Barbora Drgoňová
26.01.11,17:36
SURNE
Dna 15.1 som predala ojazdene auto. V kupno-predajnej zmluve je članok: "predmetne vozidlo bolo pouzivane,bolo riadne udrziavane, ma najazdenych xxx km, je v dobrom stave a ma nasledovne vady xxx. Dalej kupujici vyhlasuje, ze sa so stavom predmetneho motoroveho vozidla riadne oboznamil jeho obhliadkou a skusobnou jazdou a kupuje ho v stave, v akom sa nachadza ku dnu podpisu tejto zmluvy."
Na druhy den nam kupujuci volal,ze domov co bolo asi 100km dosiel bez problemov a vsetko je v poriadku.Asi o tri dni nam zavolal ze ked auto zacal rozoberat (sam nie v servise) kvoli prestavbe,zistil niekolko zavad, ktore mu vsak nebrania v pouzivani vozidla. Potom na aute dalej jazdil, nieco sa mu nezdalo tak na rady nejakeho znameho, ze by to mohol byt diferak (to nebolo napisane v zmluve nakolko sme o tom nemali ani tusenia), zlozil napravu (podotykam sam,nie v servise a ani nie je automechanik) a zistil ze diferak je chybny a musi sa cely vymenit. Po tyzdni nam zavalol ze auto nam donesie,a my mu mame vratit cast sumy, co je pre nas nepripustne,nakolko ani netusime co s tym autom robil, kedze neodborne zasahoval.
Otazka znie, ci moze odstupit od zmluvy a domahat sa vratenia penazi.
Za co najskorsie odpovede vopred dakujem