Cello3
27.01.11,16:13
Zdravím,bol som napadnutý pracovníkom istej sbs-ky,ktorý mi sposobil vážne zranenie oka.Na to oko už asi vobec neuvidím,bodaj by to tak nebolo.Po dvoch operáciach na zachránenie oka ma ešte čakajú minmimálne ďalšie dve.Práceneschopnosť resp. jej ukončenie je v nedohľadne.Trestné oznámenie je podané a prípad je v štádiu vyšetrovania,ako postupovať ďalej a či žiadať i nejakú náhradu škody?ďakujem za radu.
srska
27.01.11,15:25
Zdravím,bol som napadnutý pracovníkom istej sbs-ky,ktorý mi sposobil vážne zranenie oka.Na to oko už asi vobec neuvidím,bodaj by to tak nebolo.Po dvoch operáciach na zachránenie oka ma ešte čakajú minmimálne ďalšie dve.Práceneschopnosť resp. jej ukončenie je v nedohľadne.Trestné oznámenie je podané a prípad je v štádiu vyšetrovania,ako postupovať ďalej a či žiadať i nejakú náhradu škody?ďakujem za radu.
žiadať o náhradu škody v občiansko - súdnom konaní.
bubkoch
27.01.11,15:42
žiadať o náhradu škody v občiansko - súdnom konaní.

ale az po tom, ako sbskar bude sudom pravoplatne uznany za vinneho ... nepozname podrobnosti, tak nevime ci nahodou neslo zo strany sbskara o nutnu obranu alebo o zneskodnenie pachatela pri pachani trestnej cinnosti :)
Cello3
27.01.11,16:01
Išlo o slovnú hádku medzi mnou a sbs-károm,ktorý mi dlží nejaké peniaze,ten ma másledne vyviedol von z podniku a uštedril mi úder neznámim predmetom,.Zo strany poškodeného nedošlo k nijakému napadnutiu.
srska
27.01.11,16:16
Išlo o slovnú hádku medzi mnou a sbs-károm,ktorý mi dlží nejaké peniaze,ten ma másledne vyviedol von z podniku a uštedril mi úder neznámim predmetom,.Zo strany poškodeného nedošlo k nijakému napadnutiu.
bubkoch má pravdu - treba ukončiť najprv konanie pred trestným súdom a potom podľa výsledku pokračovať v občiansko - súdnom konaní.
viktorviktor
28.01.11,07:54
treba od začiatku (vo vyšetrovaní) žiadať, aby súd rozhodol o zaplatení škody, ty ale musíš poznať výšku, stačí aj pred skončením vyšetrovania, inak budeš odkázaný na občiansko právne konanie