koalko
08.12.05,09:36
Firma ukončila živnosť, ako FO a otvorila sro a to v priebehu roka. A tak uhradzoval svoje náklady ako mu prišlo. Raz to bolo z FO a potom z PO. ALe väčšinou sa týkali náklady PO a boli uhradzované u FO. Alebo opačne. No je z toho poriadny bordel. Náklady ktoré sa týkali FO som dala na účet 588 . No teraz som sa dozvedela od audítora, že účet 588 bol zrušený. Mne sa to nezdá, lebo mám knižku postupy účtovania a tam účet 588 je.
No a teraz čo s tými predkontáciami ako napr. lízing, kde ale úhrada išla z jeho účtu FO. Čo s tým, ako zruším záväzkové účty?
ALDA
08.12.05,09:15
Neviem sem hodiť link, ale táto téma tu už bola. Daj si rozšírené hľadanie.
Paula
08.12.05,20:13
Firma ukončila živnosť, ako FO a otvorila sro a to v priebehu roka. A tak uhradzoval svoje náklady ako mu prišlo. Raz to bolo z FO a potom z PO. ALe väčšinou sa týkali náklady PO a boli uhradzované u FO. Alebo opačne. No je z toho poriadny bordel. Náklady ktoré sa týkali FO som dala na účet 588 . No teraz som sa dozvedela od audítora, že účet 588 bol zrušený. Mne sa to nezdá, lebo mám knižku postupy účtovania a tam účet 588 je.
No a teraz čo s tými predkontáciami ako napr. lízing, kde ale úhrada išla z jeho účtu FO. Čo s tým, ako zruším záväzkové účty? V prvom rade doporučujem nikdy takéto "dedičstvo" neprijať, s takýmkto podnikateľom-expertom nebudeš mať v budúcnosti doklady ani v poriadku, ani načas. Po pravde, nie je mi celkom jasná situácia, ktorú opisuješ. Na začiatku uvádzaš, že podnikateľ ukončil živnosť a založil s.r.o. Ďalej ale uvádzaš úhradu nákladov súčasne aj za živnosť aj za s.r.o. Vyjadri sa prosím jednoznačne , nateraz ťažko radiť, čo s tým.

Ak uvádzaš účet FO...myslíš súkromný, či podnikateľský?
koalko
12.12.05,07:59
Z účtu podnikateľského ako FO zapaltil náklady týkajúce sa pre sro.
A nejaké účty uhradil z sro týkajúce sa ešte nákladovosti FO.