kapadelta
28.01.11,06:43
Ahojte, potrebujem Vašu radu.
SZČO, ma v súčastnosti pozastavenú živnosť až do roku 2013. Túto skutočnosť sme samozrejme oznámili aj ZP. Medzičasom začal prenajímať nehnuteľnosť ako FO-nepodnikateľ. Musí sa do 31.1.2011 registrovať do ZP z titulu príjmov z prenájmu? ĎAKUJEM.
kapadelta
28.01.11,07:32
Posúvam
lydus2001
28.01.11,08:30
myslím, že áno, platiť síce v roku 2011 nemusíš nič, ale ak budeš v 2012 podávať RZZP, tak aby ťa tam mali evidovaného, že si mal príjmy z prenájmu
AnitaMartinska
28.01.11,08:51
Dobry den,
prosim vas, ako sa bude dokladovat prijem z prenajmu pri DP a pri RZ ZP?
Su to vypisy z banky?
Co ak najomnik plati za najom v hotovosti - do ruk prenajimatela? Aky doklad o prijme sa bude prikladat k zuctovaniu dane a k zuctovaniu zdravotneho poistenia?
Dakujem.
kapadelta
28.01.11,10:33
myslím, že áno, platiť síce v roku 2011 nemusíš nič, ale ak budeš v 2012 podávať RZZP, tak aby ťa tam mali evidovaného, že si mal príjmy z prenájmu
Ale keď SZČO je v ZP už raz prihlásená ako SZČO. Aj keď má pozastavenú živnosť, tak zo ZP sa neodhlasovala. Tak sa musí opäť prihlásiť z titulu príjmov z prenájmu?
dogicka
28.01.11,10:37
Ale keď SZČO je v ZP už raz prihlásená ako SZČO. Aj keď má pozastavenú živnosť, tak zo ZP sa neodhlasovala. Tak sa musí opäť prihlásiť z titulu príjmov z prenájmu?

Keď SZČO pozastaví živnosť, odhlasuje sa zo ZP, teda z titulu príjmov z prenájmu a musí znova prihlásiť.
kolariko
28.01.11,10:43
telefonovala som do ZP, lebo aj mňa to zaujíma a bolo mi povedané, že pokiaľ si SZČO a máš pozastavenú činnosť, treba sa znova prihlásiť.

čo sa týka platieb v hotovosti, tak treba vyhotovovať príjmový pokl.doklad, zakaždým, keď preberieš peniaze.
AnitaMartinska
28.01.11,11:04
čo sa týka platieb v hotovosti, tak treba vyhotovovať príjmový pokl.doklad, zakaždým, keď preberieš peniaze.

Toto je odpoved na dotaz c.4?

Teda prijmovy doklad staci aj pre DU a bude stacit aj pre ZP?
Dakujem.
zuza 74
28.01.11,11:39
Ahojte, možem sa prihlásiť na DÚ ja ako prenajímateľ bytu, keď nie som jeho vlastníčkou? Vlastníčkou je manželova mama 1/2 ale ona je dôchodkyňa a manžel 1/2. Ako dôchodkyňa by platila 46 EUR do ZP, a čítali sme, že môže dať byt bezodplatne neviem čo, aby to neplatila. Čiže by som to do nájmu dávala len ja, keďže manžel z titulu zamestnania nemôže mať takýto príjem. Môže to tak byť?
kapadelta
28.01.11,12:49
telefonovala som do ZP, lebo aj mňa to zaujíma a bolo mi povedané, že pokiaľ si SZČO a máš pozastavenú činnosť, treba sa znova prihlásiť.

čo sa týka platieb v hotovosti, tak treba vyhotovovať príjmový pokl.doklad, zakaždým, keď preberieš peniaze.
Ďakujem. Telefonovala som do Call centra VsZP a tam mi tiez potvrdili, ze sa musi opat registrovat, musi poslat vykaz preddavkov a kopiu DIČ.
lydus2001
28.01.11,17:18
sama si predsa písala, že "SZČO, ma v súčastnosti pozastavenú živnosť až do roku 2013. Túto skutočnosť sme samozrejme oznámili aj ZP."
čiže neostáva nič iné len do konca januára to ešte stihnúť vybaviť :)