty aktivacny kluc?

ja som nainstaloval avast na viacerych pocitacoch z mojim aktivacnym klucom a nikdy z tym problem nebol
salvosko
02.02.11,20:09
Na jeden PC sa nikdy dve antivírové programy neinštalujú, lebo vo Windowse môže dôjsť k veľkým konfliktom medzi obidvoma programami.
Najprv treba zastaviť bežiaci proces antív. programu a potom ho treba dôkladne odinštalovať. Po odinštalácii treba skontrolovať, že či po nom nezostali nejaké zvýšky, resp. v registri. A potom si v pokoji môžeš nainštalovať nejaký iný antív. program.
Automatickým aktualizáciám niekedy bráni Firewall, ktorý si treba dôkladné nastaviť.

A ja mam taky antivirus co ma v sebe dva antivirusy a za cenu jedneho :---
MilanH.
11.02.11,12:26
MCaffee vypni firewall! mne to tiez robilo pokial som ho nevypol
usko 1
11.02.11,12:44
Este raz ďakujem všetkým zúčastneným. Záver je takýto: blokoval mi to firewall MCaffee. Odinštalovala som celý MA, všetko je OK. Avast šlape ako za starých čias. pekný víkend.