verony1
26.01.11,20:50
prispevok som dostala na otvorenie kadernictva,teras som sa roshodla ale pre nieco ine je mozne prispevok pouzit na inu cinnost a nie na kadernictvo....ak stim mate niekto skusenosti tak mi prosim poradte dakujem
terezamaria
26.01.11,20:07
prispevok som dostala na otvorenie kadernictva,teras som sa roshodla ale pre nieco ine je mozne prispevok pouzit na inu cinnost a nie na kadernictvo....ak stim mate niekto skusenosti tak mi prosim poradte dakujem

Príspevok na podnikanie si dostala preto, že si predložila podnikateľský zámer a vo Vašom okrese na ÚPSV a R zvážili, že kaderníctvo je potrebné. Dostala si ho na nákup zariadenia, registračnej pokladne a pod.........Pokiaľ Ti príde kontrola, budú chcieť vidieť skutočne kúpené zariadenie, k nemu bločky o zakúpení....Pokiaľ by sa odlišovalo od podnikateľského zámeru, by si veru nepochodila a príspevok by vymáhali späť, resp. jeho časť.
verony1
27.01.11,13:56
to chapem ale vlastne ci sa to neda dako zmenit keby som na urpsv povedala ze chcem podnikat v niecom inom da sa to dako pozmenit?
pepsikova
27.01.11,14:04
to chapem ale vlastne ci sa to neda dako zmenit keby som na urpsv povedala ze chcem podnikat v niecom inom da sa to dako pozmenit?


..prečítaj si ešte raz nahlas príspevok vyššie..potom pochopíš, že nedá...vráť príspevok na kaderníctvo a pýtaj si na niečo iné...
terezamaria
27.01.11,15:55
to chapem ale vlastne ci sa to neda dako zmenit keby som na urpsv povedala ze chcem podnikat v niecom inom da sa to dako pozmenit?

Máš pocit, že z peniazmi zo štátnej kasy môžeš nakladať ako zo zákuskami? Keď Ti nechutí jeden, tak si zoberieš druhý?

Jednoznačne prevádzkuj činnosť kaderníčky, je škoda peniaze vrátiť. Veľmi rýchlo si sa rozhodla, že Ťa tento druh činnosti " nebaví ".
padro
27.01.11,16:05
toto rozdavanie penazi ma vie tak nastvat vzdy,... o to viacej ked ho dostanu takyto "podnikatelia"
Dav
27.01.11,16:15
prispevok som dostala na otvorenie kadernictva,teras som sa roshodla ale pre nieco ine je mozne prispevok pouzit na inu cinnost a nie na kadernictvo....ak stim mate niekto skusenosti tak mi prosim poradte dakujem
Choď sa opýtať na úrad práce, ktorý Ti príspevok schválil, či je možné urobiť zmenu - doplnok k uzatvorenej zmluve o poskytnutí príspevku. Ak taká možnosť nie je, prostriedky musíš použiť podľa pôvodného podnikateľského zámeru. Môžeš si rozšíriť živnostenské oprávnenie o ďalšie predmety podnikania, ale tie už z pridelených prostriedkov nemôžeš financovať.
cayane
28.01.11,10:50
Prostriedky z dotácie môžeš použíť výhradne len na to čo si napísala v podnikateľskom zámere!!! Ja som brala peniaze pred dvomi rokmi asi o rok na to mi prišla kontrola a musela som im predložiť podnikateľský plán a všetko čo som z peňazí kúpila a muslea som to mať označené nálepkami "Európsky sociálny fond" - dostala si ich pri podpise zmluvy. Takže ono to nie je také jednoduché dostať peniaze a robiť si s nimi čo chceš. Ked si si už vybavila živnosť a žiadala peniaze urobia podnikateľský tak zostaň pri tom a nakúp si veci, ktoré si napísala že si ich kúpiš a podnikaj bola by škoda vrátiť peniaze - lebo nabudúce ti ich nemusia dať!!:mad: