Alexandra01
26.01.11,20:04
Čo je výhodnejšie? Komu dá banka skôr hypotéku? Ak je muž slobodný, ma pekný mesačný príjem je zvýhodnený viac ako keby bol slobodný a mal jedno dieťa? Alebo je lepšie ak sú manželia a majú slušný spoločný príjem a jedno dieťa?
day
26.01.11,19:09
je to jedno (aspon u nas bolo)
Ice dive
26.01.11,19:23
Čo je výhodnejšie? Komu dá banka skôr hypotéku? Ak je muž slobodný, ma pekný mesačný príjem je zvýhodnený viac ako keby bol slobodný a mal jedno dieťa? Alebo je lepšie ak sú manželia a majú slušný spoločný príjem a jedno dieťa?
ono by mal ten muž zvážiť, aký vysoký úver a aká je hodnota kupovanej nehnuteľnosti a taktiež čo považuje za slušný príjem nakoľko:
1. splátka hypotéky by mala predstavovať max 30 % príjmu rodiny t.j. ak žiada muž s jedným dieťaťom sám môže dostať nižšiu výšku hypotéky ako keby sa posudzoval príjem oboch manželov/žiadateľov...
2. na druhej strane ak sú obaja slobodní a aspoň jeden z nich splňa podmienky hypotéky pre mladých je výhodnejšie byť slobodný a využiť zvýhodnenú hypotéku ako hromžiť, že kvôli presiahnutiu povedzme 5 € u manžela so slušným príjmom už ju nie je možné využiť...
3. slobodný človek je pre banku vyššie riziko nesplatenia hypoteky, človek so záväzkami predstavuje vyššiu istotu...(ak má ako slobodný dieťa = nezaopatrená osoba zvyšujú sa mu životné náklady a výška poskytnutej hypotéky zas klesá...)

pozrite si nejakú www stranku banky a skúste si namodelovať jednotlivé situácie na ich hypokalkulačkách...
Stanislav 1975
26.01.11,21:04
Čo je výhodnejšie? Komu dá banka skôr hypotéku? Ak je muž slobodný, ma pekný mesačný príjem je zvýhodnený viac ako keby bol slobodný a mal jedno dieťa? Alebo je lepšie ak sú manželia a majú slušný spoločný príjem a jedno dieťa?

Ťažko napísať všeobecne,ale čo mi vravela kamoška z banky tak preferujú mužov ženatých NAD 30 ROKOV...
Ice dive
27.01.11,06:25
Ťažko napísať všeobecne,ale čo mi vravela kamoška z banky tak preferujú mužov ženatých NAD 30 ROKOV...
to áno, lebo muži nad 30 zarábajú viacej ako ženy okolo 30, ktoré pomaly ale isto chcú mať deti... ale ten muž by nemal byť veľmi nad 30 lebo hypotéka by mala byť splatená do 62 rokov t.j. ak by mal daný muž napr. 35 rokov tak hypotéku môže zobrať na maximálne 27 rokov t.j. bude mať vyššiu splátku, resp. nedostane požadovanú výšku úveru...
Oliwa
27.01.11,10:49
[/COLOR][/U]
Čo je výhodnejšie? Komu dá banka skôr hypotéku? Ak je muž slobodný, ma pekný mesačný príjem je zvýhodnený viac ako keby bol slobodný a mal jedno dieťa? Alebo je lepšie ak sú manželia a majú slušný spoločný príjem a jedno dieťa?

mimotemy V prvom momente som sa pobavila, lebo som v rýchlosti čítala: ak je muž slobodný, pekný... :D:D:D a chce hypotéku...

Neviem, ale Ty fakt uvažuješ vstúpiť do manželstva len kvôli hypotéke, alebo nebodaj "zaobstarať si" dieťa?
Kedysi sa ľudia brali z lásky, a nie kvôli úrokom... :mee:

PS: Aj v banke som robila, aj hypotéku mám, aj manžela a deti, ale brali sme sa preto, že sme sa mali radi, a nie z vypočítavosti, resp. kvôli tomu, či sa nám to oplatí... Asi som už stará na takéto zmýšľanie, ísť do vzťahu s vedomím, čo za to. :(
Pretože žiadna hypokalkulačka Ti negarantuje, že Tvoj/Váš život sa bude vyvíjať podľa ňou vypočítaných splátok, resp. že modelová situácia, ktorú si dohodnete s úverovým pracovníkom pri stolíku v banke, bude tá, ktorú budeš najbližších 15-20-30 rokov žiť...

Toto som písala predtým, ako som našla Tvoju včerajšiu tému určenie otcovstva /neviem to sem prilepiť :(/.
Po jej prečítaní naberajú oba príspevky iné kontúry a nemôžem sa zbaviť dojmu, že navzájom súvisia /ergo - že sa nepýtaš v mene muža, ktorý nie je otcom dieťaťa/. Lebo:
ak je otec dieťaťa osoba totožná so žiadateľom hypotéky... a Vaše dieťa rukojemníkom Vašich rozhodnutí... nechcela by som byť na jeho mieste. :mee: Takže Ty neuvažuješ kvôli "výhodnejšej" hypotéke sa vydať, ale dokonca zaprieť meno otca svojho dieťaťa?!?!? :eek: Správne som to pochopila? Veľmi rada by som sa mýlila!
Lebo toto je už na mňa trochu silná káva...
Dievča, dievča, prečo si Ty takto komplikuješ život... a žiaľ, už nielen svoj...:(

BTW: Predpokladám, že ak Ty neuvedieš na rodnom liste meno otca dieťaťa, on Ťa "za odmenu" neuvedie na liste vlastníctva, či...? Spamätaj sa, kým nie je neskoro... Prečo to vlastne robíš??? :eek: Za toto sa Ti/Vám VAŠE DIEŤA raz určite nepoďakuje...
Aby tu po čase nepribudla téma: priateľ ma opustil, nemám kde bývať, nemám nárok na výživné... :mee: