lamia
27.01.11,23:15
Som začiatočník v JU platiteľa DPH. Chcela by som sa opýtať či je možné zmeniť odpočítateľnu položku z ktorej som si uplatila DPH na neodpočítateľnú nakoľko si potrebujem ponížiť odpočítateľné výdaje, lebo takto mi nevýchdza základ dane.
Ďakujem
Tweety
28.01.11,08:37
Som začiatočník v JU platiteľa DPH. Chcela by som sa opýtať či je možné zmeniť odpočítateľnu položku z ktorej som si uplatila DPH na neodpočítateľnú nakoľko si potrebujem ponížiť odpočítateľné výdaje, lebo takto mi nevýchdza základ dane.
Ďakujem
Odpočítateľná položka a dph? To spolu nijakovsky nesúvisí. Napíš to presnejšie, takto sa to nedá rozlúštiť. Ja tým novodobým účtovníkom akosi nemrozumiem.:o
KEJKA
28.01.11,08:44
základ dane /čiastkový ZD/ vychádza podľa správne zaúčtovaných dokladov.
Následne ho upravujeme v DPFO na základ dane podľa pravidiel stanovených zákonom.
nezasahujeme do správne vedeného účtovníctva s cieľom skresliť výsledky!!!
Zoltán Kovács
28.01.11,08:52
Ja mám dojem, že ide o to či sa dá z VOZD vyhodiť výdavok, pri ktorom bola uplatnená DPH na vstupe. Potrebuje asi vyšší základ dane.
Tweety
28.01.11,08:54
Ja mám zas dojem, že jeden účtovník by mal mať v prvom rade istotu v tom, čo chce alebo nie a vyjadrovať sa fundovane, a obzvlášť, ak sa tým živí ako živnostník.
veronikasad
28.01.11,08:57
Som začiatočník v JU platiteľa DPH. Chcela by som sa opýtať či je možné zmeniť odpočítateľnu položku z ktorej som si uplatila DPH na neodpočítateľnú nakoľko si potrebujem ponížiť odpočítateľné výdaje, lebo takto mi nevýchdza základ dane.
Ďakujem
ja ti rozumiem - len na dvoch stoličkách sa naraz sedieť nedá. Uplatniť si odpočítanie dane a súčasne považovať výdavok za neovpl.základ dane. To by si musela podať dodatočné DP DPH a daň na vstupe vrátiť.