petrajanosikova
26.01.11,17:34
dobry vecer, mam taky problem.......dom predavam za 66 000, novy majitel mi dava zalohu 16000, ak ho tam pustim byvat a prerabat a tostatok az v 10/2011......ma problem z predkupnopredajnou zmluvou ako dovod uvadza ze mu tak poradila pravnicka.....na kupno predajnej zmluve je uvedena suma 50 000 eur je tam popisane ze do toho a toho datumu mi ma vyplatit sumu ak tak neurobi musi sa vystahovat bez naroku na vratenie penazi za prerabky ktore tam urobil.......ja si mam napisat papier ze tych 16000,to mi dava ako nie preddavok,ale zalohu za to ze ho tam pustim byvat.....co treba napisat aku zmluvu...zda sa mi to cele podivne ved dnes je to tak ze jedno nevhodne slovo v zmluve a cele sa to popretaca v moj neprospech......neviete niekto poradit ako sa vyhnut neprijemnostiam .....vopred dakujem
Erzebeth
26.01.11,23:09
Ak máš v poriadku vlastníctvo k domu aj k pozemku, aké máte problémy s kúpnou zmluvou? Ak má kupujúci financie a ty máš vlastníctvo v poriadku, nie je problém zmluvu napísať a nehnuteľnosti previesť na nového majiteľa.
Kupujúceho právnička radí, aby ste v kúpnej zmluve uviedli nepravdivé údaje? Tak to je, hmm...dosť čudné.
Najlepšie by bolo, napísať kúpnu zmluvu u notára. Bolo by vhodné, ak by si kúpnu zmluvu dala napísať ty. Neľutuj tie peniaze za napísanie zmluvy. Možno to bude pre teba najlacnejší variant, u notára budeš mať istotu, že zmluva bude dobre napísaná.
bubkoch
27.01.11,06:01
hm50 000 az v 10/2011 ... ja by som teraz do kupnopredajnej zmluvy urcite nesiel ...

pekne krasne zmluva o buducej zmluve, kupna cena 66 000 €, zaloha 16 000 pri podpise, s tym ze kupna zmluva sa podpise v 10/2011 zaroven s vyplatenim zvysku kupnej ceny ... plus dalsie podmienky ohladom byvania a rekonstrukcie v case do uzavretia kupnej zmluvy ...
prilis zlozite na to aby to nerobil pravnik alebo notar
doktor23
27.01.11,09:23
alebo rovno kúpna zmluva, ktorá zostane u notára až do úplného splatenia kúpnej ceny. A na kataster pôjde až potom
draik
27.01.11,17:13
Nič Vám nebráni mu dom prenajať a stavebné práce si ošetriť v zmluve. Predaj az po zlozeni kupnej ceny napr. formou vinkulacie v banke alebo notarskej uschovy.
MiroslavV PF TU
27.01.11,17:28
ano skus to cez notara mas to urcitym sposobom zabezpecene
buchač
27.01.11,17:51
dobry vecer, mam taky problem.......dom predavam za 66 000, novy majitel mi dava zalohu 16000, ak ho tam pustim byvat a prerabat a tostatok az v 10/2011......ma problem z predkupnopredajnou zmluvou ako dovod uvadza ze mu tak poradila pravnicka.....na kupno predajnej zmluve je uvedena suma 50 000 eur je tam popisane ze do toho a toho datumu mi ma vyplatit sumu ak tak neurobi musi sa vystahovat bez naroku na vratenie penazi za prerabky ktore tam urobil.......ja si mam napisat papier ze tych 16000,to mi dava ako nie preddavok,ale zalohu za to ze ho tam pustim byvat.....co treba napisat aku zmluvu...zda sa mi to cele podivne ved dnes je to tak ze jedno nevhodne slovo v zmluve a cele sa to popretaca v moj neprospech......neviete niekto poradit ako sa vyhnut neprijemnostiam .....vopred dakujem
Ty máš problém ...
On má problém ...

hm50 000 az v 10/2011 ... ja by som teraz do kupnopredajnej zmluvy urcite nesiel ...

pekne krasne zmluva o buducej zmluve, kupna cena 66 000 €, zaloha 16 000 pri podpise, s tym ze kupna zmluva sa podpise v 10/2011 zaroven s vyplatenim zvysku kupnej ceny ... plus dalsie podmienky ohladom byvania a rekonstrukcie v case do uzavretia kupnej zmluvy ...
prilis zlozite na to aby to nerobil pravnik alebo notar

...a ani JA ...

Love na drevo a fertig ...

mimotemy
Môj postup pri predaji a kúpe bol :
- dobrá zmluva
- overenie u notára
- prevod peňazí na účet , alebo na ruku
- vklad do katastra
- počkanie si na odobrenie zmlúv katastrom ..................

...a až potom sa pustiť do prác alebo love míňať ...;):)
petrajanosikova
01.02.11,12:03
dakujem za odpovede........prajem pekny den