tinkas
27.01.11,09:33
Ahojte prosím Vás ak som podala dodatočný súhrnný výkaz za 3. štvrťrok , pretože som don zaznamenala jednu službu, ktorá tam nepatrila môžem čakať pokutu? počula som že pokuty za SV sú velke....:(
Tamila
27.01.11,08:39
Pokuta je za nepodanie SV, za dodatočný SV nie je pokuta
katarina.j
27.01.11,09:04
nám napálili pokutu 330€, ale odvolali sme sa, lebo to, že nefungovala elektron.podateľna sme neboli vinní my, náš výkaz im presiel o 56minút neskôr....tak nám napísali, že sme si nesplnili povinnosť....tak čakáme rozhodnutie.....
ale za dodatočný výkaz-je v pohode, aj ked teraz za 3.Q.????
tinkas
27.01.11,09:16
volala mi pani z DU, že sme 2x podali SV elektronicky - riadny aj opravný...ja by som ruky do ohňa za to dala, že určite nie...a medzi slovami mi povedala na ten dodatočný budu ešte riešiť... :( tak mam teraz obavy....
bea
27.01.11,10:16
Ale predsa keď ste podali riadny SV za 3. Q a teraz dodatočný, tak Vám nemajú prečo dať pokutu. Veď ani za dodatočné DP nedávajú pokuty. Len keď treba niečo ešte platiť, tak vtedy sa počíta sankčný úrok z neskorého zaplatenia. Ale pri SV sa neplatí nič.
katarina.j
27.01.11,10:42
Ale predsa keď ste podali riadny SV za 3. Q a teraz dodatočný, tak Vám nemajú prečo dať pokutu. Veď ani za dodatočné DP nedávajú pokuty. Len keď treba niečo ešte platiť, tak vtedy sa počíta sankčný úrok z neskorého zaplatenia. Ale pri SV sa neplatí nič.
podla teba v mojom prispevku 3 ma DU narok dat nam pokutu za nečinnosť ich stránky?
bea
27.01.11,10:45
podla teba v mojom prispevku 3 ma DU narok dat nam pokutu za nečinnosť ich stránky?
Tak toto veru neviem, tam asi treba dokázať nejako, že sa nedal SV načas poslať. Už niekde boli k tomu diskusie.
katarina.j
27.01.11,11:10
ved sme im aj pekne odpisali a priložili kopiu odoslania mailu-SV, s popisom, že nemali funkčnú stránku cca od obeda. tak uvidim či sa ozvu alebo to budeme musiet calovať. pekny den, katka
angelaanakonda
24.11.11,06:48
Ahojte, mám otázku, keď podám dodatočný SV za júl, lebo tam chybala jedna dodávka tovaru, musím podať aj dodatočné DP k DPH za júl, kde bude v riadkoch 15-16 suma o to vyššia? ...a ešte jedna otázka, keď podávam dodatočný SV, kde uvediem len tú správnu položku, na prvej strane v políčku celková hodnota tovarov, mám uviesť celkom všetky tovary za daný mesiac v správnej výške, alebo len to čo opravujem??
zk24
24.11.11,07:13
Ahojte, mám otázku, keď podám dodatočný SV za júl, lebo tam chybala jedna dodávka tovaru, musím podať aj dodatočné DP k DPH za júl, kde bude v riadkoch 15-16 suma o to vyššia? ...

No v prípade, že sa mení aj DP DPH, tak treba poslať aj dodatočné DP DPH.

a ešte jedna otázka, keď podávam dodatočný SV, kde uvediem len tú správnu položku, na prvej strane v políčku celková hodnota tovarov, mám uviesť celkom všetky tovary za daný mesiac v správnej výške, alebo len to čo opravujem??

V prípade, že sa ti suma na prvej strane nebude rovnať súčtu riadkov na druhej strane ani ťa eDANE nepustia myslím ďalej.



V texte
angelaanakonda
24.11.11,07:24
no práve som zistila, že pri dodatočnom ma pustí, aj keď mám na prvej strane inú sumu ako na druhej :P
zk24
24.11.11,07:41
no práve som zistila, že pri dodatočnom ma pustí, aj keď mám na prvej strane inú sumu ako na druhej :P


Tak to som prekvapená, a teda počkám či ma niekto doplní, ja si myslím, že tam idú iba doplnené / opravené údaje.
angelaanakonda
24.11.11,07:58
Tak to som prekvapená, a teda počkám či ma niekto doplní, ja si myslím, že tam idú iba doplnené / opravené údaje.

Ale urobím to tak, aby mi sedela tá prvá strana s druhou :) ...ešte sa vrátim k tomu dodatočnému DP, keď sa mi nemení daňová povinnosť ani nadmerný odpočet tak v riadku 36 uvediem nulu?