Rozalka
27.01.11,18:47
Dav
27.01.11,18:00
Presunuté
durisovad
27.01.11,18:00
Vcera som v TV zacula, ze od buduceho roku sa bude priznanie DPH podavat LEN elektronicky. Som zvedava na ten frmol, ak to bude fungovat tak ako so suhrnnym vykazom.
Rozalka
27.01.11,18:15
No to bude fakt preexponované, už teraz stránka nestíha.
srska
27.01.11,18:40
Vcera som v TV zacula, ze od buduceho roku sa bude priznanie DPH podavat LEN elektronicky. Som zvedava na ten frmol, ak to bude fungovat tak ako so suhrnnym vykazom.
no bude to zaujímavé - novitech pomaly končí - ibm ešte nezačalo :mad:
FAA
29.01.11,13:10
Možno si pamätáte začiatky podávania MV na soc.poisťovňu pomocou EZU. Dlho bolo pre mňa jednoduchšie sadnúť na bicykel a isť 2,5km do sp a odovzdať to osobne. Tá stránka padala, bola pomalá atď. To isté sa dá povedať o začiatkoch internet bankingoch tých bánk, ktorú používam. Radšej som podával príkazy osobne, aj za keď za vyššiu cenu, ako by som mal bojovať s padajúcou stránkou.
Teraz si bez EZU a IB neviem prácu predstaviť. Podstatou, na ktorú narážam je to, že to bolo na báze dobrovoľnosti a to, že nebolo treba nič inštalovať, stačila grid karta a prístupové heslo.
Podávanie tlačív elektronicky na daňový úrad je pre mňa ešte aj po roku práca, ktorú by som radšej urobil osobne na dú, aj tak tam musím sv ísť podať osobne duplicitne. Aj tak to robím ešte cez off line aplikáciu, nemám chuť používať Internet explorer, na dú stránku si chodím len pre správu o doručení.
Keď to ide jednoduchšie v soc.p., v bankách, v zdr. poist. tak to musí ísť aj na dú.
Ak to bude robiť dú aj tlačivá dp dph takým systémom, ako teraz, čo z pravdepodobne áno, tak to budú horory.
Rozalka
31.01.11,19:06
[ 31.01.2011]
OZNAM

Daňové riaditeľstvo SR oznamuje používateľom elektronických služieb Portálu daňovej správy SR predpokladané termíny zapracovania nových tlačív do aplikácií Vyplnenie tlačív na internete a Elektronické podávanie daňových dokumentov:

Daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty (platné od 1.1.2011) – 27.1.2011 (zapracované)
Daňové priznanie k dani z príjmov právnických osôb (platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010) – v 7. kalendárnom týždni 2011, najneskôr 18.2.
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb, typ A (platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010) - 6. týždeň 2011, najneskôr do 11.2.
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb, typ B (platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010) - 6. týždeň 2011, do 11.2
Hlásenie o vyúčtovaní dane a úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov, o zrazených preddavkoch na daň a o daňovom bonuse (za rok 2010) – 8. týždeň 2011, najneskôr do 25.2
Aplikácia Vyplnenie tlačív na internete umožňuje používateľom vyplniť daňové priznanie prostredníctvom interaktívneho webového formulára a jeho tlač vo forme, ktorá je v súlade so vzorom tlačiva vydaného Ministerstvom financií SR. Webové formuláre tlačív majú zapracované riadkové kontroly v súlade s poučením na vyplnenie daňového priznania, obsahujú funkciu dosadenia odporúčanej hodnoty a okrem tlače dokumentu (resp. tlače potvrdenia o podaní) umožňujú import a export údajov do súboru formátu XML. Aplikácia pre Elektronické podávanie daňových dokumentov okrem vyššie uvedených funkcií poskytuje autorizovaným používateľom možnosť doručenia daňového dokumentu na adresu Elektronickej podateľne správcu dane.

Informácia pre tvorcov SW – XSD schémy pre jednotlivé tlačivá: DPH 2011 , DP PO 2010 , DP FO A 2010, DP FO B 2010 , Hlásenie 2010 ,
bea
02.02.11,11:03
Aby ste si neplánovali prácu na víkend :)

http://www.drsr.sk/wps/portal

[ 02.02.2011]
Informácia o obmedzení poskytovania elektronických služieb
Daňové riaditeľstvo SR oznamuje, že z dôvodu vykonávania prevádzkovej údržby bude v dňoch od 4.2.2011 od 15:00 hod. do 7.2.2011 do 07:00 hod. nedostupný Portál daňovej správy a jeho elektronické služby.
Vopred ďakujeme za pochopenie
ekopo
02.02.11,18:16
Aby ste si neplánovali prácu na víkend :)

http://www.drsr.sk/wps/portal

[ 02.02.2011]
Informácia o obmedzení poskytovania elektronických služieb
Daňové riaditeľstvo SR oznamuje, že z dôvodu vykonávania prevádzkovej údržby bude v dňoch od 4.2.2011 od 15:00 hod. do 7.2.2011 do 07:00 hod. nedostupný Portál daňovej správy a jeho elektronické služby.
Vopred ďakujeme za pochopenie
dopočul som sa, že nakúpili väčšia množstvo prípravku "SAVO" , chcú tak zbaviť servery vírusov...