janka142
27.01.11,12:45
Dobry den,
som studentka vysokej skoly a pracujem na Dohodu o brigadnickej cinnosti studentov. So zamestnavatelom som podpisala vyhlasenie a uplatnujem si narok na nezdanitelnu sumu zakladu dane. V priebehu roka vsak viackrat moja mzda prekrocila hranicu na nezdanitelnu sumu zakladu dane - zo sumy, ktora prekracovala nezdanitelnu sumu zakladu dane som teda mesacne platila preddavky na dan. Chcela by som sa preto spytat, ci v tomto pripade mam narok poziadat zamestnavatela o rocne zuctovanie dane a ci mam nejaky narok na vratenie dane.
Za odpoved Vam velmi pekne dakujem.
ivka70
27.01.11,11:52
Pracovala si u zamestnavatela celych 12 mesiacov?
Ak ani, je potom je otazne, ci ti nejake vratenie dane vyjde.

Kazdopadne si mozes podat danove priznanie typu A a vypocitat si sama, ci ti nejake vratenie dane prinalezi.

Napr. firma Kros dava kazdy rok zakladnu verziu svoho SW s danovym priznanim zdarma k dispozicii, staci s tam nahodit udaje z potvrdenia od zamestnavatela a vies, co ti vyjde.
ewita888
27.01.11,11:58
môžeš aj požiadať zamestnávateľa o RZD..
veronikasad
27.01.11,11:58
Dobry den,
som studentka vysokej skoly a pracujem na Dohodu o brigadnickej cinnosti studentov. So zamestnavatelom som podpisala vyhlasenie a uplatnujem si narok na nezdanitelnu sumu zakladu dane. V priebehu roka vsak viackrat moja mzda prekrocila hranicu na nezdanitelnu sumu zakladu dane - zo sumy, ktora prekracovala nezdanitelnu sumu zakladu dane som teda mesacne platila preddavky na dan. Chcela by som sa preto spytat, ci v tomto pripade mam narok poziadat zamestnavatela o rocne zuctovanie dane a ci mam nejaky narok na vratenie dane.
Za odpoved Vam velmi pekne dakujem.
ano, môžeš požiadať posledného zamestnávatela o vykonanie RZD do 15.2.2011 na predpísanom tlačive.

Môžeš tiež podať DP typu A a DU vráti preplatok na dani priamo na tvoj účet. V DP si uplatníš celoročnú NČZD.
janka142
27.01.11,12:12
u zamestnavatela som v roku 2010 odpracovala 9 mesiacov.

Takze ked poziadam zamestnavatela o RZD uz mi netreba podavat danove priznanie typu A?
ewita888
27.01.11,12:13
u zamestnavatela som v roku 2010 odpracovala 9 mesiacov.

Takze ked poziadam zamestnavatela o RZD uz mi netreba podavat danove priznanie typu A?
buď požiadaš o RZD, alebo podáš DP..
ivka70
27.01.11,12:13
u zamestnavatela som v roku 2010 odpracovala 9 mesiacov.

Takze ked poziadam zamestnavatela o RZD uz mi netreba podavat danove priznanie typu A?

Nie, bud jedno alebo druhe, ak si mala prijmy len z brigad.
Kedze si si nezdanitelnu cas zakladu dane uplatnila len 9 mesiacov z 12, urcite ti nejaku zaplatenu dan vratia :)
janka142
27.01.11,12:16
Ano, prijem som mala len z tejto prace na dohodu o brigadnickej praci studenta.
Dakujem velmi pekne za pomoc a rady.
Jarmila44
17.02.11,16:22
Dobrý den , tiez by som sa rada informovala o vrateni dane, nakolko pracujem tiez na dohodu o brigadnickej praci studenta vyse roka, ale komunikacia s mojim zamestnavatelom je na bode mrazu a ked som si pytala podklady k tomu aby som si mohla vratenie dane uplatnit, povedal mi, ze o tu dan mi on dava viac na hodinu. No pocula som, ze by som musela najprv podpisat nejaky papier tykajuci sa toho, ze nechcem aby mi peniaze boli zdanovane. Vedel by mi niekto poradit, ci je mozne aby som nemala narok na vratenie dane? dakujem
veronikasad
17.02.11,16:24
Dobrý den , tiez by som sa rada informovala o vrateni dane, nakolko pracujem tiez na dohodu o brigadnickej praci studenta vyse roka, ale komunikacia s mojim zamestnavatelom je na bode mrazu a ked som si pytala podklady k tomu aby som si mohla vratenie dane uplatnit, povedal mi, ze o tu dan mi on dava viac na hodinu. No pocula som, ze by som musela najprv podpisat nejaky papier tykajuci sa toho, ze nechcem aby mi peniaze boli zdanovane. Vedel by mi niekto poradit, ci je mozne aby som nemala narok na vratenie dane? dakujem
Jarmilka, nezadávaj rovnaké príspevky do viacerých tém. Odpoveď máš tu

http://www.porada.sk/160315-dohoda-o-brigadnickej-praci-studenta-post1659109.html#post1659109
Tweety
17.02.11,16:24
Dobrý den , tiez by som sa rada informovala o vrateni dane, nakolko pracujem tiez na dohodu o brigadnickej praci studenta vyse roka, ale komunikacia s mojim zamestnavatelom je na bode mrazu a ked som si pytala podklady k tomu aby som si mohla vratenie dane uplatnit, povedal mi, ze o tu dan mi on dava viac na hodinu. No pocula som, ze by som musela najprv podpisat nejaky papier tykajuci sa toho, ze nechcem aby mi peniaze boli zdanovane. Vedel by mi niekto poradit, ci je mozne aby som nemala narok na vratenie dane? dakujem
Ak pracuješ riadne na dohodu podľa ZP, mala si možnosť požiadať svojho zamestnáv. o RZD do 15.2.. AK si oň nepožiadala, na základe potvrdenia o príjmoch zo ZČ si môžeš podať DP.
Jarmila44
17.02.11,16:27
prepacte, neviem s tym narabat
verkaz
17.02.11,16:36
to nič, všetci sme začínali. Naštuduj si prácu s Poradou
naadja
26.02.11,11:44
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či mi vznikne nárok na vrátenie dane, ak som v r. 2010 pracovala na dohodu u jedného zamestnávateľa /5 mes., daň mi bola strhávaná/ a následne u druhého na trvalý pracovný pomer.
Tohto druhého, súčasného, zamestnávateľa som požiadala o vykonanie ročného zúčtovania. Vo firme boli ochotní pri vypočítavaní zohľadniť aj príjmy z tej predchádzajúcej práce na dohodu, aby som si nemusela robiť daňové priznanie sama.
Je nejaký rozdiel v tom, či mi bude vyplatený preplatok na dani ak mi priznanie spraví zamestnávateľ a ak si ho podám sama?


Ďakujem vopred!
ewita888
26.02.11,13:41
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či mi vznikne nárok na vrátenie dane, ak som v r. 2010 pracovala na dohodu u jedného zamestnávateľa /5 mes., daň mi bola strhávaná/ a následne u druhého na trvalý pracovný pomer.
Tohto druhého, súčasného, zamestnávateľa som požiadala o vykonanie ročného zúčtovania. Vo firme boli ochotní pri vypočítavaní zohľadniť aj príjmy z tej predchádzajúcej práce na dohodu, aby som si nemusela robiť daňové priznanie sama.
Je nejaký rozdiel v tom, či mi bude vyplatený preplatok na dani ak mi priznanie spraví zamestnávateľ a ak si ho podám sama?


Ďakujem vopred!
nie, nie je v tom rozdiel.. nárok na vrátenie dane a nárok na zamestnaneckú prémiu závisí od výšky tvojho príjmu..