renka29
27.01.11,00:46
Ahojte! Moj problem spociva v tom, ze ak je vonku chladnejsie , to plati aj v lete,mavam problemy - bolesti v bruchu. Neviem co to je, ale zda sa, ze su to prechladene creva.Necitim akoze bolest ako pred alebo pocas mestruacie, ale normalne citim ako sa mi creva prelievaju. Preto spavam v ponozkach este aj v lete. Stretol sa niekto z va s niecim podobnym? Dakujem za akekolvek rady.
Chobot
27.01.11,07:45
Ahojte! Moj problem spociva v tom, ze ak je vonku chladnejsie , to plati aj v lete,mavam problemy - bolesti v bruchu. Neviem co to je, ale zda sa, ze su to prechladene creva.Necitim akoze bolest ako pred alebo pocas mestruacie, ale normalne citim ako sa mi creva prelievaju. Preto spavam v ponozkach este aj v lete. Stretol sa niekto z va s niecim podobnym? Dakujem za akekolvek rady.


Nie som síce lekár, ale prechladené črevá ako diagnóza?... no neviem..:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

A čo to znamená, že je vonku chladnejšie? A najmä v lete? Že je 22 st.C? Potom na jeseň a v zime musíš mať stále bolesti. Ja by som tipoval, že to nebude zo zimy. Ja by som na tvojom mieste zašiel k internistovi, možno aj na USG vyšetrenie by som sa pýtal.
Stanislav 1975
27.01.11,08:04
Súhlasím s chobotom, všeličo som počul, ale o prechladnutých črevách som tiež ešte nič nezaregistroval...:confused::confused::eek:
renka29
27.01.11,10:39
Ahojte, ja viem, ze to nie je diagnoza(prechladene creva). Ale tak to citim ako keby ma boleli creva. Moze to byt aj zlcnik. Neviem. Iba som chcela vediet, ci ma s tym niekto nejake znalosti. Urcite navstivim lekara. Dakujem vsak za vase odpovede.:cool:
GabiZ
27.01.11,10:47
Určite treba navštíviť lekára. "Prechladnuté črevá" ako sa zvykne tomu hovoriť zvyčajne spôsobujú hnačku a s ňou súvisiace bolesti. A ak si citlivá na chlad, môže to byť všeličo, aj z gynekologického hľadiska. Treba navštíviť lekára a absolvovať prípadné odborné vyšetrenia.
buchač
27.01.11,11:00
Nie som síce lekár, ale prechladené črevá ako diagnóza?... no neviem..:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

A čo to znamená, že je vonku chladnejšie? A najmä v lete? Že je 22 st.C? Potom na jeseň a v zime musíš mať stále bolesti. Ja by som tipoval, že to nebude zo zimy. Ja by som na tvojom mieste zašiel k internistovi, možno aj na USG vyšetrenie by som sa pýtal.

...ale hej ...existuje , síce aj inak by sa dalo nazvať ...len v krátkosti dávam :

Črevný trakt je zanesený od mikroorganizmov, na ktoré nie je telo zvyknutie a ktoré vyvolávajú hnačku.
Zápal môže byť vyvolaný infekciou (črevná chrípka), či požitím nedostatočne upravenej stravy. Býva častým spoločníkom cestovateľov do exotických krajín. Ďalšie príčiny zápalov ešte nie sú úplne vyjasnené, ako je tomu napríklad pri Crohnovej chorobe či ulceróznej kolitíde.....

Stav črevnej sústavy
Moderný životný štýl, nevhodná strava, životné prostredie, stres, záťaž. Podľa vedcov sú práve toto faktory, ktoré zapríčiňujú ochorenia a poruchy čriev v dnešnej spoločnosti. Strava je jedným z hlavných faktorov ovplyvňujúcich stav čreva. Naša kuchyňa skladajúca sa z bielej múky, tuku, cukru a enormnej spotreby mäsa vedie k usadzovaniu nánosov v hrubom čreve a k narušeniu jeho mikroflóry.

Príznaky narušenej funkcie hrubého čreva
Zdravé čisté črevo váži asi 2 kg. Pri preťažení toxínmi a odpadom z nestrávených potravín boli pri pitvách nájdené črevá s váhou aj 20 kg nevylúčených usadenín. Tieto sa v malých výdutiach a kapsách rozťahaného čreva usádzajú a sú živnou pôdou pre baktérie, vírusy, plesne, parazity, ktoré potom vo forme toxínov prestupujú do krvi a lymfy a zaťažujú organizmus. Vzniká stav tzv. „dysbiózy“- narušenia mikroflóry v hrubom čreve a „autointoxikácie“v zmysle celého organizmu. Nesmieme zabúdať, že črevná mikroflóra zaisťuje až 80% niektorých tráviacich procesov a tiež vznik niektorých vitamínov. Dysbióza rozbieha rôzne nebezpečné procesy a choroby. Zároveň dochádza aj k zhoršenému vstrebávaniu živín cez narušenú sliznicu čreva.

Najhorším dôsledkom črevnej dysbiózy býva však porucha trávenia tukov a živočíšnych bielkovín, čo má za následok vznik nebezpečných látok, ktoré nazývame vnútorné črevné karcinogény, teda látky rakovinotvorné, ktoré sú základným a zásadným sprievodcom každého onkologického ochorenia. Sprievodné javy narušenej funkcie hrubého čreva, ktoré by nás mali viesť k zamysleniu sa nad týmto problémom, sú najmä: zápcha, nafukovanie, kŕče či bolesti brucha, hnačky, hemoroidy, citlivé črevá, zápaly čriev, črevné huby a Candida. Samotná zápcha je jednou príčin ochorení ako: chronická únava, hemoroidy, kŕčové žily, črevné polypy, nafukovanie, zápal slepého čreva, choroby pečene a žlčníka, vysoký cholesterol, kožné choroby, rakoviny čriev, prostaty či prsníkov....

P.S.:
....je to veľa ...
Ale predsa na takéto ťažkosti sú ordinácie a personál v nich ...či ....??? ;)
buchač
27.01.11,11:04
Ahojte, ja viem, ze to nie je diagnoza(prechladene creva). Ale tak to citim ako keby ma boleli creva. Moze to byt aj zlcnik. Neviem. Iba som chcela vediet, ci ma s tym niekto nejake znalosti. Urcite navstivim lekara. Dakujem vsak za vase odpovede.:cool:

Nie , nemôže ....

Ten totiž vyžaruje pri bolesti do ľavej strany pod rebrá ....pri väčších ťažkostiach bolesť smeruje do stehna a pokračuje až na celú zadnú stranu chrbta ...

...lahoda vtedy ...po zemi sa človek plazí ...

Na doplnenie , pankreas spôsobuje podobné problémy , bolesti ...akurát sa tieto na pravej strane prejavujú ...

...o lahode nevravím ...nie po zemi , ale po plafóne je schopný jedinec loziť ...:---
pasuliatko
27.01.11,11:15
a prečo nezájdeš k lekárke? my ťa nevyšetríme...
alabut
27.01.11,11:36
Chran si brucho (zaludok) pred chladom, ponozky ani teple napoje nepomozu. Teple tricko, pripadne tepla sprcha alebo vyhrievaci vankusik na brucho. :-)
renka29
27.01.11,17:46
dakujem vsetkym za vase odpovede. Ako som vravela, urcite pojdem k lekarovi. Ja nechcem ,aby ste ma liecili( ako to povedal/a Pasuliatko). Prajem pekny den.
Stefan2005
27.01.11,18:08
keď vidím dnešnú módu mladých - nohavice čo najbedernejšie, kabáty, tričká, svetre čo najkratšie - v zime odkrytý pupok a ľadviny - nečudoval by som sa ani chorobám čriev, ktoré vznikli prechladnutím...
Pohľad je to síce pekný (komu to svedčí), ale ma to až strasie od zimy, keď to vidím. Zdraviu to určite neprospeje.