felama67
26.01.11,17:32
Prihlásila som poslancov podľa pokynov do SP ako z-cov s nepravidelným príjmom. Viete mi niekto prosím poradiť, či za poslancov sa má odvádzať Úrazové poistenie? Každý mi tvrdí niečo iné, ale oni majú osobitné postavenie, nie ako spoločníci, konatelia a pod. Ďakujem. Potrebujem to súrne!!!!!!!!
jozefIK
26.01.11,16:56
áno
kapadelta
27.01.11,13:09
Poslanci s nepravidelným mesačným príjmom sú zamestnancami s nepravidelným príjmom a vzťahuje sa na nich iba dôchodkové poistenie t.j. starobné poistenie, invalidné a rezervný fond.

Pokiaľ ide o poslancov s pravidelným mesačným príjmom, tak sa na nich vzťahuje nemocenské, dôchodkové poistenie a poistenie v nezamestnanosti a garančné poistenie. Úrazové poistenie nie.
mariapol
27.01.11,13:32
Poslanci s nepravidelným mesačným príjmom sú zamestnancami s nepravidelným príjmom a vzťahuje sa na nich iba dôchodkové poistenie t.j. starobné poistenie, invalidné a rezervný fond.

Pokiaľ ide o poslancov s pravidelným mesačným príjmom, tak sa na nich vzťahuje nemocenské, dôchodkové poistenie a poistenie v nezamestnanosti a garančné poistenie. Úrazové poistenie nie.

Tak ako píšete by to malo byť ale v materiáloch MPSVaR sú poslanci s nepravidelným príjmom zahrnutí aj v ˇUrazovom poistení.
kapadelta
28.01.11,05:39
Tak ako píšete by to malo byť ale v materiáloch MPSVaR sú poslanci s nepravidelným príjmom zahrnutí aj v ˇUrazovom poistení.
Tento týždeň som bola na školení u RNDr. Motyčkovej a to to mala tiež v materiáloch uvedené, že platia aj úrazové, ale na školení nám povedala, aby sme si to škrtli, pretože neplatia.
jozefIK
31.01.11,10:05
Tento týždeň som bola na školení u RNDr. Motyčkovej a to to mala tiež v materiáloch uvedené, že platia aj úrazové, ale na školení nám povedala, aby sme si to škrtli, pretože neplatia.

Z pracovného materiálu (- prednáša p. minister Mihál), ktorý je zverejnený na stránke MPSVaR vyberám:
Úrazové poistenie (§ 16)


Povinne úrazovo poistení sú zamestnávatelia a úrazové poistenie platia za zamestnancov:


osoby vykonávajúce zárobkovú činnosť v pracovnoprávnom vzťahu (pracovný pomer, dohody),
osoby v štátnozamestnaneckom pomere,
osoby v členskom pomere, ktorého súčasťou je aj pracovný vzťah k družstvu,
osoby v služobnom pomere (okrem sudcov a prokurátorov),
ústavných činiteľov, verejného ochrancu práv, županov, primátorov miest, starostov mestských častí a obcí, poslancov VUC, mestských a obecných zastupiteľstiev, ak za výkon funkcie dostávajú odmenu,
osoby vo výkone väzby a vo výkone trestu odňatia slobody, ak sú zaradené do práce.
Reve
02.02.11,16:31
Ahojte,
čiže ak si poslanci schválili na OZ že budú dostávať pravidelne mesačne odmeny, tak by som ich mala prihlásiť ako zamestnanca s pravidelným príjmom, aj keď oni vlastne nie sú klasickí zamestnanci? A čo v prípade, keď poslanec je na predčasnom dôchodku?
Veľmi pekne ďakujem za radu.
Renata
Anna123
02.02.11,17:03
Asi na aktualne.sk bol článok, že poslanec na predčasnom dôchodku môže prísť o dôchodok, ale bližšie informácie len na SP.
Reve
03.02.11,06:42
Ďakujem, na sociálke ako obyčajne nič nevedia....
Renata