lucia.eur
27.01.11,07:47
Chcela by som sa podeliť sso skúsenosťou o kontole DPH z DU a požiadať o Váš názor. Pri kontrole DPH chela prac. DU predložiť aj všetky zmluvy o nájme nehn. Pri jednej zmluve som jej predložila kópiu zmluvy a ona ma vyzvala na predloženie orig. Nakoľko som ju nemala požiadala som podnájomníka či by mi jeho zmluvu nedal overiť u notára a poslal. Všetko som mala dohovorené. Keď som informovala DU o zmluve ktorá je na ceste overená u notára, pracovníčka neakceptovala túto situáciu a nástojčivo žiadala originál nie overenú kópiu. Našťastie podnájomník mi originál zmluvu zapožičal a predložila som ju DU. Nerozumiem prečo nechcela overenú kópiu ktorá slúži ako originál. ďalej som mala chybu vo faktúrach pri fa. nájomného. Podnáj. mal v priebehu roka zvýšené nájomné. Bola zmluva aj všetko ale pri zhone som mu zabudla na faktúre zvýšiť sumu, tak som mu to doúčtovala v ďalšom mesiaci. Prac.DU mi to vytka, že to mám opraviť. Navštívila som podnájomníka ktorému som vysvetlila situáciu on to pochopil a urobili sme písomý dodatok o vyúčtovaní nájomného. Dodatok som znovu predložila prac. DU, ktorá na to reagovala slovami: "takýchto dodatkov si dokážem vyrobiť koľko chcem". Prac. DU je arogantná a mám jej plné zuby lebo za každú cenu chce nájsť nejakú chybu. Som vadná ja lebo ona?