mmia
08.12.05,08:30
ahojte, potrebovala by som poradit,
ak je u nas zamestnanec od 8.6.2005 a teraz v novembri cerpal NV od 22.11 do 25.11. a 28-ho nastupil na DPN, zacina mu po NV nove rozhodujuce obdobie?? prvy krat som sa s takymto niecim stretla...:confused:
Jana Motyčková
08.12.05,07:42
Áno, nové rozhodujúce obdobie od 26. do 27.11.. Keďže asi nepracoval a nemal VZ, treba počítať pravdepodobný DVZ podľa §57 zákona o SP.
mmia
08.12.05,08:16
dakujem :-)
mmia
08.12.05,10:09
este by som sa chcela opytat..
PN trvala od 28.11. do 2.12 takze socialnej poistovni som nic nenahlasovala. Je to ale pracovny uraz, ani tak nemam nic nahlasovat????
Kopiu záznamu o uraze mam zaslat na konci mesiaca do zdravotnej a na inšpektorát prace???
Jura
08.12.05,10:47
este by som sa chcela opytat..
PN trvala od 28.11. do 2.12 takze socialnej poistovni som nic nenahlasovala. Je to ale pracovny uraz, ani tak nemam nic nahlasovat????
Kopiu záznamu o uraze mam zaslat na konci mesiaca do zdravotnej a na inšpektorát prace???
Dúfam, že ti toto pomôže
Re: Pracovný úraz

--------------------------------------------------------------------------------

Je treba vypísať Záznam o úraze, kde bude popísané, ako, kedy, kde úraz vznikol, svedkovia, potvrdenie lekára. To pošli na inšp.práce a na zdravotku. Zo stránky soc.poist. si stiahni tlačivá pre sociálku, myslím, že sa to volá Oznámenie poistnej udalosti.
Po zasadnutí škodovej komisie sa na sociálku posiela aj Záznam z komisie.
mmia
08.12.05,10:54
Dúfam, že ti toto pomôže
Re: Pracovný úraz

--------------------------------------------------------------------------------

Je treba vypísať Záznam o úraze, kde bude popísané, ako, kedy, kde úraz vznikol, svedkovia, potvrdenie lekára. To pošli na inšp.práce a na zdravotku. Zo stránky soc.poist. si stiahni tlačivá pre sociálku, myslím, že sa to volá Oznámenie poistnej udalosti.
Po zasadnutí škodovej komisie sa na sociálku posiela aj Záznam z komisie.

to vsetko som urobila ked som mala pracovny uraz, ktory trval viac ako desat dni.... ale tento trval iba pät dni ... aj tak to treba odoslat do socialnej poistovne? Ak ano mala by som do SP odoslat aj tlacivo od lekara II., a potvrdenie o prijme??? :(
mmia
08.12.05,14:41
prosim mozte mi niekto poradit, dost mi to suri... :-(
Jana Motyčková
08.12.05,15:28
Treba to, aj keď trval úraz len 5 dní. Podľa mňa treba aj potvrdenie o príjme, keďže od 1. dňa práceneschopnosti má nárok na úrazový príplatok.
wisperka
09.12.05,06:45
Ahojte. Potrebuje surnu pomoc s výpočtom PN. Zamestananec bol na PN od 5.11. - 27.11. bol riadne zahlasený. Predchádzajuci rok nebol ani jeden den praceneschopný. Jeho HM za minulý rok bola 120000,- sk. a teraz jeho mesačná mzda je 10000,- Sk. Ako treba spravne vypočítat jeho HM v decembri. kolko mu prepláca zamestnavatel na tých 10 dni
prosim o pomoc...dakujem
ajobs
09.12.05,13:00
Ahojte. Potrebuje surnu pomoc s výpočtom PN. Zamestananec bol na PN od 5.11. - 27.11. bol riadne zahlasený. Predchádzajuci rok nebol ani jeden den praceneschopný. Jeho HM za minulý rok bola 120000,- sk. a teraz jeho mesačná mzda je 10000,- Sk. Ako treba spravne vypočítat jeho HM v decembri. kolko mu prepláca zamestnavatel na tých 10 dni
prosim o pomoc...dakujem

Už som ti odpovedal v inom príspevku. Nabudúce nepíš viacnásobné príspevky k tej istej veci - určite si to niekto všimne aj tak.:cool: ;)
mmia
12.12.05,12:09
Áno, nové rozhodujúce obdobie od 26. do 27.11.. Keďže asi nepracoval a nemal VZ, treba počítať pravdepodobný DVZ podľa §57 zákona o SP.

este by som sa len pre istotu opytala..
na tlacive potvrdenia prijmu vyplanim iba kolonku "november" - pravdepodobny VZ, skorsie mesiace pred NV nevyplnujem?
Ď.:(
mmia
12.12.05,12:15
uz som to nasla :-)