Skalomen
27.01.11,17:52
Môj otec ma voči mne podlžnosti na výživnom vo výške 8500 eur. Nemá prácu, žije v spoločnej domácnosti s mamkou.Byt je písaný na moju mamku. Povedal, že čaká pokiaľ budem mať 25 rokov,aby nemusel platiť výživné. Som študent VŠ, nemá náhodou vyživovaciu povinnosť až do skončenia VŠ??
Môžem ho dať na exekúciu, bez toho,aby exekútor siahol na mamin majetok??
MiroslavV PF TU
27.01.11,17:22
otec ma podlznosti ano beriem nema pracu naskyta sa otazka z coho to zaplati a co by mu exekutor zobral ak nema hnutelny porpipade nehnutelny majetok

to ze otec caka pokym budes mat 25 rokov, moze cakat ze mu odkazujem toto Zákon o rodine v prípade výživovacej povinnosti rodicov k detom nie je obmedzene vekom - to znamena ze aj ked dosiahnes vek 25 rokv a nie si schopny sa sam zivit bude ti musiet prispievat na vyzivu tak ci tak hranica neexistuje. je tam napisane do doby pokial nie je schopny sa sam zivit. a to moze byt aj po skonceni vysokej skoly. toto je na 100 percent

otec je rozvedeny s matkou? doslo k vysporiadaniu BSM bezpodielveho vlastnicva majetku po rozvode?

mama je vlastnicku bytu cize otec nema ziadny podiel na nom? priklad kupili ho spolu za spolocnu pozicku dostali do do daru alebo podobne
ak je mam jedinou vlastickou bytu exekutor jej na to nemoze siahnut dlh je voci otcovi nie voci matke nieco ine by bolo ak by bol vlastnikom otec

za dalsie aj ked ta otec uz nebude musiet zivit to neznamena ze dlh ktory vznikol ti nebude musiet vratit

S pozdravom miroslavv student prava (berte to na zretel mozem sa mylit)

v tomto pripade doslo k zanedbaniu povinnej vyzivy podat trestne oznamenie a dalsi milovany ocinko si bude hladat kam odlozil chrbticu
Skalomen
28.01.11,05:20
byt bol spolocny,ale teraz prebehol sud,kde byt ziskala mamka cize BSM je vysporiadane..v maji byt mamina ide odkupit do svojho vlastnictva .
focalor
28.01.11,05:52
pokial otec pracuje, tak exekutor ma moznost mu strhavat prislusnu cast zo mzdy,
ano je mozne tiez podat trestne oznamenie, mozno sa spamata,
v tychto veciach uz musis postupovat sam, kedze si plnolety, tak vyzivne patri priamo tebe
MiroslavV PF TU
28.01.11,05:55
tak v tom pripade exekutor nemoze siahnut na byt matky ona nie je dlznikom a s otcom uz nema nic spolocne ak sa do tak povedat.

a navyse byt sa bude odkupovat cize este ani mame nepatri cize aj keby tam byvali a mali na krku exekuciu nemozu na byt siahnut lebo nie je ich vlastnictvom

exekucia bude smerovat proti otcovi

spozdravom miroslavv student prava (berte to na zretel mozem sa mylit)
pepsikova
28.01.11,06:24
tak v tom pripade exekutor nemoze siahnut na byt matky ona nie je dlznikom a s otcom uz nema nic spolocne ak sa do tak povedat.

a navyse byt sa bude odkupovat cize este ani mame nepatri cize aj keby tam byvali a mali na krku exekuciu nemozu na byt siahnut lebo nie je ich vlastnictvom

exekucia bude smerovat proti otcovi

spozdravom miroslavv student prava (berte to na zretel mozem sa mylit)..

...mimotemy..pokiaľ nás upozorňuješ na to, že si študent práva- ale zároveň aj na to, že sa môžeš mýliť, tvoje odpovede môžu mať charakter neplnohodnotných...ten, kto si berie radu, môže mať dylemu,ako radíš, keď si budúci právnik...
...aj ako sudca, alebo advokát mieniš používať dodatok- môžem sa mýliť..!?..
MiroslavV PF TU
28.01.11,07:22
upozornujem preto lebo sa to ucim a nemusia mi napadnut vsetky suvislosti tykajuce sa konkretneho pripadu a navyse im nechcem zlou radou poskodit nemam prax a ta je podstatna tak ak nevies poradit nekritizuj ostatnych robim to s dobrym umyslom
pepsikova
28.01.11,07:28
upozornujem preto lebo sa to ucim a nemusia mi napadnut vsetky suvislosti tykajuce sa konkretneho pripadu a navyse im nechcem zlou radou poskodit nemam prax a ta je podstatna tak ak nevies poradit nekritizuj ostatnych robim to s dobrym umyslom..

..sorry, že som ťa upozornila na to, že tvoje rady s dodatkom nemusia byť správne-ale na to vlastne upozorňuješ sám...mimotemy

...ešte sa doplním..nespochybňujem tvoje rady, ani ťa nekritizujem...nemusí ťa napadnúť každá možná varianta daného poblému..ale to upozornenie na konci už samo o sebe evokuje,aby klient hľadal iné zdroje,i napriek tomu, že tvoja rada je dobrá a múdra..tak som to myslela...a prepáč fakt, že som ti chcela dobre...
MiroslavV PF TU
28.01.11,07:59
a upozornujem na to narocky pretoze som stale len S T U D E N T O M
reneme
28.01.11,17:00
HM..nieco sa mi mari,nie je nahodou moznost,ze by vyplacanie vyzivneho prebral stat (socialna poistovna) a ten si nasledne vymahal tieto peniaze od tvojho otca...
Mimochodom 25 nic neriesi...ak studujes na vysokej skole tak, co sa tyka vyzivovacej povinnosti tam je to do 26tky.
reneme
28.01.11,17:02
ale nezabudaj ze to funguje aj obracene..tak ako vyzivovacia povinost rodica,je aj vyzivovacia povinnost dietata,nie?
buchač
28.01.11,17:23
upozornujem preto lebo sa to ucim a nemusia mi napadnut vsetky suvislosti tykajuce sa konkretneho pripadu a navyse im nechcem zlou radou poskodit nemam prax a ta je podstatna tak ak nevies poradit nekritizuj ostatnych robim to s dobrym umyslom

a upozornujem na to narocky pretoze som stale len S T U D E N T O M
mimotemy
Myslím , že pepsíkova to tiež s dobrým úmyslom mienila ...

Na druhej strane ... upozorňovanie na negatíva , ak to takto nazvem , tiež evokuje skôr k negativizmu ...

Ešte rada na záver ...doporučoval by som aj diaktriku používať ...predsa len , ako budúci §§§§§§§ by si mal vedieť , že niekedy čiarka alebo bodka veľa zaváži ...nevraviac už o tom , že takýto príspevok je potrebné aj tri krát prečítať , aby jeden z toho význam dostal ...

P.S.:
A ako sa vraví ...neurážaj sa ...:)
MiroslavV PF TU
28.01.11,20:54
HM..nieco sa mi mari,nie je nahodou moznost,ze by vyplacanie vyzivneho prebral stat (socialna poistovna) a ten si nasledne vymahal tieto peniaze od tvojho otca...
Mimochodom 25 nic neriesi...ak studujes na vysokej skole tak, co sa tyka vyzivovacej povinnosti tam je to do 26tky.

Nie ani 26 rokov V zakone o rodine 36/2005 nie je vekova hranica.
Rodicia maju vyzivovaciu povinnost do doby pokial ich dieta nie je schopne sa samo zivit § 62 odsek 1 zakona o rodine
MiroslavV PF TU
28.01.11,20:55
mimotemy
Myslím , že pepsíkova to tiež s dobrým úmyslom mienila ...

Na druhej strane ... upozorňovanie na negatíva , ak to takto nazvem , tiež evokuje skôr k negativizmu ...

Ešte rada na záver ...doporučoval by som aj diaktriku používať ...predsa len , ako budúci §§§§§§§ by si mal vedieť , že niekedy čiarka alebo bodka veľa zaváži ...nevraviac už o tom , že takýto príspevok je potrebné aj tri krát prečítať , aby jeden z toho význam dostal ...

P.S.:
A ako sa vraví ...neurážaj sa ...:)

ale ja sa neurazam a diakritika mi predlzuje pisanie
buchač
29.01.11,11:09
....he , času dosť .....nik nekázal " šaliť sa "...;):---