martin 351
28.01.11,07:12
zdravim, mam otazku,,minuly rok som nastupil do zamestnania, kde mi dali zmluvu na dobu určitu, (do31,12, 2010 ) zo skušobnou dobou na 3 mesiace, po novom roku tam pracujem dalej, dalšiu zmluvu mi podpisat už nedali ,tvrdia že som tam automaticky už nastalo, ja som si našiel lepšiu pracu, z nastupom od, 1,2, 2011,, v kancelarii firmi, kde momentalne ešte pracujem, mi tvrdia mi že musim si dat 2mesačnu vypoved, ako sa do čerta odtial mam dostat??? babo raď,???:cool:
ewita888
28.01.11,06:18
majú pravdu, automaticky si prešiel na dobu neurčitú, keďže si so súhlasom zamestnávateľa pokračoval v zamestnaní aj po uplynutí doby určitej..
martin 351
28.01.11,06:35
nepotešila si ma, kamarat ,mi radil že zo zdravotnych dôvodou by som sa mohol odtial dostat, ale čo ked mne nič nieje, (pracu som zobral minuly rok ,ako vychodisko z núdze) ale aj tak dakujem za radu,:cool::eek:
Tweety
28.01.11,06:47
nepotešila si ma, kamarat ,mi radil že zo zdravotnych dôvodou by som sa mohol odtial dostat, ale čo ked mne nič nieje, (pracu som zobral minuly rok ,ako vychodisko z núdze) ale aj tak dakujem za radu,:cool::eek:
Skús sa s nimi dohodnúť na skončení PP dohodou.
veronikasad
28.01.11,06:49
nepotešila si ma, kamarat ,mi radil že zo zdravotnych dôvodou by som sa mohol odtial dostat, ale čo ked mne nič nieje, (pracu som zobral minuly rok ,ako vychodisko z núdze) ale aj tak dakujem za radu,:cool::eek:
Skús požiadať o skončenie prac.pomeru dohodou v zmysle § 60 ZP. Ak zamestnavatel nebude so skončením prac.pomeru súhlasiť, zostáva ti len výpoveď zo strany zamestnanca s dvojmesačnou výpovednou dobou. Tvoju výpoveď musí zamestnávatel prevziať do konca januára, inak ti výpovedná doba začne plynúť až od 1. marca. (treba ju doručiť osobne, na pošte to zamestnávatel už nestihne prevziať do konca mesiaca).

Skontroluj si prac.zmluvu, či v nej náhodou nemáš, že prac.pomer môžeš skončiť aj v priebehu plynutia výpovednej doby, aavšak s 1-mesačnou náhradou mzdy.
martin 351
28.01.11,08:30
skusim ,,,, dohodou,,, ale myslim si že nato mi asi neskočia, preto že pracu ktoru tam vykonavam , nikto nechce robit, lebo je malo ohodnotena, a ked sa niekto aj najde behom chvile odide, už som dostal aj od kamarata radu,,, aby som do prace prišiel pod parou,,,, to sa mi zda taky extrem,,, asi len ta 2 mes.vypoved, čo sa da robit, (jedni by radi ziskali pracu ,a ja by som rad onu prišiel,,jeto paradox,) :)
veronikasad
28.01.11,08:32
skusim ,,,, dohodou,,, ale myslim si že nato mi asi neskočia, preto že pracu ktoru tam vykonavam , nikto nechce robit, lebo je malo ohodnotena, a ked sa niekto aj najde behom chvile odide, už som dostal aj od kamarata radu,,, aby som do prace prišiel pod parou,,,, to sa mi zda taky extrem,,, asi len ta 2 mes.vypoved, čo sa da robit, (jedni by radi ziskali pracu ,a ja by som rad onu prišiel,,jeto paradox,) :)
za takú radu kamarátovi zaďakuj, lebo sa velmi lahko môže stať, že prídeš o prácu v obidvoch firmách
martin 351
28.01.11,09:39
a ako sa vlastne piše vypoved ? ja som to naposledy pisal sa socializmu,, a to už je velmi davno,, za tych 20 rokou kapitalizmu z ,,ludskou tvarou,, som vypoved vždy dostal, :) dakujem všetkym za rady, zase som o niečo mudrejši,
ivka70
28.01.11,09:43
a ako sa vlastne piše vypoved ? ja som to naposledy pisal sa socializmu,, a to už je velmi davno,, za tych 20 rokou kapitalizmu z ,,ludskou tvarou,, som vypoved vždy dostal, :) dakujem všetkym za rady, zase som o niečo mudrejši,

vzorov je na internete kopec, napr.:
http://www.profesia.sk/cms/kariera-v-kocke/odchadzam-z-prace/vzory-dokumentov/vypoved-zo-strany-zamestnanca/40576