perta
08.12.05,09:17
Ahoj všetci poraďáci, chcela by som Vás poprosiť, keby ste do tejto témy písali všetky predkontácie, ktoré by mohli pomôcť aj nám takým, ktorý sú začiatočníci. ĎAkujem.
Uvediem príklad.:
Úhrada faktúry 321/221, 211
jess
08.12.05,08:24
dobrá knižka, ktorá pomôže nám začiatočníkom je príručka od p. Cenigovej www.ceniga.sk .....zožeň si ju, je fakt dobrá :)
účtovník 007
08.12.05,08:27
Najlepšie bude , keď si zakúpiš dobrú publikáciu aj s predkontáciami. Tam nájdeš všetko potrebné. Môj typ: www.ceniga.sk (http://www.ceniga.sk) Tam si ju môžeš objednať . Ak Ti nebude niečo jasné, pridaj otázku na Poradu. Príjemné študovanie. Tá kniha je ozaj dobrá.Nájdeš v nej aj kopec pokecu k jednotlivým predkontáciám.Pridávať predk. do Tvojej témy by bolo podľa môjho názoru dosť zdlhavé a je ich hlavne veľa .

Daška, čo sa predbiehaš!!!!
Tweety
08.12.05,08:40
Najlepšie bude , keď si zakúpiš dobrú publikáciu aj s predkontáciami. Tam nájdeš všetko potrebné. Môj typ: www.ceniga.sk (http://www.ceniga.sk) Tam si ju môžeš objednať . Ak Ti nebude niečo jasné, pridaj otázku na Poradu. Príjemné študovanie. Tá kniha je ozaj dobrá.Nájdeš v nej aj kopec pokecu k jednotlivým predkontáciám.Pridávať predk. do Tvojej témy by bolo podľa môjho názoru dosť zdlhavé a je ich hlavne veľa .
Daška, čo sa predbiehaš!!!!
Dala som svoj súhlas, len doplním, na to aby sa účtovník , hoci
začínajúci ,mohol dobre orientovať v odpovediach na svoje otázky, potrebuje mať aspoň základy z účtovníctva a tie nezíska ak nemá niečo naštudované. :o
Ak to nemá naštudované, tak potom nevie ani posúdiť, či mu dali na jeho otázku tú správnu odpoveď.
Palino
08.12.05,09:10
Možno by Ti mohli pomôcť aj odpovede v časti Účtovná osnova - príručka v Porade "Podvojné účtovníctvo, Jednoduché účtovníctvo. Je tam už uvedených dosť veľa predkontácií.
renča1
08.12.05,09:17
Dala som svoj súhlas, len doplním, na to aby sa účtovník , hoci
začínajúci ,mohol dobre orientovať v odpovediach na svoje otázky, potrebuje mať aspoň základy z účtovníctva a tie nezíska ak nemá niečo naštudované. :o
Ak to nemá naštudované, tak potom nevie ani posúdiť, či mu dali na jeho otázku tú správnu odpoveď.

Tweety jednoznačene s tebou súhlasím, ale nie aj či mu dali správnu odpoved k danej otázke, ale hlavne či on sám tej otázke dobre rozumie.
Tweety
08.12.05,09:25
ale hlavne či on sám tej otázke dobre rozumie.
To je na tom to najpodstatnejšie. Len niekedy mám pocit, že tomu tak nie je stále. ;) Prajem príjemný deň.:)