ica77
28.01.11,06:42
:mee:
focalor
28.01.11,05:49
trosku nechapem otazke, co vlastne chces,
ale vylucne pravo nakladat s bytom ma vlastnik bytu, teda otec, je mozne postupovat tak, kedze je alkoholik a z toho dovodu je obava, zeby tento majetok "zasantrocil", aby sa podal navrh na sud na omedzenie sposobilosti na pravne ukony - napriklad tykajuce sa nakladania s nehnutelnostami, a bol by ustanoveny opatrovnik, toto vsak nie je uplne riesenie, skusil by som, aby otec previedol byt na teba, a tym padom, uz by si rozhodovala co s bytom, aby nebol dotknuty, je mozne tam zriadit vecne bremeno dozivotneho uzivania... zavisi to od povahy otca,
z toho kratkeho popisu vyplyva mnozstvo dalsich otaznikov...
MiroslavV PF TU
28.01.11,05:50
nie nemozes byt nie je tvoj za to by si mohol mohla mat este problemy

S pozdravom miroslavv student prava (berte to na zretel mozem sa mylyi)
Chobot
28.01.11,08:30
:mee:

Plombu na byt vôbec nemôžeš dať. Plomba v LV je niečo úplne iné, než si myslíš.

A čo je otec....? Alkoholik?

Napíš zrozumiteľnejšie, čo chceš dosiahnuť.
ica77
28.01.11,19:43
snim sa neda nijak jednat,,a to uz vobec aby byt prepisal namna
ica77
28.01.11,19:48
mam obavy aby som o byt neprisla,,lebo napr.dal bezdomovcovy trvaly pobyt a mam obavu ze zachvilu si ho tam aj nastahuje,,a ked ze ja s tym nesuhlasim,,ma vyhadzuje s bytu,,a otec je jedinym vlastnikom bytu,,tak preto som sa pytala na tu blombu na byt ci je mozne dat,,
buchač
28.01.11,20:10
mam obavy aby som o byt neprisla,,lebo napr.dal bezdomovcovy trvaly pobyt a mam obavu ze zachvilu si ho tam aj nastahuje,,a ked ze ja s tym nesuhlasim,,ma vyhadzuje s bytu,,a otec je jedinym vlastnikom bytu,,tak preto som sa pytala na tu blombu na byt ci je mozne dat,,

..takže si s ním robiť môže , čo len chce ...


...je mozne postupovat tak, kedze je alkoholik a z toho dovodu je obava, zeby tento majetok "zasantrocil", aby sa podal navrh na sud na omedzenie sposobilosti na pravne ukony - napriklad tykajuce sa nakladania s nehnutelnostami, a bol by ustanoveny opatrovnik, toto vsak nie je uplne riesenie...
Nie , nie je možné ....

A ustanovenie nejakého opatrovníka už vôbec nie , to je totálna blbosť ...
Zbavenie svojprávnosti je o úplne niečom inom ...
Chobot
28.01.11,23:58
snim sa neda nijak jednat,,a to uz vobec aby byt prepisal namna

A prečo si myslíš, že by ho mal prepísať na teba? Veď je to jeho byt a môže si s ním robiť čo chce. Kúp si vlastný byt a tiež si s ním môžeš robiť čo chceš a nasťahovať si koho chceš.

Ako by si na to reagovala, keby ti dcéra povedala, že u teba nemôže bývať tvoja najlepšia kamarátka?
ica77
29.01.11,13:37
A prečo si myslíš, že by ho mal prepísať na teba? Veď je to jeho byt a môže si s ním robiť čo chce. Kúp si vlastný byt a tiež si s ním môžeš robiť čo chceš a nasťahovať si koho chceš.

Ako by si na to reagovala, keby ti dcéra povedala, že u teba nemôže bývať tvoja najlepšia kamarátka?
preboha ved hovorim o bezdomovcovy,,co tu trepes o kamaratke,,,,,,taketo rady si nehaj
ica77
29.01.11,13:41
neak som chcela poistit byt aby ho nemohol predat,alebo niekomu darovat
buchač
29.01.11,16:24
neak som chcela poistit byt aby ho nemohol predat,alebo niekomu darovat

Preboha ....nepoistíš v tomto ohľade nič....

Či je alkoholik , drogista , či vrah , či tam je alebo nie je cudzí človek ...nemáš nárok ...

Pokiaľ nájomné platí ...ostatné platby sú vedľajšie , vždy ho môžu od energií odpojiť ...ale inak smola , vždy je to jeho majetok ...

VŽDY
Petra Nová
29.01.11,16:34
preboha ved hovorim o bezdomovcovy,,co tu trepes o kamaratke,,,,,,taketo rady si nehaj
A čo keby si ty prestala urážať. Veď Chobot napísal len pravdu. Keď ju nechceš počuť, tak načo sa pýtaš?
luja5
29.01.11,16:54
mam obavy aby som o byt neprisla,,lebo napr.dal bezdomovcovy trvaly pobyt a mam obavu ze zachvilu si ho tam aj nastahuje,,a ked ze ja s tym nesuhlasim,,ma vyhadzuje s bytu,,a otec je jedinym vlastnikom bytu,,tak preto som sa pytala na tu blombu na byt ci je mozne dat,,
V súčasnej dobe bohužiaľ, ako viacerí napísali, nemôžeš a otec si tam môže nasťahovať, koho chce a bez Tvojho súhlasu. Nemôžeš prísť o byt, lebo nie je Tvoj. Môžeš prísť len o bývanie – strechu nad hlavou, lebo otec môže byť aj darovať alebo predať.

Podľa ust. § 10 ods. 2 Obč. zákonníka ak fyzická osoba pre duševnú poruchu, ktorá nie je len prechodná, alebo pre nadmerné požívanie alkoholických nápojov alebo omamných prostriedkov či jedov je schopná robiť len niektoré právne úkony, súd obmedzí jej spôsobilosť na právne úkony a rozsah obmedzenia určí v rozhodnutí.

Situáciu máš zlú a máš dve možnosti: orientovať sa na zabezpečenie vlastnej strechy nad hlavou s odsťahovaním sa od otca alebo obrátiť sa na súd.