Peter35
28.01.11,09:15
Dobrý deň.

Tento rok si robím daňové priznanie sám a potrebujem poradiť. Na potvrdení od zamestnávateľa v sekcii "Údaje potrebné na uplatnenie zamestnaneckej prémie" mám zaškrtnuté nasledujúce mesiace: 1,2,3,9,10,11,12, mesiace 4,5,6,7,8 som bol na PN. Na daňovom priznaní v riadku 45b (Počet mesiacov, v ktorých boli splnené podmienky na uplatnenie zamestnaneckej prémie) uvediem číslo 7, t.j. počet odpracovaných mesiacov?
A druhá vec, v ktorej potrebujem poradiť je, že mi prišlo z poisťovne "Potvrdenie na uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane fyzickej osoby", za celý minulý rok je tam preukázateľne zaplatené poistné v danom zdaňovacom období, ktoré môže byť odpočítané zo základu dane, je to čiastka 237,00 €. Uvádzam niekde túto sumu na daňovom priznaní? Ak áno, do ktorého riadku ju mám pripočítať alebo odpočítať?
Antonia1
28.01.11,08:21
Dobrý deň.

Tento rok si robím daňové priznanie sám a potrebujem poradiť. Na potvrdení od zamestnávateľa v sekcii "Údaje potrebné na uplatnenie zamestnaneckej prémie" mám zaškrtnuté nasledujúce mesiace: 1,2,3,9,10,11,12, mesiace 4,5,6,7,8 som bol na PN. Na daňovom priznaní v riadku 45b (Počet mesiacov, v ktorých boli splnené podmienky na uplatnenie zamestnaneckej prémie) uvediem číslo 7, t.j. počet odpracovaných mesiacov? áno
A druhá vec, v ktorej potrebujem poradiť je, že mi prišlo z poisťovne "Potvrdenie na uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane fyzickej osoby", za celý minulý rok je tam preukázateľne zaplatené poistné v danom zdaňovacom období, ktoré môže byť odpočítané zo základu dane, je to čiastka 237,00 €. Uvádzam niekde túto sumu na daňovom priznaní? Ak áno, do ktorého riadku ju mám pripočítať alebo odpočítať?r. 41
odpoveď v texte
Peter35
28.01.11,09:03
Ďakujem za pomoc.