veľká
27.01.11,13:09
Vie mi niekto poskytnúť informáciu, týkajúcu sa volieb do zastupiteľstva samosprávneho kraja. Moja otázka znie: Sú petičné hárky na podporu kandidatúry nezávislého kandidáta pre voľby do zastupiteľstva samosprávneho kraja, podpísané voličmi verejne dostupné? Môže si volič aj s odstupom času prezrieť tie petičné hárky? Je to čudné, že sa pýtam po voľbách, ale rok po voľbách vytiahla šéfka na nás
takú informáciu, že sme podpísali bývalej šéfke petičný hárok. 2 zamestnankyne dostali už výpoveď, ďalšie 3 zmenu pracovného zaradenia a že vraj 10 zamestnancov podpísalo petičný hárok, takže čakáme čo s ďalšími piatimi.

Vopred ďakujem za odpovede a ospravedlňujem sa, keď tu táto téma možno nepatrí
MiroslavV PF TU
27.01.11,14:49
Petícia je upravená zakonom 85/1990
vseobecna ta sa ta netyka to len pre uplnost
podla ustavy SR clanok 27 kazdy ma pravo sam alebo s inymi obracat sa vo veciach verejneho alebo ineho zaujmu na statne organy a organy uzemnej samospravy so ziadostami, navrhmi staznostami.
Peticiou nemozno: vyzyvat na porusovanie zakladnych prav a slobod a zasahovat do nezavislosti sudu

Zhromazdovanie pod peticiu: Kazdy ma pravo akymkolvek sposobom neodporujucim zakonu vyzyvat ine osoby aby svojim podpisom peticiu podporili formu zakon neupravuje moze to byt ustna vyzva plagat....

fyz. osoba uvedie k podpisu meno priezvisko a adresu trvaleho bydliska
K podpisu peticie sa osoby nesmu ziadnym sposobom nutit

Osobitny zakon upravujuci instittut peticie ta sa ta tyka
zakon 364/1990 o volbach do organov samospravy obci
povinnou sucastou kandidatnej listiny nezavisleho kandidata je peticia podpisana volicmi v tomto pripade vy ste volicmi a vasu riaditelku je sprepacenim hovno do toho koho podporis a koho nie
v tejto peticii sa uvedie meno priezvisko volica
trvaly pobyt kt. sa roumie nazov obce nazov ulice cislo domu

Co by vsak mna zaujimalo je ze na zaklade akeho dovodu dostali zamestanci vypoved tymto zamestnankynam doporucujem jednoznacne sa obratit na sud lebo vyhadzov na zaklade podporikanddata vo volbach to neexistuje zamestnanci kt maju zmenu prac zaradenia taktiez obetovat eura na poradu z pravnikom

no a co sa tyka tej peticiie ci je verejna tu by som povedal ze sa tu da aplikovat pravo na informacie zakon cislo 211/2000 o slobodnom pristupe k informaciam
treba si pozriet zakon nemozem to tu vypisovat vsetko
ale dam do pozornosti ze ak nevies na koho sa obratit tak povinna osoba ku ktorej ziadost smeruje nema pozadovane informacie k dispozicii avsak sucasne ma vedomost o tom kde mozno pozadovanu informaciu ziskat postupi ziadost povinnej osobe ktora ma pozadovane informacie k dispozicii

informacie maju byt spristupnene do 8 pracovnych dni
lehota sa moze predlzit zo zavaznych dovodov

S pozdravom MiroslavV student prava(berte to na vedomie mozem sa mylit)
veľká
27.01.11,18:31
ďakujem za odpoveď. No nie som z toho veľmi múdra. Myslíš,že keď požiadam samosprávny kraj o takúto informáciu - aj na ňu mi odpovedia? Potom mi z toho vychádza , že aj keď hocikto požiada o informáciu (podľa zákona o slobodnom prístupe k inf.)ohľadom tých petičných hárkov , tak by mal dostať tie hárky k dispozícii?
Čo sa týka tých výpovedí a zmeny prac. zaradenia : dôvod samozrejme nie je podpora kandidáta vo voľbách . Je to z organizačných dôvodov ( tie sú smiešne- ide o zefektívnenie práce ako uviedla zo 67 pracovníkov na 65). Možno by sme jej to aj zhltli , keby všade nerozprávala ako 10 pracovníci sú proti nej a proti nášmu chlebodarcovi (myslí tým predsedu samosprávneho kraja)pretože sme sa podpísali bývalej šéfke a keby vyhral voľby iný ako náš chlebodarca , tak ta bývalá by prišla namiesto nej. No proste je to choré. Tým čo dala výpoveď vykričala , že 8 rokov nič nerobili (že všetko musela doťahovať ona), pričom ani raz počas tých 8 rokov ich neupozornila, že robia niečo zlé, stále boli najlepšími pracovníčkami , dostávali slušné odmeny (boli vedúce oddelení). Poznáme šéfku už dlhé roky(jej chaotické riadenie - jeden deň je to tak - druhý deň už to nie je pravda, vychvaľovanie čo všetko ona a len ona robí,upodozrievanie , že ju upodozrievame) - poniektorí sami dali výpovede , pretože už nemohli pri nej vydržať- no taký nezmysel a následne na to takéto opatrenia - to nás fakt psychicky položilo. Nebudem ďalej rozoberať všetko , lebo je to dlhý príbeh - aj média by sa na tom možno uživili.
Keby si vedel nejako poradiť, budem rada.
Možno to tu nepatrí, ale musela som to dať zo seba vonku, aspoň takto. Ospravedlňujem sa za to.
S pozdravom
MiroslavV PF TU
27.01.11,20:50
samospravny kraj musi odpovedat pravo na informacie je jedno zo zakladnych prav treba sa aj odvolavat na dotycny zakon a oni by ti mali bud vyhotovit kopiu alebo sa dohodnete a prdes sa na tie harky pozriet ak ich ma samspravny kraj k dispozicii.

co sa tyka vypovede to ze im vykricala nieco , ze musela robit za nich v poriadku beriem ale stale by ma zaujimal dovod na zaklade kt ich vyhodila to preradenie to sa da pochopit to by asi na sude nepreslo

S pozdravom Miroslavv student prava (berte to na zretel mozem sa mylit)