jana3121966
27.01.11,22:58
Uz niekolko rokov pracuje kamarat v USS STEELE v Kosiciach a je tam zamestnany na hlavny pracovny pomer.Danove priznanie za neho podaval zamestnavatel.Od 1.1.2010 je popri zamestnani zivnostnik a nemal ziadny prijem.Dnes mu jeho zamestnavatel oznamil ze si ma podat sam danove priznanie on odvody do zp a sp neplatil kedze platil za neho zamestnavatel.Bol v tom ze pojde na danovy urad a podpise prehlasenie ze nemal ziadny prijem a tym to konci.Co teraz musi si podat danove priznanie a mal platit aj nejake odvody do zp ci sp odkedy je na zivnosti?Ved to by bolo platene duplicitne ci sa mylim?Dakujem za radu.:):):)
Xanti
27.01.11,22:01
No áno musí si podať DB typ B,
odvody so SP platiť nemusel a do ZP, urobí si RZZP vo svojej ZP a tam mu vyrátajú koľko má doplatiť ( predpokladám že doplácať bude 0)
jana3121966
27.01.11,22:04
Vdaka takze danove priznanie si urobi riadne ako ja?Ja som len zivnostnicka a podavam kazdy rok.A zamestnavatel za neho urobi tiez danove priznanie?
Xanti
27.01.11,22:06
Vdaka takze danove priznanie si urobi riadne ako ja?Ja som len zivnostnicka a podavam kazdy rok.A zamestnavatel za neho urobi tiez danove priznanie?
Ty ako živnostníčka musíš podávať DP typ B,
typ A je pre zamestnancov.

Takže aj kamarát kedže je okrem zamestnanca aj SZCO tak musí podať DP typ B.
jana3121966
27.01.11,22:08
No a ked bol bez prijmu nestaci ist na danovy urad podpisat vyhlasenie?Musi platit uctovnicke za vypracovanie DP ako ja?
Xanti
27.01.11,22:09
No a ked bol bez prijmu nestaci ist na danovy urad podpisat vyhlasenie?Musi platit uctovnicke za vypracovanie DP ako ja?
A prečo si otváral živnosť ked nemal príjem? Nevedel že mu to skomplikuje život?
jana3121966
27.01.11,22:13
Netusil-mal jednu ponuku na zakazky ale musel mat zivnost urobil si aj kurzy a nevyhral vyberove konanie...Takze on v danovom priznani musi priznat aj zarobok v USS STEELE?
Xanti
27.01.11,22:15
Netusil-mal jednu ponuku na zakazky ale musel mat zivnost urobil si aj kurzy a nevyhral vyberove konanie...Takze on v danovom priznani musi priznat aj zarobok v USS STEELE?
Ano USS STEELE mu dá potvrdenie o príjme, a nech nezabudne si vyžiadať aj potvrdenie o zaplatenom poistnom do ZP u zamestnávateľa aby si dokázal urobiť aj RZZP v ZP. Lebo to je tiež jeho povinnosť. A budúci rok ho to čaká zase, lebo zrejme má stále živnosť otvorenú.
jana3121966
27.01.11,22:17
Tak dakujem zajtra mu vsetko vysvetlim ano zivnost ma stale otvorenu caka na dalsie vyberove konanie...Dik este raz jana