bolacka
27.01.11,19:00
Dobry den zelam,

mam taky problem ze som netusila ani do akej temy ho mam zaradit, preto ak som sa zaradila zle prosim poradte inu temu:)

Ide o to ze je firma s.r.o., ktora je platca dph a ma sidlo v BA na ulici ABC.
Vo firme nieje zamestnany nikto, ani konatel nepobera odmenu.
Firma chce zacat predavat novy produkt formou eshopu, ale chce mat aj zriadenie odberne miesto pre zakaznikov, pripadne ak tam pride niekto len tak z ulice tak sekundarne tym padom to moze plnit aj formu kamenneho obchodu. Ale primarne bude to miesto len ako odberne. Toto odberne miesto pre zakaznikov ktori si objednaju produkty v eshope sa nachadza na ulici XYZ, uplne v inej casti BA a ide o sukromne vlastnictvo fyzickej osoby ktora je zamestnana na TPP v nejakej inej firme. Toto odberne miesto je momentalne nevyuzivana garaz ktora je na pozemku ktory vlastni ta fyzicka osoba.

Otazky:
1. Ake su povinnosti fyzickej osoby okrem toho ze sa musi nahladit na DU kvoli DIC?
2. Musi firma nahlasit toto odberne miesto ako prevadzku? Ak ano okrem DU, kde inde to treba nahlasit?
3. Ak by sa to muselo zapisat do firmy ako prevadzka, su este aj nejake ine alternativy aby sa to nemuselo nikde nahlasovat? Ze by to napriklad fungovalo ako sklad, ktory sa prenajima od fyz.osoby a je bezpredmetne ci tam nejaki ludia pridu alebo nie.

Dakujem za pochopenie aj za odpovede.

Zelam pekny den

S pozdravom

Zuzana:):rolleyes: